Temat: Bicie balladowe

Na tym filmiku pojawia się tzw. "bicie balladowe":

[video]http://www.youtube.com/watch?v=w8n4dE9mZq0[/video]
Czy ktoś mógłby mi opisać szczegółowo z ilu uderzeń w dół a ilu w górę składa się ten rodzaj bicia?
Z góry dzięki.

2

Odp: Bicie balladowe

W życiu nie słyszałem o czymś takim jak bicie balladowe. Ja gram teksańskiego na elektryku D-3x G-5x A-4x bijąc ciągle z góry.
Pozdro.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Bicie balladowe

Na stronie tej dziewczyny jest pokazane co to bicie balladowe.Jej strona jest gdzieś tam w profilu  chyba.

Vintage V100+Marshall VS100

4

Odp: Bicie balladowe

Ej ej chyba mpx ma racje ze nie ma czegos takiego jak bicie balladowe, ale dla poczatkujących moze byc pomocne.

Poza tym ładna dziewczyna, gra na gitarze i ma przepiękny głos - czyli wszystko w najlepszym porządku big_smile

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

5 (edytowany przez Pearl 2009-09-07 16:15:58)

Odp: Bicie balladowe

Sry ale nie moge tongue

Czy ktoś mógłby mi opisać szczegółowo z ilu uderzeń w dół a ilu w górę składa się ten rodzaj bicia?

lol ;P fajne to bicie balladowe ^^ to metallica z N.E.M i innymi utworami wypada z czolowki ballad;p

6

Odp: Bicie balladowe

Też szczerze mowiac mnie dziwi ta nazwa,no ale nie wiem co za ludzie wymyslili to bicie balladowe.

Vintage V100+Marshall VS100

7

Odp: Bicie balladowe

W samouczku, który kiedyś miałem były właśnie rozpisane takie różne bicia, walce, beguiny, flamenca i inne. Jakieś ballady też tam były więc istnieje jakiś schemat bicia, który nosi taką nazwę, ale ja nigdy ze schematów nie korzystałem więc nie wiem.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8 (edytowany przez Pearl 2009-09-07 18:11:21)

Odp: Bicie balladowe

heh sry ale rozpisywac mozna ale kazdy innaczej cos interpretuje i nawet jakby mial krzywo ustawione bicia moze nie zagrac ballady tongue po za tym no prosze was czy mettalica wali ballady wedlug schematu gora dol? ^^ ne mowie tu o skomplikowaniu ale tez nie o zbytnim uproszczeniu, wszystko zalezy od interpretacji kazde bicie moze byc ballada jesli dobrze sie je zagra ;P

9

Odp: Bicie balladowe

sory za offtop, ale... na jakiej gitarze ona gra?? struny jak doskonale słychać nylonowe, i mostek typowo jak w klasycznej, a gitara wygląda jak akustyk xD

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

10

Odp: Bicie balladowe

LOL to moja gitara oO

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

11

Odp: Bicie balladowe

Ja tez taką mam big_smile stary defil... tata jak byl mlody to zakupil i teraz mam smile

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

12

Odp: Bicie balladowe

Ale moja, mimo pęknięć, brzmi lepiej!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

13 (edytowany przez Lamsi 2009-09-14 14:11:16)

Odp: Bicie balladowe

Sorry ze odswiezam, ale dosc czesto u mnie pojawialo sie tzw. bicie balladowe, mozna nim zagrac praktycznie kazda ballade
schemat:  DDG  GDG
Dół,Dół Góra Pauza Góra Dół Góra
tongue

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.