1 (edytowany przez Abrams 2009-09-12 23:03:55)

Temat: Tłumienie strun prawą ręką

Witam mam ogromny problem z tłumieniem strun prawą ręka na przesterowanej gitarze elektrycznej, w ogóle nie wiem jak mam rękę ułożyć na strunach i jak nią manewrować,c zy mam zmieniać jej pozycje czy nie, czy ktoś mógłby mi dokładnie ze wszystkimi szczególikami opisac jak to robić ?

Szukałem kursów na youtube, oberżnąłem z 10 filmików ale nic mi nie pomogły

2

Odp: Tłumienie strun prawą ręką

chyba z tlumieniem tongue ale chodzi Ci ze nie wiesz jak tlumic czy nie wiesz jak nie tlumic ^^

3

Odp: Tłumienie strun prawą ręką

Chyba raczej jak tłumić

4

Odp: Tłumienie strun prawą ręką

No wiec to jest dosc trudne i tlumienie strun na takiej gitarze raczej nie bedzie slyszane tak samo jak w klasyku i akustyku bo wszyskie sygnaly sa odrazu przesylane do przetwornika. Sam mechanizm tlumienia sie nie zmienia lekko dotykasz strun tak by nie wybrzmialy jakims typowym dzwiekiem charakterystycznym dla pozycji, czasmi mozesz trafic przez przypdek na 1 z wezlow (flazolet) i wybrzmi Ci cos niezbyt oczekiwanego ale wtedy wystarczy w takim miejscu troche mocniej przycisnac strune. Nie jestem pewien czy o to Ci chodzilo ale przyklad masz np. w "smeels like teen spirit" Nirvany, miedzy zmiana akordow jest charakterystyczne tlumienie strun ;]

5 (edytowany przez Abrams 2009-09-13 20:43:45)

Odp: Tłumienie strun prawą ręką

Smells like gram cale i nie chodzi mi o takie tłumienie, Xy są tam tłumionelewą reką a mnie hcodzi o technike prawej reki, o ułożenie jej i metodę kostkowania jednocześnie tłumiąc struny i bynajmniej nie chodzi tu o gitarę klasyczną/akustyczną

6

Odp: Tłumienie strun prawą ręką

Aaa nie zrozumielism sie w takim razie:P no prawa reka mozna tlumic na pare sposobow ja napisze jak ja to robie bo tak mi jest wygodniej. Prawa reka docisnij wszystkie struny do mostka i graj jednosczesnie powinno byc ok.