1

Temat: Nieczyste dźwięki

Gram na tej gitarze i gram, ćwiczę i ćwiczę, a ta gitara tylko zgrzyci i zrzędzi (jest nowa, ale nie w tym problem). Oto chodzi,że staram się układać dobrze palce na gryfie, odpowiednio dociskać struny a to na nic. Nie mogę normalnie grać bo jest nieczysto! ..Zaczyna mi już brakować cierpliwości i chęci do nauki.. ;( Help!

2

Odp: Nieczyste dźwięki

Nieczystość wynika ze zbyt słabego dociśnięcia strun, czy z tego, że gitara nie jest nastrojona?

Puste struny też grają nieczysto?

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Nieczyste dźwięki

Nazwa tematu kojarzy się szatańsko big_smile
Najlepsza rada - leć do najbliższego sklepu muzycznego, ew. szkoły muzycznej i poproś o pomoc smile Szansa, że trafisz na nieuprzejmego gbura, jest relatywnie niska. Prawdopodobnie, gdy ładnie poprosisz o radę, bez problemu ją otrzymasz wink

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

4

Odp: Nieczyste dźwięki

Gitara jest regularnie strojona.. jeśli chodzi o dociśnięcie strun to wydaje mi się, że dociskam dosyć mocno, a jednak dźwięk jest nieczysty ..:(

5

Odp: Nieczyste dźwięki

a możesz coś napisać o samej gitarze?
- kupiłaś ją nową? w sklepie czy przez internet?
- kiedy ją kupiłaś?
- kto jest jej producentem?


podejrzewam, że po prostu zakupiona przez Ciebie gitara - jeśli jest jednym z tańszych egzemplarzy - może być po prostu bublem...
przydałby Ci się jakiś znajomy z okolicy, który by ją obejrzał...

a może masz możliwość nagrania w miarę dobrej jakości kilka akordów i wrzucenie je w internet?

6

Odp: Nieczyste dźwięki

Emill Ma rację. Jeśli masz mikrofon choćby najprostszy to nagraj kilka próbek. Do nagrywania polecam program audacity, dźwięk jest przepiękny, nawet z mikrofonu za 8 zł smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

7

Odp: Nieczyste dźwięki

Dziewczynie chodzi o to, że dźwięk jest nieczysty, ale w sensie, że słychać brzęczenie, a to wynika z niedociskania strun, a to wymaga treningu, bo każdy tak ma na początku.

Beti trenuj i nie zwracaj na to uwagi. Żaden początkujący gitarzysta nie ma na tyle siły w palcach żeby dociskać idealnie struny.

8

Odp: Nieczyste dźwięki

Jedyne co moge ci radzic to przyciskac struny jak najblizej progow smile

9

Odp: Nieczyste dźwięki

brawo mordo odkopałeś temat z października 2008 roku -.-

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

10

Odp: Nieczyste dźwięki

Dobra, a teraz już bez offtopów...

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

11

Odp: Nieczyste dźwięki

HAHA big_smile
Mało tego, że z października 2008 to jak najbliżej progów wcale nie jest najlżej.

Jeśli naciśniemy strunę mniej więcej w połowie odległości między progami, dociśnięcie będzie dziecinnie łatwe, ale struna może brzęczeć.
Jeśli dociśniemy strunę jak najbliżej progu, dźwięk powinien być czysty, ale będzie to nas kosztowało dużo siły.
Należy naciskać strunę mniej więcej w odległości 3/4 między progami, czyli optymalnie albo jak kto chce bo co to wogóle za pytanie gdzie naciskać struny... Trzeba po prostu grać jak komu wygodnie i jak wychodzi, jak by wszyscy grali tak samo było by nudno.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

12

Odp: Nieczyste dźwięki

Gram na tej gitarze i gram, ćwiczę i ćwiczę, a ta gitara tylko zgrzyci i zrzędzi (jest nowa, ale nie w tym problem). Oto chodzi,że staram się układać dobrze palce na gryfie, odpowiednio dociskać struny a to na nic. Nie mogę normalnie grać bo jest nieczysto! ..Zaczyna mi już brakować cierpliwości i chęci do nauki.. ;( Help!

Witam!

Gitara może trzeszczeć z kilku powodów:


Możliwe że za słabo dociskasz akordy, jak ktoś już zresztą wspominał. Ważne jest też aby dociskać palcami między progami. Czasami przypadkowo palec może ci się ześlizgnąć na próg i wtedy struna też trzeszczy.
Kolejnym powodem mogą być struny leżące zbyt nisko podstrunnicy.
Ewentualnie naturalne trzeszczenie może powodować używanie cienkich strun.

Pozdrawiam!

Zapraszam na bloga"Porady Gitarowe", gdzie znajdziecie porady niezbędne podczas nauki gry na gitarze.

13

Odp: Nieczyste dźwięki

A to klasyk??

W moim akustyku władowałem cieńsze stuny  i sie napięcie gryfu zmieniło i bily po progach a w klasyku może dlatego że źle bijesz i struny biją  po progach??? albo mostek niski jest czy coś i dlatego uważają. A i jakie struny masz bo na początek chyba najlepiej softy wink)