1 (edytowany przez mayhem 2008-12-21 20:10:29)

Temat: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Witam

Od kilkudziesięciu dni gram na gitarze klasycznej, jednak zawsze wolałem elektryka. Poza tym moją gitarę trzeba będzie niedługo zmienić ze względu na to że ona [gitara] pamięta jeszcze stan wojenny. W każdym razie da się jeszcze na niej grać. Ale do rzeczy. Czego powinienem uczyć się grać na klasycznej, żeby potem nie mieć problemów ze zmianą na elektryka? Zamierzam grać głównie rock/metal

Palcami się nie martwcie, bo zmieniłem struny na metalowe xD

2

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Moim zdaniem na początku nie ma żadnej różnicy co będziesz ćwiczył, raczej nie zaczniesz jak jesteś początkujący grać typowego dla klasyków flamenco lub skomplikowanych kompozycji klasycznych.

Problemów ze zmianą mieć nie powinieneś, a technik typowych dla elektryków douczysz się szybko.

Słyszałem kiedyś, że niektórzy gitarzyści klasyczni uważają założenie do takiej gitary strun metalowych za największą zbrodnię tongue

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

też tak słyszałem  smile zresztą zbrodnie popełniłem na moich palcach ale już są zahartowane
dziękuje za odpowiedź

4

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Heh tu nie chodzi o twoje palce, ale o gryf gitary wink Ja sam przechodziłem z klasyka na elektryka, ale nic szczególnego w tym procesie nie zauważyłem. Możesz jedynie zauważyć różnicę w dostępności do wyższych progów i w szerokości gryfu, a reszta to kwestia miesiąca może na zapomnienie o klasyku. Na twoim miejscu nadal trenowałbym na klasyku, bo pewnych rzeczy on uczy lepiej, a poza tym ogniska będą twoje, jak już potrenujesz więcej smile

5

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Względem elektryka też się trochę zastanawiałem nad kupnem i kto wie... I mam takie pytanie bo jestem zieeeeeeeeeloniutki w elektryku. Czy chwyty są takie same jak na akustycznej albo klasycznej? Chodzi mi o to że jak umiem zagrać coś na akustyku to będe umiał na elektryku? (mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi)

6

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Tak, chwyty są takie same, gitara elektryczna również posiada struny i gryf, ma nawet na nim progi tak samo jak klasyk czy akustyk.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

7

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Wiesz tyle to się sam domyśliłem ale dobrze wiedzieć ;]

8

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

A i jeszcze jedno. Czy gitarę elektryczną się stroi do tego samego stroju co akustyka/klasyka czyli E H G D A E??

9

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Dlatego warto pytać, bo rzeczy oczywiste dla jednych nie są oczywiste dla innych.

Zastanów się: gdyby się stroiło inaczej to czy chwyty by były takie same?

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

10

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Dziękuję :]]]

Myśląc logicznie... Chwyty tak, akordy nie... Ale dzięki

11

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Dokładnie tak, przy tym samym chwycie a innym stroju wyszedłby inny akord, ale już może nie komplikujmy, żeby nie zaplątać kogoś, kto będzie to czytać smile

Podsumowując: można się śmiało uczyć grać na klasyku lub akustyku, a będzie się umiało grać również na elektryku.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

12

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Dziękuję ;] Już nie komplikuję

13

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

ja przeniosłem się z klasycznej na elektryczną nie miałem zbyt wiele zaoszczędzonych pieniędzy więc kupiłem zestaw żeby było taniej!!! przyzwyczaiłem się po 1 dniu do elektrycznej tylko mam problemy z dźwiękami bo piecyk w zestawie słaby i dziwie się czemu nie moge niektórych piosenek zagrać

14

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Witam!

Obecnie jestem na etapie doboru gitary. W domu mam gitarę klasyczną, jednak bliższe memu sercu są dźwięki gitary elektrycznej. Czy to prawda, że jeżeli nauczę się grać na klasycznej, ciężko będzie mi przestawić się na elektryczną?

Pozdrawiam

15 (edytowany przez Bluskaj 2011-02-02 19:14:47)

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Gitara to gitara. Dźwięki te same. Gryf tylko jest szerszy i inne struny. Jeżeli grasz kostką to nie ma problemu.

Jedyne co może po przesiadce przeszkadzać to tłumienie nieużywanych strun, które będą wybrzmiewać i może podciągnięcia. Co jak co, ale to ja ostatecznie grałem kostką na skrzypcach big_smile.

16

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

nie prawda, ucz się śmiało na tym co masz

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

17

Odp: Czy ciężko przestawić się z klasyka na elektryka?

Graj tak jak uważasz - mój znajomy ma gitarę akustyczną i elektryczną no i gra milion razy lepiej na elektryku niż na akustyku. Najlepiej to sprawdź na czym ci się będzie lepiej grało smile

Jeżeli chodzi o przesiadkę z klasyka na elektryka to najtrudniejsze będzie opanowanie gry kostką.