1 (edytowany przez peper50 2009-07-05 15:53:50)

Temat: Michael Jackson - Human Nature

Witam serdecznie. Niedawno zaczalem swoja przygode z gitara. Cwicze chwyty i codziennie robie podstawowe cwiczenia z portalu. Bardzo chcialbym zagrac kawalek MJ Human nature. Chociaz po pare dzwiekow sie uczyc dziennie. Jedyne co znalazlem na internecie to :

http://www.guitaretab.com/m/michael-jackson/138358.html

jednak nie bardzo rozumiem zapisu tych tabulatur. Z poradnika wyczytalem ze krzyzyki na strunach oznaczaja Muffled string - tłumienie strun. Jednak nie bardzo mi to pasuje do piosenki tym bardziej ze tlumienie byloby niemal wszedzie. Z zapisu "F/G  G  Ebmaj7  Dm7" - wnioskuje ze sa to chwyty w oznaczeniu angielskim (koncowki maj i m). Rozumiem ze gra na gitarze dzieli sie na dwie metody - tzw. "palcowka" i granie na chwytach, pociagajac za wszystkie struny. Osobiscie bardziej mi sie podoba sposob na "palcowke" . Wiek ktos moze jak przerobic ten utwor na wlasnie taka metode (jesli wogole sie da)? A moze macie w swoich zasobach taka werjse? Bylbym bardzo wdzieczny : ] ... Przepraszam jesli popelnilem jakas gafe ale dopiero zaczynam i nie jestem w stanie wiedziec wszystkiego. Pozdrawiam serdecznie.

Wersja ktora bardzo mi sie podoba:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Ej207Y_KA8I[/video]

2 (edytowany przez Pearl 2009-07-05 18:21:13)

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Tak no nie masz racji tylko z tym ze sa to chwyty Angielskie wszedzie masz takie same chwyty i w Polsce tez uzywa sie zapisu F/G majory i minory tylko prosciej jest napisac Em zamiast E minor (masz to wytlumaczone na tej stronce) wink Co do tego nagrania poszukam dobrych tabow moze znajde a jak nie to mzoe sam sie za to wezme facet wszystko ladnie pokazuje na tym nagraniu to nawet nie trzeba za bardzo ze sluchu ale jak kazda(no wiekszosc) piosenka i ta pewnia zajela by mi spro czasu to nic nie obiecuje wink

3 (edytowany przez Pearl 2009-07-25 14:03:06)

Odp: Michael Jackson - Human Nature

a Co powiesz o tym coverze ? do tego masz juz taby tongue
[video]http://www.youtube.com/watch?v=09dvibaQ … re=related[/video]

P.S fajna piosenka dzieki ze pokazales ^^

Doslownie przed chwila szukajac fajnych wersji tej piosenki znalazlem taby do tego do czego chciales
[video]http://www.youtube.com/watch?v=aQ8dC1uxc0I[/video]
na luzie dasz sobie rade ja na poczatk uz takiego czegos sie uczylem wink

4

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz i poprawke co do interpretacji zapisu tych chwytow. Ten drugi link ktory zamiesciles to jest wlasnie to czego szukalem, jednak mimo wszystko uczenie sie z filmiku jest dla mnie jeszcze zbyt trudne. Jak szanowny Pan gra/ciagnie struny to nie widze gryfu a jak gra/chwyta na gryfie to nie widze jak ciagnie struny i ciezko mi to zsynchronizowac :d ... Hehe wiem ze w tym mi juz nie mozesz pomoc : )... Sproboje to moze jakos zapisac na kartce. Jeszcze raz dziekuje za pomoc :]... Cala ta strona i forum to swietna robota : ]. pozdrawiam.

5

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Nie no mogę pomoc jak napisze taby z tego ^^ ale to możę trochę zajać i nie wiem czy nie szybciej będzie jak sam to obczaisz big_smile

6 (edytowany przez peper50 2009-07-08 08:39:13)

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Bede probowal sam napisac, ale jesli by Ci sie chcialo i udalo to moglbys w miedzyczasie wrzucic to bym sobie porownal lub uzupelnil to czego nie mam. Jeszcze raz dzieki : )

7

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Odswieze watek :> ma ktos moze ladne taby ktorych szukam ? smile ... niestety z filmiku nie potrafie spisac tabow ;/... pozdrawiam.

8 (edytowany przez Pearl 2009-08-04 12:45:19)

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Sry kompletnie zapomnialem o tym zeby Ci to stabowac tongue teraz na szybciucha stabowalem poczatek, poucz sie narazie grac to plynnie a wieczorem jesli bedzie czas postaram sie stabowac cale ;P

e---------------------------------------------------------------------
H-3-2-3---3-----------3P2---2--1-0-1---1-------0---------1P0--0------
G-------4---2-------2-----2----------2---0-----0-------0----0-------
D-----------------2----------------------------2-----2---------------
A---------------0------------------------------2---2-----------------
e-3----------------------------1--------------------------------------

p.s sa to taby moje ale od tego goscia z filmiku wiec moglem zrobic pare bledow juz teraz, zwlaszcz ze sie spieszylem ^^

Uwaga admina: do tabów dobrze stosować znaczniki code smile

9

Odp: Michael Jackson - Human Nature

dziekuje bardzo serdecznie smile biore sie juz do roboty :]... przepraszam ze tak naciskam na ten akurat utwor ale jest to moj ulubiony kawalek, dlatego tak mi na nim zalezy :]... pozdrawiam !

10 (edytowany przez peper50 2009-07-26 12:19:02)

Odp: Michael Jackson - Human Nature

gram to juz w miare plynnie smile jedynie nie bardzo mi pasuje fragment 0-2-2 z 3P2...

moj blad  wszystko jest w porzadku :> juz z pamieci gram ten kawalek

tylko mam wrazenie ze jest jakos mniej dzwiekow niz w wersji z filmiku. Ale i tak fajnie brzmi! big_smile

11

Odp: Michael Jackson - Human Nature

ehh prwepraszam chwilowo jestem nie za bardzo osiagalny i przebywam na wakacjach. Niestety nie mam przy sobie swojego komûtera i trudno ,i jest cokolwiek robic pomijajac juz tabowanie tongue postaram sie cos zdzialac ale cudu nie oczekuj ^^

12 (edytowany przez Pearl 2009-08-04 14:07:32)

Odp: Michael Jackson - Human Nature

Dziwi mnie ze jeszcze nikt tego nie stabowal. Dobra dodalem cama piewsza partie zaraz biore sie za reszte jak zdarze.
P.S cholera ile roboty przy tym kodowaniu wiecej zachodu o to niz o samo tabowanie

Dobra bede musial prosic o email jesli chcesz te taby bo nie wytrzymuje juz z tym code. Stabowalem polowe piosenki okolo moze ponad ale tutaj mi sie nie chce wkladac bo za duzo roboty to jak pisac to samo od recznie a tego sporo teraz jest. Jak podasz mi maila podesle Ci to co mam ;]
P.p.s dobra widze Twojego maila w profilu podesle Ci taby jak wroce ;]

13

Odp: Michael Jackson - Human Nature

dzieki wielki za pomoc smile ciesze sie ze chcesz pomoc. Dziekuje i pozdrawiam !