Temat: Ptasznik - pomoc

Siema. Ma ktoś może ptasznika? Jeżeli tak to może mi ktoś je bardziej przybliżyć. Mnie interesował by Grammostola Rosea. Są cudowne ;p http://ptasznikarium.webpark.pl/ptasznikarium.html tu jest ogólnie dobrze powiedziane o ptasznikach. Więc jak ktoś ma chilijskiego różowego to może mi trochę przybliżyć podstawy o hodowli?

Z góry dzięki

2

Odp: Ptasznik - pomoc

Nie kupuj rosea bo się zniechęcisz. One strasznie wolno rosną, robią długie głodówki. Kup sobie geniculate albo jakąś Brachypelme są fajne, małe są łagodne, a starsze robią się trochę zadziorne i żarłoczne. Mam samice i polecam. smile
Pozdro wink www.arachnea.org <-zapisz się do mecenatu i może ja bede twoim opikunem.
Pozdro.
http://www.arachnea.org/index.php/progr … na-50.html

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Ptasznik - pomoc

Czytam tak trochę o Brachypelma smithi. Co o nim sądzisz?

4

Odp: Ptasznik - pomoc

Mam samice L10(jest moim pierwszym ptasznikiem, a miałem ją od L1), są fajne smile Może trochę wolno rosną ale na pewno szybciej niż rosea.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Ptasznik - pomoc

L(ileśtam) to numer wylinki tak?

6

Odp: Ptasznik - pomoc

Co jest fajnego w pajakach xD?

Lepiej jest grac, niż palić i ćpać
gadu-gadu 2817551

7

Odp: Ptasznik - pomoc

One są cudne (na zdjęciach ;p ) wczoraj jak na polskim znalazłem takiego maluśkiego to przez pół dnia w szkole się z nim bawiłem ;p. i jeszcze jedno. jak jest polska nazwa B.Smithi? Białokolanowy? bo nie mogę nigdzie znaleźć

8

Odp: Ptasznik - pomoc

Tak to numer wylinki, B.smithi to czerwonokolanowy, poszukaj na arachnea.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Ptasznik - pomoc

Ten pomysł z ptasznikiem wrócił smile Taki B.Smithi będzie dostępny w normalnym zoologicznym? A może znacie jakichś dobrych sprzedawców na allegro (słyszałem że od obcych to trzeba się znać, żeby nie kupić czegoś innego). Zapisałem się na mecenat. Oczywiście najpierw myślę nad terrarium, żarciem itp. zanim kupię, ale chcę wiedzieć. I jeszcze jedno, bo nie mogę znaleźć - B.Smithi to naziemny, nadrzewny czy podziemny?

10

Odp: Ptasznik - pomoc

też hoduje kilka ptaszników od paru lat. Z racji tego ze sprzedaż Brachypelm od niedawna jest nielegalna(?) na allegro raczej nie kupisz. W sklepie pewnie ze będzie dostępny(przynajmniej w gorzowie jest big_smile). Uważaj na sprzedawców. W zoologicznym sprzedawca chciał mi sprzedać Geniculatę L2 za 50, czyli jakieś 45 złoty za dużo big_smile. Najlepiej poszukaj na jakimś forum, albo popytaj się ludzi z okolicy o hodowców w twojej okolicy. Ktoś może rozmnożył ptaszniki, i szuka zbytu big_smile.
B Smithi:drogi, trudny w wyżywieniu, ciut wolno rośnie i biega, piękny i naziemny.
GG: 13742912 pytaj o co chcesz

11 (edytowany przez Gitarzystek 2010-07-23 07:02:09)

Odp: Ptasznik - pomoc

dzięki zygmen. Chcę coś na początek łatwego w hodowli. co byś polecił?

