1

Temat: To już jest koniec - Bicie

Cześć jestem pocątkujacym gitarzysta gram gdzieś 8 miesięcy.
I mam mały problem bo nie wiem jak znalesc bicie jak ktos podaje akordy do piosenki.
np.

To już jest koniec - Elektryczne Gitary

G D e C

Próbuje to zagrać. wykobinowac bicie ale to i tak nie brzmi jak ta piosenka tylko jak jaks inna tez fajna ale nie oto mi chodzi.:)
czy moglibyście mi poradzic jak znaleść to bicie slucham tego kawału już chwile bicia dalej nie mogę wykobinować.

2

Odp: To już jest koniec - Bicie

Bardzo możliwe, że bicie próbujesz dobre, tylko na przykład chwytasz akordy blisko gryfu.

A wstęp do tej piosenki należy zagrać w całości na chwytach barowych, to znaczy G w trzeciej pozycji, D w piątej, e w siódmej i C w trzeciej.

Bicie trzeba wykombinować na słuch, w tym przypadku nie jest ono raczej trudne, jeżeli tylko te chwyty się łapie jak wyżej opisałem.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: To już jest koniec - Bicie

A ja już myślałem po nazwie tematu, że to jakaś patologia ^^

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

4

Odp: To już jest koniec - Bicie

Heh ja też, ale szczerze mówiąc, to tylko na tym forum spotkałem się z problemami typu złe bicie heh.

5

Odp: To już jest koniec - Bicie

Bicie to jedna z większych bolączek początkujących, tym bardziej samouków, więc niestrudzenie wyjaśniamy i naprowadzamy, zachęcając do wytrwałych ćwiczeń i wyrabiania słuchu oraz rytmu smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: To już jest koniec - Bicie

No a bicia właśnie da się wyćwiczyć tylko słuchając i trenując konkretne przykłady.

7

Odp: To już jest koniec - Bicie

Najlepiej zacząć chodzić na boks.

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

8

Odp: To już jest koniec - Bicie

To jakiego wy najczęściej używacie bicia? Ja gram krótko i w ogóle jestem zielona... wink;);)

9

Odp: To już jest koniec - Bicie

Nie ma bicia, którego się używa najczęściej. Każde bicie dopasowuję indywidualnie do danej piosenki.

Słuchasz jak piosenka brzmi a potem bijesz. Oczywiście na początku nie wychodzi, wkurzasz się, ale w końcu się udaje.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

10

Odp: To już jest koniec - Bicie

Heh, jakiego bicia używacie heh.

11

Odp: To już jest koniec - Bicie

Nie mam problemu z tempem. Jak mam uderzać w struny? Niektóre osoby uderzają paznokciami, inne graja kciukiem (kiedy gram kciukiem to dzwiek wydaje sie pusty niz przy grze paznokciami) a moze dac sobie spokoj i kupic sobie piorko???

12

Odp: To już jest koniec - Bicie

To graj tak jak Ci wygodnie i jak Ci brzmi najlepiej. Zaszalej - kup piórko i przetestuj smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

13

Odp: To już jest koniec - Bicie

natko
możesz przeszukać youtube i znaleźć styl bicia który Ci najbardziej pasuje. ja używam tego
http://pl.youtube.com/watch?v=1dK3lRNufYE

14

Odp: To już jest koniec - Bicie

Dziękuję bardzo za odpowiedź;)