Temat: Wymiana strun

Witam. Zdaję sobie sprawę z tego, że wywołam śmiech na sali ale przyznaję się bez bicia do mojej głupoty i proszę o pomoc.

Dokonałam dzisiaj wymiany strun w gitarze akustycznej. Dwie ważne rzeczy
1 ) ściągnęłam od razu wszystkie struny, nie wymieniałam po kolei ( wiem, wiem... to najwyższy poziom głupoty)
2) zbyt mało obcięłam kombinerkami i jest dużo zwojów na kluczach.. o wiele za dużo.

Gitara w ogóle nie chce stroić. Zastanawiam się co w tej sytuacji zrobić. Nawet nie wiem czy przez ściągnięcie wszystkich strun od razu ją zepsułam i trzeba szukać u kogoś pomocy czy nie ? Jeżeli nie jest zepsuta to czy dobrym rozwiązaniem jest założenie ponownie nowego kompletu, tak jak Bóg przykazał, struna po strunie z odpowiednią liczbą zwojów .. help !

2

Odp: Wymiana strun

Najlepiej znajdź sklep muzyczny gdzie wymieniają struny Chyba będzie najbezpieczniej. smile Sama tak zrobiłam. Powodzenia smile.

3 (edytowany przez GeNeX 2015-08-27 14:53:35)

Odp: Wymiana strun

michaeljerry1 napisał/a:

1 ) ściągnęłam od razu wszystkie struny, nie wymieniałam po kolei ( wiem, wiem... to najwyższy poziom głupoty)

Nic nie szkodzi. Tak na prawdę to nie ma prawa uszkodzić Ci gitary, nie przesadzajmy. A jest to jedyny porządny sposób na wyczyszczenie podstrunnicy. Jak dłużej poleży bez strun, to wtedy może odczuć.

michaeljerry1 napisał/a:

2) zbyt mało obcięłam kombinerkami i jest dużo zwojów na kluczach.. o wiele za dużo.

Najpierw nawija się struny (po prostu nie w całości) na kołki, a dopiero potem obcina resztki kombinerkami.

Aby zrobić to prawidłowo:

1. Przewlecz całą strunę przez dziurkę w kołku na główce.
2. Włóż otwartą dłoń pomiędzy strunę a podstrunnicę na wysokości 7mego progu PROSTOPADLE do podstrunnicy. Niech kciuk będzie pod struną. Spowoduje to, że będzie ona luźna i będzie jej nadmiar - tyle właśnie (około) powinnaś nawinąć na kołek. Po wszystkim sporo zostanie wystające z kołka - to utnij smile
W moim odczuciu jest to ilość w sam raz.

Jakby coś było niejasne, to pytaj.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784