1

Temat: czy to normalne

Wczoraj kupiłam pierwszą w życiu gitarę akustyczną, po ponad miesiącu szukania, czytania itp itd. Pędziłam z tego sklepu z taką radością, że sobie nie wyobrażacie. Siadam, coś szarpie, słyszę jakieś zgrzyty więc przystępuję do strojenia, mija może z 20 minut ciężko mi to wszystko idzie i nagle pach. najcieńsza struna poszła ( podejrzewam, że kręciłam za bardzo stroikiem ...) Czy to jest normalne, czy ze mną coś jest nie tak? Zakupiłam już nowe struny, będę je jutro bądź pojutrze zakładać. Nie wiem czy dam sobie radę, ale wyszłam z założenia że prędzej czy później muszę się nauczyć.

P.S witam wszystkich użytkowników, od dawna czytam to forum i samouczka. Świetna strona.

2

Odp: czy to normalne

Każdy gitarzysta powinien zacząć pierwsze swoje strojenie od strzelenia struny. Ja też tak miałem pierwszego dnia :-)

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: czy to normalne

Proponuję zainwestować w stroik elektroniczny smile
Zauważyłem, że nawet ze strokiem wiele osób na początku ma ten problem, że chce stroić do złej oktawy, np 12 półtonów za wysoko - a dźwięk wtedy przecież nazywa się tak samo. Struna nie wytrzymuje i pęka. Wystrzegaj się tego! Powodzenia smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784