1 (edytowany przez jjooanna.xd 2014-06-21 09:45:53)

Temat: Nieczyste dźwięki...POMOCY

Mam problem z zagraniem czystych dźwięków. Nie potrafię docisnąć palców tak żeby wydobył się piękny, czysty dźwięk. Czasami nawet tłumie struny (szczególnie małym palcem). Gdy przechodzę z np. progu 5 na 7 słychać jeden wielki fałsz i brzęczeniesad  Jak mam grać czysto? POMOCY!!!

PS:     A tak wgl to palce strasznie mnie od tego bolą bo strasznie mocno dociskam do strun, ale to chyba normalne.

2

Odp: Nieczyste dźwięki...POMOCY

To teraz powiedz ile czasu grasz i jaką gitarę masz?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3 (edytowany przez jjooanna.xd 2014-06-21 09:44:58)

Odp: Nieczyste dźwięki...POMOCY

Dopiero zaczynam. Tak około gram 1 tydzień. Mam gitarę Yamaha F370. Ja wiem że to mało i pewnie odpowiedź będzie ~ Nie ma się czym przejmować, każdy początkujący ma z tym problemy ~ Ale chodzi mi o jakieś ćwiczenia.

4

Odp: Nieczyste dźwięki...POMOCY

Po prostu grać więcej, najlepsze ćwiczenie na to smile

Zapraszam do czytania mojego bloga:
www.takietampitulenie.blogspot.com

5

Odp: Nieczyste dźwięki...POMOCY

Nie tylko grać więcej - grać dokładniej. Na początku ucz się małych fragmentów piosenek i staraj się je grać maksymalnie dokładnie, dźwięk po dźwięku tak, żeby nic nie fałszowało - pomoże, zobaczysz wink No. I pamiętaj o metronomie wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X