Temat: Problem z gitarą ! Pomocy !

Hej wszystkim smile
Tydzien temu kupilam gitarę tj Epiphone DR 100, nową. Od zawsze chcialam grac na gitarze no ale zawsze bylo cos wazniejszego i nigdy jej nie kupilam, wiec w koncu postanowilam ja kupic. Cala ucieszona szukam sobie roznych, najrozniejszych stron internetowych, ktore pomagaja sie nauczyc itd. Dokupilam sobie stroik i nastroilam gitarę. Bez uzycia lewej reki gitara bardzo fajnie brzmi.. Niestety kiedy wlaczam lewą reke i juz probuje podstawowe akordy to gitara zaczyna brzęczec dziwnie, dzwiek nie jest czysty. Pytalam znajomych i mowili, ze moze nie dociskam palców na progach dobrze i dllatego burczy ale probowalam i to nie moze byc problem. Nawet najprosty e-moll gdzie palce sa dobrze ulozone i docisniete brzeczy dziwnie..  Nie wiem juz czy to moja wina czy gitary ale naprawde ciezko mi jest sie czegokolwiek uczyc gdy dzwiek nie jest czysty sad Co moze byc przyczyna?

2

Odp: Problem z gitarą ! Pomocy !

Raczej to, że to dopiero tydzień i faktycznie jeszcze poprawnie nie dociskasz.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Problem z gitarą ! Pomocy !

i to tylko dlatego może mieć taki problem? bo mam tak samo

4

Odp: Problem z gitarą ! Pomocy !

Musicie odpowiednio ułożyć palce - ani za daleko progów, ani za blisko (coby nie położyć palca bezpośrednio na progu). Jeżeli jest problem z akordem to polecam próbować po kolei wszystkie struny - jeżeli z jakąś jest problem to poprawiać położenie palca aż będzie brzmieć czysto smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

5

Odp: Problem z gitarą ! Pomocy !

tez tak mialam smile wystarczy dobrze dociskac palce i musza sie miescic w progu smile poprobuj kilka razy i jak cos to pisz na priv big_smile