Temat: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

Witam, postanowiłam nauczyć się grać na gitarze. Szukając porad w internecie trafiłam tutaj. Na początek nie ma sensu kupować drogiej gitary dlatego nie planują wydać na nią więcej niż 500 zł. Znalazłam pochlebne opinie dot. Yamahy F310 i Fenderze CD 60 ale trafiłam na używanego Tanglewooda DBT-DLX-D za około 340 zł. Czy opłaca się go kupić? Nic nie słyszałam o tych gitarach?

2

Odp: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

Bardzo fajne gitary. Ogrywałem zarówno DBT-DLX-D jak i serię TW-28. Pierwsza, z serii 'najtańsza na początek' ma bardzo fajne, ciepłe brzmienie, w którym nie brakuje również basu. Druga, droższa o średnio stówkę, ma top z innego drewna (dbt jest ze świerku, a tw-28 z cedru), co daje wyraźną różnicę w brzmieniu, oczywiście na korzyść instrumentu. Niemniej, jeśli nie ograsz każdej z tych gitar, nie będziesz wiedzieć, która leży Tobie bardziej.

Nie kupuj gitary przez internet - to tak, jakbyś strzeliła sobie samobója. Instrument należy dotknąć i sprawdzić pod względem wszelkich wad. Egzemplarz, egzemplarzowi nierówny i w każdej z tych gitar możesz natknąć się na bubla.

Najlepiej sprawdź każdą po kolei. W salonach Riff powinnaś dostać wszystkie wymienione przez Ciebie gitary. Ograj każdą z kolei, bo każda z nich jest warta uwagi. Wszystko jest kwestią gustu i osobistych odczuć.

Działaj
Pozdrawiam

3

Odp: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

Dzięki za info. Nie mam zamiaru kupować przez neta tym bardziej że nie jestem ekspertem. Zastanwiałam się poporostu czy brać wg pod uwagę Tanglewooda.
W Brtapolu mają wszystkie modele, napewno tam się udam i ogram. Mam nadzieje że coś znajdę smile
Jeszcze raz dzięki za informacje.
Pozdrawiam

4

Odp: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

W moim skromnym odczuciu trudno się zastanawiać wink

Zresztą, co Ja będę mówić, posłuchaj

www.youtube.com/watch?v=voUWmiJqlfc

W Riffie za 519 zł wink


Pozdrawiam

5

Odp: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

Jedź do Bratpola, skoro masz możliwość. Panowie na pewno fachowo Ci doradzą, jeśli ich poprosisz wink Znają się na sprzęcie, więc nie masz się czego bać smile

Co do Tanglewoodów, różne opinie słyszałam, ale na początek powinny być spoko smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6

Odp: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

Kupiłam tego używanego Tanglewooda DBT-DLX-D brzmi lepiej od Yamahy (to nie tylko moja opinia ale również kuzyna gitarzysty który pomagał mi wybrać gitarę). Zobaczymy jak się będzie sprawował smile

7

Odp: Czy ktoś słyszał o gitarach Tanglewood?

Napisz po miesiącu i dłuższym okresie czasu. Moje odczucia co do DBT DLX D były identyczne jak Twoje w stosunku do YF310 smile


Pozdrawiam