Temat: Tempo gry

Witam jestem tutaj nowa wink od miesiąca gram na gitarze i mam pewien problem z opanowaniem chwytów hmm jak chce zagrać jakąś piosenke to nie wychodzi mi to równo, duzo czasu zajmuje mi przestawianie chwytów przez co piosenka nie brzmi tak jak powinna... i właśnie dlatego chce sie zapytać jak długo zajmuje opanowanie takiej piosenki żeby wszystko wychodziło płynnie chodzi mi tutaj głównie o piosenke The Cranberries - Zombie smile

2

Odp: Tempo gry

Też mam z tym problemy, a gram półtora miesiąca, ale gdzieś w tym kursie (nie pamiętam dokładnie gdzie) było napisane że podczas zmiany akordów można trącić puste struny i wtedy już raczej wychodzi smile

3

Odp: Tempo gry

Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć oraz ćwiczyć wink Innego sposobu chyba nie ma.

4

Odp: Tempo gry

to pryjdzie z czasem, każdy nowy chwyt trzeba ćwiczyć, a nie, że weźmie się gitare do ręki i odrazu będziesz dokładnie grać. Więc ćwicz

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

5

Odp: Tempo gry

ćwicz i ćwicz. ja szybko chwyty opanowałem.

6

Odp: Tempo gry

A ile tak mniej więcej zajmuje płynne opanowanie chwytów ? smile

7

Odp: Tempo gry

To zależy od Ciebie. Jak grasz to zauważ takie bajery jak to że np. przy zmianie z a-moll na C-dur wystarczy tylko unieść palec serdeczny.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Tempo gry

nie przejmuj się mi na początku zmiana akordów też nie wychodziła nie potrafiłem nawet płynnie zmienić E-dur na a-moll xD gram od około 2-2.5 miesiąca i już w miarę płynnie zmieniam akordy na razie największą trudność sprawiają mi chwyty barowe ale do tego pewnie też dojde za jakiś czas smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

9

Odp: Tempo gry

Aha, czyli musze być cierpliwa xD

A i mam jeszcze pytanie co do tej piosenki The Cranberries - Zombie, moge ją zagrac biciem:
2 razy w dół, 2 razy w góre i raz w dół ? smile

10

Odp: Tempo gry

graj jak Ci pasuje, ale żeby dobrze wyszło big_smile , mpx ma racje z tymi bajerami, tak samo miedzy e-moll i e-dur wystarczy tylko dodać palec wskazujący.

11

Odp: Tempo gry

arti13 napisał/a:

mpx ma racje z tymi bajerami, tak samo miedzy e-moll i e-dur wystarczy tylko dodać palec wskazujący.

Z tą różnicą, że mało jest piosenek w trakcie których zmienia się tonacja, a tym bardziej takich w których akord E-dur występuje po e-mollu lub odwrotnie smile

Nie spamuj - mpx

P.S. Z e i E to był tylko taki przykład - mpx

Zapraszam na bloga"Porady Gitarowe", gdzie znajdziecie porady niezbędne podczas nauki gry na gitarze.

12

Odp: Tempo gry

Dziękuje bardzo za pomoc wink