Temat: Tania, chińska gitara

Witam
Jestem totalnie początkującym aspirantem. Chcę nauczyć się grać na gitarze i kupiłem ostatnio taką sztukę :
http://allegro.pl/cataluna-black-gitara ... 35231.html
Wiem, że jest to chińska tania gitara, ale stwierdziłem, że na początek starczy. Nastroiłem ją za pomocą aplikacji na smartfona, która nazywa się GuitarTuna. Mam problem trochę, obecnie nie wiem czy to jest efekt tego, że nie umiem ciągnąć za struny czy po prostu gitara jest uszkodzona. Mianowicie jak chcę zagrać jakiś dźwięk naciskając i przyciskając na gryfie strunę (swoją drogą mam wrażenie, że struny za bardzo odstają od gryfu) i próbując prawą (lepszą) ręką uzyskać jakiś dźwięk to struny są tak jakby "nieaktywne". Nie wydają po prostu żadnego dźwięku, są nie do ruszenia, wydają tylko niskie "Buum". Natomiast jeśli docisnę na gryfie "idealnie" strunę to dźwięki co prawda są, ale mają taki metaliczny podzwięk, tak jakby pszczoła latała big_smile. Oglądając filmiki na YTzauważyłem też, że gitara ma fatalne dzwięki w porównaniu z tam prezentowanymi, nawet tanimi gitarami. Po prostu brzmi fatalnie, proszę o pomoc...

Pozdrawiam