Temat: Brak chęci do gry:(

Jak się motywujecie do gry kiedy w ogóle na nic nie macie ochoty? Co wtedy gracie? Czekam na odpowiedzi bo ja od jakiegoś 1 miecha tak mam i nie wiem co robić. Jak w końcu biorę gitarę to zaraz dopadają mnie myśli że i tak się nie nauczę:( Co poradzicie?

2

Odp: Brak chęci do gry:(

Ale czego się nie nauczysz?Może próbujesz za trudne utwory?

Vintage V100+Marshall VS100

3

Odp: Brak chęci do gry:(

Nie ucz się wszystkiego na raz tylko wybierz sobie jakąś piosenkę i się jej naucz do końca. Bo jak uczysz się tak wszystkiego po trochu to potem się nie chce tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Brak chęci do gry:(

bądź wytrwała i ucz się jakichś piosenek które ci się podobają jak zaczniesz je coraz lepiej grać to zacznie ci to dawać większą radość i będziesz je grać kilkanaście razy dziennie big_smile jak już umiesz jedna do perfekcji to szukaj następnych ale nie jest powiedziane że tamtej już masz nie grać graj wszystko co się da i co umiesz a jeśli jeszcze nie grasz to tu http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/p … atury.html masz proste tabulatury które na prawdę łatwo zagrać (polecam odę do radości banalnie prosta smile) jeśli ciągle ci się nie będzie chciało to po prostu się przełam i graj dalej ja też nie gram godzinami bo gram dla siebie ale i tak gram bo to lubię smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

5

Odp: Brak chęci do gry:(

Mi na takie coś pomaga odstawienie gitary np. na dzień wink

Aha, jeśli nie jesteś w stanie się czegoś nauczyć w danym momencie, to zajmij się czymś innym i wróć do tego za jakiś czas.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6

Odp: Brak chęci do gry:(

Ja np. tak miałem że wydawało mi się stairway to heaven strasznie trudne.Wkońcu się przełamałem i zacząłem się uczyć.Nie było łatwo,bo to jednak nie jest łatwy utwór do zagrania(szczególnie dla początkujących),no i teraz potym jak się intra nauczyłem,czuję że dużo z tego wyniosłem,bo teraz inne utwory gra mi sie o wiele lepiej smile.Dlatego nie zniechęcaj się do gry,gdy nie wychodzi ci jakiś utwór.


Pozdrawiam.

Vintage V100+Marshall VS100

7

Odp: Brak chęci do gry:(

Spróbuj z Yesterday - ja się nauczyłem w jakieś 30 minut, a radochy daje wiele, bo w końcu potrafię zagrać jakąś piosenkę od początku do końca smile

8

Odp: Brak chęci do gry:(

RunMan:

A można wiedzieć czyje Yesterday?Beatlesów ?

Vintage V100+Marshall VS100

9 (edytowany przez mpx 2009-08-14 19:01:07)

Odp: Brak chęci do gry:(

http://wwww.chords.pl/chwyty/the_beatle … rday/#7300
Chyba chodzi o to, ale to jest TAB do wokalu a nie na wiosło, no ale przecież nikt nie zabrana zagrać, zawsze można poćwiczyć wink
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/b/b … r6_tab.htm
Tu jest dobrze opisana wersja(i w cale nie jest jakoś specjalnie trudna wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Brak chęci do gry:(

Hmm, ja nauczyłem się tej z chords.pl. Ta podana przez Ciebie wydaje się dużo trudniejsza sad

11

Odp: Brak chęci do gry:(

Dzięki za wszystkie porady:) pograłam sobie trochę z tabów i na nowo gitarka jest najważniejsza:)

12

Odp: Brak chęci do gry:(

i o to chodzi smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

13

Odp: Brak chęci do gry:(

Ja jeżeli nie mam chęci do gry to włączam sobie jakąś ciekawą muzę i zaraz natchnienie wraca ^^

14

Odp: Brak chęci do gry:(

A i mam jeszcze jedna prośbę do moderatora forum : nie usuwaj tego tematu mi pomogliście a może jeszcze kiedyś się ten temat przyda

15

Odp: Brak chęci do gry:(

Na tym forum, raczej nie ma zwyczaju usuwania tematów wink

16

Odp: Brak chęci do gry:(

Nie myśl o tym, ze sie nie nauczysz ;P Bo sie nauczysz tylko trzeba byc dobrej mysli i zaczynac od łatwych piosenek smile

17

Odp: Brak chęci do gry:(

karolcikr napisał/a:

Nie myśl o tym, ze sie nie nauczysz ;P

Lepiej niech myśli o tym, że się nauczy smile (poczytaj o działaniu słówka "nie")

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów