Temat: Jest taki dzień

Witam
Mam pytanie co do bicia do piosenki Czerwonych Gitar - Jest taki dzień. Zblizają sie święta (co prawda jeszce więcej niż miesiąc) chciałbym nauczyć się tej piosenki.
Akordy wziołem z chords.pl. Oglądam filmiki na youtube http://pl.youtube.com/watch?v=xisA3nIl7pw szczególnie ten ale nie moge złapać tego bicia. Refren nawet ładnie mi wychodzi ale zwrotka to tak nie za bardzo. Proszę o pomoc

2

Odp: Jest taki dzień

Spróbuj bić zwrotkę cały czas z góry na dół w równym tempie.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Jest taki dzień

Nie przypuszczałem że to takie łatwe bicie. Musze po prostu się bardziej wsłuchać w piosenki.
Mam jeszcze jedno pytanie: jak można bardziej urozmaicić to bicie bo troche jest "nudne" ??

4

Odp: Jest taki dzień

Dżizas:]

5

Odp: Jest taki dzień

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bić można różnie, tak jak Ci pasuje.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: Jest taki dzień

Ktoś się uczy utworu innego wykonawcy i narzeka, że bicia są nudne, po prostu szczyt. Jeśli dobrze czytasz tabulatury, to nie powinieneś mieć problemów z zagraniem, a bicia zostaw takie, jakie są, bo może właśnie dzięki nim kawałek brzmi tak, a nie inaczej.

7

Odp: Jest taki dzień

No ja tak strzeliłem, że z góry na dół, nie wsłuchiwałem się aż tak bardzo. Raczej warto popróbować różne bicia.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8

Odp: Jest taki dzień

Tylko o to chodzi że mi to bicie tak jak powiedzial Darek z góry na dół to tak srednio wychodzi. Nikt się nie domyśli co ja gram z tego bicia. Ja nie chce zmieniać bicia artysty tylko chodzi o jakieś bardziej szczegółowe niż to góra dół. Jeśli chodzi o taby to są łatwe. Wole taby od akordów ale nie wszytkie piosenki są w tabach. Zresztą lepiej wygląda gra na akordach.

Pozdro wink

9

Odp: Jest taki dzień

Na bicie nie ma jednego przepisu, to odwieczny problem i frustracja początkujących. Ćwicz aż wyjdzie Ci bicie, które Ci się spodoba i będzie pasować.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

10

Odp: Jest taki dzień

Dokładnie! Wsłuchaj się dokładnie w bicia w tej piosence i po prostu postaraj się je odwzorować.