1 (edytowany przez AdamSygo 2014-09-26 17:18:46)

Temat: Pęknienta Struna :)

Witam chce się nauczyć grać na gitarze i postanowiłem od nastrojenia jej, niestety podczas strojenia na tej http://www.proguitartuner.com/guitar-tuner/ stronie 2 struny pękły reszta została nastrojona. W załącznikach są zdjęcia i specyfikacje.

Proszę o radę.                                                                                                         Pozdrawiam Adam.

Załączniki posta

DSC_0366.JPG 1.56 MB, plik nie był jeszcze pobierany. 

Nie masz uprawnień do pobierania załączników do tego posta.

2

Odp: Pęknienta Struna :)

Ty to jednak gwiazda jesteś! xD

Za mocno naciągnołeś struny.

3 (edytowany przez emilka-jaro 2014-12-31 17:41:44)

Odp: Pęknienta Struna :)

Witaj w klubie. Ja tez postanowiłam rozpocząć naukę od strojenia gitary. Zakupiłam stroik, obejrzałam instrukcje i krok po kroku nastroiłam wszystkie struny oprócz G, kręciłam w różne strony i nie mogłam trafić na dźwięk aż pękła.  Założyłam nową strunę wg instrukcji, profesjonalista w sklepie potwierdził ze prawidłowo ja założyłam, nastroil ją trochę poćwiczyłam i struny się rozstroiły i znów ten sam problem wszystkie ładnie nastroilam poza G która pękła ponownie gdy ja o dziwo popuszczalam. W takich sytuacjach tracę wiarę w siebie i zniechęcam się do dalszej nauki :-(

4

Odp: Pęknienta Struna :)

Czasem na początku słuch potrafi prowadzić na manowce. Może skorzystaj po prostu ze stroika na komputerze, jak AP Tuner lub stroik online.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów