Temat: Kilka pytań o podstawy

Jestem tutaj nowy ,więc na początek się przedstawie.
Mam na imię Karol , 17 lat czy zaraz II Liceum , gitarę mam w domu od jakiś 2 lat , ale zawsze jakoś nie miałem chęci do nauki.
Ale wracając do sedna. Gitarę kupił mój brat(ok 170zł) , więc nie za najlepsza , można powiedzieć ,że bubel. Choć nie do końca bo trafił mi się chyba jakiś lepszy egzemplarz(gitara klasyczna) . Kupiłem kurs z tej strony , no i zacząłem(choć planuje uczyć się an tej tylko chwytów i szybkości przechodzenia) . No i teraz moje ostatnie pytanie , czy warto się na niej tego uczyć , i czy przez wakacje(regularnie ok 1-2h dziennie) nauki będzie w miarę ok? Potem planuje(może jeszcze w te wakacje) kupić Yamaha F310(opłaca się przez internet czy za duże ryzyko uszkodzenia?) . No i czy jak przerzucę się z klasycznej na akustyczną , będzie jakaś wielka różnica , czy w miarę podobne gitary i jakiejś różnicy nie odczuje?

2

Odp: Kilka pytań o podstawy

Po miesiącu, może trochę więcej, regularnej gry powinieneś ogarniać chwyty (wszystkie, barre też) i płynne przechodzenie pomiędzy nimi i powinieneś potrafić zagrać już kilka piosenek i chwytać bicia ze słuchu. Po całych wakacjach powinieneś już bardzo dobrze ogarniać grę po akordach i zaczynać już trudniejsze rzeczy. Tak, na tej gitarze możesz zaczynać. Tak, Yamacha będzie dobrym wyborem. Nie, nie ma wielkiego ryzyka uszkodzenia, bo gitar pocztą nie wysyłają, tylko kurierem. Będzie różnica - będzie Ci się grało dużo wygodniej, chociaż metalowe struny będą na początku powodowały ból w opuszkach, co powinno ustąpić po 2/3 tygodniach regularnej gry.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X