Temat: Gitara klasyczna a książka do gitary akustycznej.

Mam gitarę klasyczną i mam pytanie: czy mogę uczyć się grać na klasyku z książki uczącej grać na akustyku. Dodam, iż gdy trochę oswoję się z gitarą mam zamiar kupić sobie lepszą, akustyczną. Mogę więc zacząć uczyć się grać tak jak na akustycznej tylko, że na klasycznej? Proszę o szybką odpowiedź!

2

Odp: Gitara klasyczna a książka do gitary akustycznej.

Spoko! Dasz radę! Jasne, że na tej gitarze możesz się uczyć grać akordami (mój kuzynowi się to udało). Jednak pilnuj się i składaj na nową, akustyczną, bo przez to możesz się zniechęci (ciężej jest wykonywać bicia na gitarze klasycznej) Próbowałam, więc wiem. Powodzenia!!!!! smile smile smile smile smile smile

3

Odp: Gitara klasyczna a książka do gitary akustycznej.

Bo chodzi o to, że ta jest 3/4 i nie wiem czy jest sens, by wymieniać ją na akustyczną skoro jest tylko na rok czy max. 2 lata. Potem sobie kupię, jak z tej wyrosnę, normalną 4/4 akustyczną i nie wiem, czy mam tę wymienić na akustyczną czy zostawić na ten początek, jak sądzicie?

4

Odp: Gitara klasyczna a książka do gitary akustycznej.

Zostaw sobie na razie klasyczną. Nie opłaca się przy mniejszych gitarach zmieniać. Kup akustyka, jak już wyrośniesz z gitary 3/4.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421