1

Temat: Łatwe tabulatury

Jestem początkująca. Znacie jakieś bardzo łatwe taby, w sam raz na początek?
Proste taby,  co są zamieszczone na tej stronie już przetestowałam...

początki gry: grudzień 2008

2

Odp: Łatwe tabulatury

No ja tez poczatkujacy to moze dam ci to co sam teraz sie ucze.

Dżem - zapal swieczke (intro)

The Animals - House of the Rising Sun


Z czasem cos dopisze narazie te 2 mi do glowy przychodza bo sam je akurat gram wink


Poza tym polecam te taby dla poczatkujacych do oporu bic az poprostu zagrasz je bez patrzenia na gryf i na struny (przynajmniej ja staram sie tak robic)

3

Odp: Łatwe tabulatury

dzięki wielkie, napewno jutro po powrocie ze szkoły chwycę za gitarę i zaczne je ćwiczyć, o ile moje palce to zniosą, bo jak narazie im się to chyba nie podoba i reagują bólem.
pozdrawiam smile

początki gry: grudzień 2008

4

Odp: Łatwe tabulatury

Moze nie tabulatury ale latwe piosenki wink


I wszystko z repertuaru Dżemu (jakos tak teraz tego slucham to i to gram tongue)


Wiem, na pewno wiem- nie, nie kocham Cię

Ostatnie widzenie

Chce ci coś opowiedzieć



A moze ktos inny sie podzieli ?

5

Odp: Łatwe tabulatury

Ja bym radził jednak próbować z czymś trudniejszym, a nie tylko ostawać przy akordach. Rzucając się na głęboką wodę można znacznie przyspieszyć proces poznawania technik, ale trzeba uważać żeby nie nabrać manier, bo później ciężko się ich pozbyć. Powoli, ale dokładnie można uczyć się jakiegoś trudniejszego kawałka, poznając równocześnie techniki.

6

Odp: Łatwe tabulatury

To polec cos wlasnie jak mozesz byl bym wdzieczny smile

7

Odp: Łatwe tabulatury

Zacznij od ćwiczeń, jakie proponuje Petrucci, albo Paul Gilbert. A jeśli wolisz zajmować się konkretnymi utworami, to właśnie z ich repertuaru. Pewne jest, że będziesz miał problemy, ale jak połączysz to z systematycznym treningiem, to zobaczysz, że szybko zaczniesz łapać techniki, których oni używają. Nie ma sensu żebym podawał tu przykłady, bo tego jest pełno w necie i wystarczy poszukać.

8

Odp: Łatwe tabulatury

Ja też gram od niedawna i osobiście polecam (zwłaszcza w tym okresie) tabulaturę kolędy Wśród Nocnej Ciszy. Do opanowania przez 15 - 20 minut. Pozdrawiam smile

9

Odp: Łatwe tabulatury

z  łatwych polecam AC/DC-T.N.T, AC/DC-highway to hell   chociarz warto próbować czegoś trudnego np the offspring albo Billy talent

10

Odp: Łatwe tabulatury

Polecam naprawdę proste Europa-Carlosa Santany

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

11

Odp: Łatwe tabulatury

Polecam Green Day - ,,Wake me up when september ends" smile i popieram propozycje the offspring xD

12

Odp: Łatwe tabulatury

proste? Kolędy wszystkie , prawie są bardzo proste. np lulajże Jezuniu - 5- 10 minut i umiesz.

13

Odp: Łatwe tabulatury

Master napisal ; ''zacznij od ćwiczeń, jakie proponuje Petrucci, albo Paul Gilbert''
moglby ktos podac linki do tych cwiczen? najlpiej zeby byly przetlumaczone na j.polski ;p

14

Odp: Łatwe tabulatury

Z prostych tabulatur polecam The Beatles 'Yesterday' - naprawdę bardzo łatwo się tego nauczyć (i robi wrażenie jak już się ją opanuje).

15

Odp: Łatwe tabulatury

Ja polecam banalne wręcz:
kazik - pani katarzyna
kazik - tata dilera

16

Odp: Łatwe tabulatury

The Beatles 'Yesterday ja bym do łatwych nie zaliczał hmm

Angus Young The Best

17

Odp: Łatwe tabulatury

a co w nim trudnego ?zadnych chwytow barowych, tylko 3 progi, polowe lecisz  z gory na dol po 4 strunach ;p

18 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-26 17:51:06)

Odp: Łatwe tabulatury

ej mam problem jak on podał ten kawałek The Beatles 'Yesterday to jak to rozumieć jak mamy 6 strun i mamy zagrać jednocześnie np. na strunie e i E to to nie jest takie proste albo e i h więc też bym do prostych nie zaliczał i taka kombinacja że można se palce połamać(przynajmniej dla mnie)

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

19

Odp: Łatwe tabulatury

http://www.chords.pl/chwyty/the_beatles … rday/#7300

Nic takiego tu nie widzę...

20 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-26 18:14:08)

Odp: Łatwe tabulatury

ale patrzałem na inne taby, ale tej semej piosenki

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

21

Odp: Łatwe tabulatury

A ja zamieszcze prostą tabulaturę
e/ --7-----7----7----5----3---3----2----0-----0---3-----7-----12---------12--------12-------10
H /----0----0----0----0----0---0-----0----0----0----0-----0-------0----------0---------0--------0
G/------0----0----0----0----0---0------0----0---0-----0-----0-------0-----------0--------0--------0

Jest to moja pierwsza pisana tabulatura i jest to tylko częśc utworu.Proste piosenki to tez:
'W taką ciszę' CedG / dół.dół,góra,góra,dół,góra dla każdego chwytu
'Jest Super" eCaD/ Bicie dla e,C,a to dół.dół,góra a dla D to dół.góra,dól,góra
"teksański"
[video]http://www.youtube.com/watch?v=XS6AgQloJzc[/video] 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=QskcEFkYMtU[/video]
Teksański można grac i spiewac, tak samo polecam spiewac te które podałem, bo muzyka po nauczeniu jest banalna i nie daje az takiej radości
Pozdro

22

Odp: Łatwe tabulatury

Ja mam takie pytanie, moze w zły temacie zamieszcze ale trudno, wybaczcie, byla polecana strona z tabami 911tbs.com ale nie potrafie tam znalezc tabów, jak próbuje je sciagnac na kompa to zapisują sie w formacie gp3 a takiego nie potrafie otworzyc

23

Odp: Łatwe tabulatury

Ech... to jest format dla programu Guitar Pro. Jak go nie masz to albo ściągnij, albo patrz taby które mają przy nazwie napisane guitar tab (g), bo pewnie wziąłeś guitar pro tab (gp).

24

Odp: Łatwe tabulatury

Otworzysz to programem Guitar Pro lub Tux Guitar -> Programy gitarowe

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

25

Odp: Łatwe tabulatury

Dzięki za pomoc, mam nadzieje ze teraz jakoś pójdzie.

26

Odp: Łatwe tabulatury

spróbujcie tego .. sami zgadnijcie co to

g|-----0-0-0---2-0-----------0---------|
d|-2-3-------2-----3-2---0-0---3---3-2-|

g|-----0-0---0---2-0---------0---------|
d|-2-3---------2-----3-2-0-0------0----|
a|------------------------------2---3--|

g|*|----------------------2-2-0--|
d|*|-0-0-3-3-2-2-3-3-3-3---------|

h|-----1-0-0-------------------| |
g|---0-------2-2-0-0-----------|*|
d|-2-----------------3-----0---|*|
a|----------------------2----3-| |