12

Odp: Ptasznik - pomoc

pierwszego miałem Brachypelma Albopilosum, czyli kędzierzawy big_smile
trochę się zawiodłem, ponieważ mój ma mentalność kamienia i tak się zachowuje hmm
kup sobie na przykład Geniculate (białokolanowy)albo parahybanę (olbrzymi), szukaj na allegro. Do mnie przychodzą żywe big_smile

13 (edytowany przez Gitarzystek 2010-07-23 12:08:02)

Odp: Ptasznik - pomoc

dużo czytałem, pisałem z ludźmi. Zdecyduję się na B.Smihi

oj, cena mnie zdziwiła - nie, Brachypelma odpada. sad

14

Odp: Ptasznik - pomoc

ceny w zoologicznych są z kosmosu, a sami  sprzedawcy gówno o nich wiedzą hmm
kup przez allegro Lasidorę Parahybanę, tani, duży rośnie, niestety dużo żre big_smile

15 (edytowany przez Gitarzystek 2010-07-23 18:21:54)

Odp: Ptasznik - pomoc

kupię B.Smithi L3, już mam sprzedawcę, wstępne warunki sprzedaży umówione.

edit

egzotica.pl napisał/a:

Ten gatunek jest przeważnie agresywny w stosunku do człowieka, ale nie posiada silnego jadu.

na początek wolę spokojnego...

16

Odp: Ptasznik - pomoc

zygmen napisał/a:

ceny w zoologicznych są z kosmosu, a sami  sprzedawcy gówno o nich wiedzą hmm
kup przez allegro Lasidorę Parahybanę, tani, duży rośnie, niestety dużo żre big_smile

"wybierz opcję przesyłki: list polecony" tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

17

Odp: Ptasznik - pomoc

gitarzystek: pewnie piszesz o geniculacie big_smile
Mam samiczkę, chyba L11 i ma lekkiego agresora, ale nie sprawia to jakiś dużych problemów.

18

Odp: Ptasznik - pomoc

nie, na egzotica.pl jest tak napisane o L.Parahybana...

19

Odp: Ptasznik - pomoc

Hymm. zawsze uważałem pająki za obrzydliwe, ale ten B.Smithi jest naprawdę piękny, może rodziców namówię na zezwolenie smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

20

Odp: Ptasznik - pomoc

zamówiłem B.Smithi L3. Jestem z siebie dumny smile

21

Odp: Ptasznik - pomoc

Doszedł. ŻYWY smile

wrzucę niedługo fotki, jest malutki, wielkości ok. 3 mrówek. Cieszę się jakbym dostał nową gitarę!!!

Dołączam pokaz emotikonów wywołany moim entuzjazmem:

smile smile tongue big_smile smile big_smile tongue big_smile tongue big_smile smile smile big_smile tongue smile

22

Odp: Ptasznik - pomoc

gratuluje i czekam na fotki tongue

23 (edytowany przez CARdinal 2010-07-30 19:26:27)

Odp: Ptasznik - pomoc

Zaraziłem się od ciebie tym entuzjazmem Gitarzystek , też zamówiłem ptasznika xD  , w sumie nawet dwa xD

24 (edytowany przez Gitarzystek 2010-07-31 09:20:17)

Odp: Ptasznik - pomoc

to miło smile śliczne zwierzątka...

też Brachypelme zamówiłeś?

ja polecam tą 'wyprzedaż':
Sprzedaż ptaszników

gościu to profesjonalista, pająk bardzo szybko doszedł.

przyszły też mączniki, obrzydlistwo, ale czymś karmić trzeba. Wiem, czytałem, że dla malucha lepsze by były pinki, ale będę mu kroił smile

25 (edytowany przez CARdinal 2010-07-31 18:41:44)

Odp: Ptasznik - pomoc

Ja zamówiłem Ptasznika olbrzymiego L10 i Avicularie METALLICA L3 (Zajebista nazwa xD !!!!!!!!! )

26

Odp: Ptasznik - pomoc

Link do albumy KLIK


Mało z tych zdjęć widać, ale obiecałem, że wrzucę smile Dzisiaj zaczął jeść. Ma czarną kropę na odwłoku, czytałem, że to może być znak zbliżającej się wylinki. Ciekawe...