1 (edytowany przez Panki 2009-09-24 18:38:32)

Temat: Akord C w różnych pozycjach

1. jestem ciekaw czy ktos zna strone gdzie mozna znalesc akordy w roznych pozycjach, chodzi mi o np. C w pozycjach A G E D jak rowniez inne akordy;p z gory przepraszam i blagam o wybaczenie jezeli podobny top juz sie pojawil ;p
2. ponadto przydalaby sie strona gdzie zapisane jest jak nazywa sie np takie chwyty

E-7-6-5   ??   
A-5-5-6   ?? 

bo chyba nie nazywa sie to tak jak np. power chord A

E-5-
A-7-

2

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Jak znasz ułożenie dźwięków na gryfie to jaki jest problem ze znalezieniem akordu?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Akord C w różnych pozycjach

mpx napisał/a:

Jak znasz ułożenie dźwięków na gryfie to jaki jest problem ze znalezieniem akordu?

moglbys mi pokazac jak np zagrac C w pozycji G ? ;p

4

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Chwyty barowe + trochę główkowania i zagrasz.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Akord C w różnych pozycjach

hmmm.... tak se ogladam i stwierdzam ze C w pozycji E wyglada tak | 8 10 10 9 8 8 |
bo szosta struna na 8 to C  /   C w pozycji A to 3 3 5 5 5 3 poniewaz 5 struna na 3 progu to C  /   a wiec  C w pozycji G wygląda tak ??  x 8 7 5 5 8 poniewaz 3 struna to na 5 progu C ?? chyba nie ;p aczkolwiek akord brzmi jak dla mnie ładnie ;p

6

Odp: Akord C w różnych pozycjach

http://www.all-guitar-chords.com/

POLECAM! wink

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

7 (edytowany przez Panki 2009-09-25 17:49:06)

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Pearl napisał/a:

Ja moglbym troche podac chwytow jak chcesz troche wsparcia ;]

mozesz podac jak zagrac C w pozycji G ;p

albo nie ma tam tego chywtu albo niewiem jak go odnalesc ;p

8

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Możesz mi wytłumaczyć gdzie jest pozycja G? Chyba że chodzi Ci o pozycje w trzecim progu i jest to bardzo proste wystarczy zagrać przesunięty A-dur o 3 pozycje i masz wtedy C-dur. Oczywiście należy też przesuwać struny puste - stąd poprzeczka z  palca.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Akord C w różnych pozycjach

jak by wiedzial jak zagrac w pozycji G to bym sie nie pytal ;p i nie zalezy mi na C w pozyji A [tak jak to opisales]ani w pozycji E ktore sa proste bo wystarczy przesuwac palce ;p

10

Odp: Akord C w różnych pozycjach

dobra poniewaz udalo mi sie samemu odpowiedziec na powyzsze pytanie [zadane przeze mnie^^] napisze je w nowym poscie ;p a wiec C w pozycjach[przewrotach?] pokolei otwartej ,A ,G ,E ,D
e  -0-  -3-  -8-  -8-    -12-
H  -1-  -5-  -5-  -8-    -13-
G  -0-  -5-  -5-  -9-    -12-
D  -2-  -5-  -5-  -10-  -10-
A  -3-  -3-  -7-  -10-  -10-
E  -X-  -3-  -8-  -8-    -10-
no i tym samym pozostalo pytanie od czego idzie nazwa w takich chwytach
E-7-6-5     
A-5-5-6

11

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Fajnie, że udało Ci się odpowiedzieć sobie na pytanie. Nie jestem pewien czy określenie "C w pozycji G" jest do końca poprawne, może stąd to zamieszanie. Chodzi po prostu o barowe przewroty akordu i jego warianty według różnych grup chwytów barowych.

Natomiast co do drugiego pytania to nie wiem o co chodzi... Nie spotkałem się z takim oznaczeniem chwytów, może znowu jakiś skrót myślowy...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

12 (edytowany przez Panki 2009-09-26 12:04:53)

Odp: Akord C w różnych pozycjach

chodzi o to ze np.
e -
H -
G -
D -
A -7-5-10
E -5-3-8                 
to sie nazywa power chordami A G C poniewac na 6 strunie tak nazywaja sie dzwieki i jestem ciekaw czy kombinacje :
e -
H -
G -
D -
A -5-6-5     
E -7-5-6
tez maja swoje nazwy i od czego sie one biorą

''Zamotane to jakoś jak dla mnie. Rzeczywiście poznaj trochę teorii i budowy akordów bo mam wrażenie, że się w temacie po omacku poruszasz...''
blad poprawiony ;p zauwaz ze na gorze bylo dobrze ^^

13

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Wazne zebyscie nie tylko szukali w necie tych akordow ale tez rozumieli jak sie tworza ;]

14

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Panki napisał/a:

e -
H -
G -
D -
E -7-6-5     
A -5-5-6
tez maja swoje nazwy i od czego sie one biora

??

Zamotane to jakoś jak dla mnie. Rzeczywiście poznaj trochę teorii i budowy akordów bo mam wrażenie, że się w temacie po omacku poruszasz...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

15

Odp: Akord C w różnych pozycjach

Ja mam wrazenie ze ze wszyscy chca gotowca(i dobrze)ale nie musajac nawet teorii tongue A tak naprawde mozna to wylumaczyc jak przyslwiowej krowie na rowie big_smile