1

Temat: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Mam taki epytanie co do akordow.


Otoz zmieniam je calkiem plynnie jednak zazwyczaj robie to tak ze wpierw klade palec wskazujacy a pozniej dodaje nastepne. Czy ten posob jest porawny czy powinnienem klasc odrazu wszystkie palce jednoczesnie ?



BTW. nie wiem czy w dobrym dziale zadalem to pytanie. Jesli nie to z gory przepraszam.

2

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Jeżeli tylko wyrabiasz się i nie wygląda to tak, że po dostawieniu palca wskazującego dwie sekundy dołączasz kolejne, to jest OK.

Zresztą z czasem będziesz zmieniać akordy coraz szybciej i płynniej, ćwicz więc wytrwale.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

No i jeszcze jedno wazne pytanie ktore zapomnialem zadac smile


Chodzi o chwyty barre. Mam klopoty z dociskaniem palca ;/ Co na to poradzic ? jakies cwiczenia czy cos  ? Bo poprostu nie moge, nawet jak robie powoli i dokladnie to zazwyczaj tlumie jedna strune ;/



BTW. Darek dziekuje za szybka odpowiedz smile

4

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Co do palca w chwytach barowych, to jedyną receptą jest dołączenie do treningu ćwiczeń wzmacniających ogólnie nadgarstek i palce oraz większą ilość przykładów na chwytach barowych. To jest kwestia czasu tak, jak kwestią czasu jest nauczenie się odpowiedniego dociskania strun na początku gitarowej drogi.

Co do pierwszego pytania, to palec wskazujący ma naturalną zdolność do wyprzedzania innych i chyba każdy ma tą przypadłość na początku. Ja proponuje próbowania na treningach innych kombinacji, co pomoże przygotować każdy palec do ewentualnej akcji.

5

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Co do barów, dociskaj palce z drugiej strony kciukiem ;p

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

6

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Nie wiem czy powinnam pisać na teb temat jeżeli mi się pomyliły to sorry.
Mam problem, gram na gitarze od tygodnia i chce zagrać np. F, jak mam napisane w tabelce musze jednym palcem nacisnac cały próg pierwszy<nie weim czy wiecie o co mi chodzi> i potem dodac pozostałe palce na niższe progi. Sek w tym, że jak cche zagrać ten chwyt to wychodzą mi jakieś brzęki albo chrzęsty<albo coś koło tego>. Nie wiem co mam zrobić bo większości piosenek są chwyty f, h, H,F i tam mam problem. NIech ktoś pomoże, bo sobie sama nie poradzę;););)

7

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Zostaje Ci ćwiczyć akordy barowe aż będą brzmieć ok. Niestety, trzeba trochę czasu im poświęcić. Są piosenki, które nie wymagają akordów barowych, np. "One" U2, "Whisky" Dżemu, "In This River" Zakka Wylde'a, a nawet chyba "Nobody's Home" Avril Lavigne jeśli dobrze kojarzę.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

8

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

No ja ci powiem jaki ja na to sposob znalazlem znaczy jak ja to cwicze.


Wpierw zaczynam na nizszych progach nawet 7-8 (bo tam nie trzeba tyle sily zeby dociskac) A jak juz ci wychodzi to robisz to na wyzszych progach az wkoncu i na pierwszym sie uda (bo wsumie tam trzeba najmocniej dociskac) Nie wiem czy to dobry sposob ale jakos mi to idzie tongue

9 (edytowany przez dawwid11 2008-12-24 17:14:17)

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

ja grałem początkowo bez barowych lecz z czasem musiałem się na to zdobyć. Wręcz przeciwnie zacząłem od F gdzie najtrudniej docisnąć struny:) Ale za to F jest używany w wielu znanych i prostych piosenkach więc polecam go opanować. I jest  tylko dwa sposoby: ćwiczyć oraz ćwiczyć:) Zalecam cierpliwośc i upór nieziemski:)

10

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Dzięki za odpowiedż;) po cwiczeniach jest efekt... i nie długo nawet poprzeczki nie beda straszne

11

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

a jak to jest z tymi chwytami barowymi co trzeba przycisnąć palcem wskazującym np. tylko 4 struny e,H,G,E a D i A na dalszych progach, jak to jest możliwe żaby to zrobić ??

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

12

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Najczęściej palcem wskazującym przyciskasz wszystkie 6 strun, a pozostałymi palcami na dalszych progach.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

13

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

no ktoś mi mówił o wszystkich, ale na na rozpiskach z chwytami jest wyraźnie narysowane że wskazującym e,H,G,E na 1 progu a D i A chyba na 2 i 3,

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

14

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

W dziale chwyty barowe masz dokładnie narysowane, że pierwszy palec ma iść przez wszystkie struny. Może mylisz diagram chwytu z tabulaturą?

Wklej rozpiskę, która sprawia Ci problem.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

15

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

być możne mylę ten chwyt, i możne to nie jest barowy ale porostu mam z nim problem ;p http://www.hobby-hour.com/guitar/img/f-chords/fm.jpg

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

16

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

na pierwszym progu przyciskasz palcem wskazującym wszystkie struny, możliwie jak najbliżej progu, środkowym naciskasz strunę C na 3 progu a serdecznym F. dobrze że dałeś ten obrazek bo nazw strun kompletnie nie pamiętam, nie sądzę żeby mi były niezbędnie potrzebne ;]

17

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

chodziło mi tylko o poprzeczkę, ale dzięki ;p

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

18

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

To oczywisty obrazek, bo jaki jest sens zaznaczać w chwycie barowym miejsca w poprzeczce, które i tak są wyeliminowane przez dźwięki w tym przypadku C i F.

19

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

właśnie mi uświadomiłeś jakim jestem głupkiem... ;p dzięki

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

20

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Jeśeli chodzi o chwyty barowe, moim problemem jest to, że nie mogę docisnać strun na pierwszym progu, jednocześnie naciskając te na rogu trzecim. Kiedy to robię, palec wskazujacy automatycznie ,,zsuwa" mi się na drugi próg. Czy można jakoś wycwiczyć palce, by mi się tak nie robiło?

,, Marność nad marnościami, proszę towarzyszy,
jeden dużo gada, drugi milczy w ciszy..."

21

Odp: Jak prawidłowo zmieniać chwyty?

Z czasem przyjdzie. wink

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!