1

Temat: Laney IRT-Studio

Co o tym sądzicie? Pięć lamp na pokładzie, 15W mocy, redukcja do 1W, 3 kanały, 2x EQ z jakimiś bajerami typu shifter, booster, pętla, wyjście stereo, możliwość nagrywania z końcówki, reamping, etc. No cholera, to ma możliwości jak niejeden wzmacniacz z wyższej półki... Kosztuje 2 koła, trochę mniej. Ja nie wiem co myśleć, bo zdaje mi się, że mogę być zauroczony i podchodzić do tego bezkrytycznie... dlatego pytam.

Nie wrzucam postu świadomie do działu "Jaki wzmacniacz kupić", bo tu bardziej chodzi o dyskusję, czy to ciekawe, czy nie i ewentualnie stworzenie (ale to później) jakiegoś małego rankingu małych lamp do pokoju wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2

Odp: Laney IRT-Studio

To co piszesz brzmi ciekawie smile chciałbym usłyszeć to w akcji. W moim Blackstarze też przydałaby się taka redukcja smile No ale to combo, a ten laney to head, prawda?
A Ty? Ogrywałeś go?

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3

Odp: Laney IRT-Studio

Tak, to head 2U do racku, ale nikt nie powiedział, że bez kejsa będzie działał gorzej wink

No właśnie nie, bo w mojej okolicy (do około 200 km od Chełma) nie ma takiej możliwości niestety, a nie mam możliwości poświęcenia całego dnia na wycieczkę gdzieś do punktu X 400 km ode mnie, bo niestety matura jest zbyt blisko, żebym miał czas... Wydaje mi się, że charakterystyka może być podobna, jeżeli nie taka sama jak w IRT120, bo to jest mniejszy brat tego heada. IRT120 też ciężko u mnie gdzieś spotkać, ale to jeszcze jest do zrobienia. Myślę, że ciekawym przykładem użytkownika pieców z tej serii jest niejaki Andy James, który bardzo chwalił te głowy. Aktualnie, jeżeli się nie mylę, przeniósł się na ENGLe 670, ale nie dziwię mu się, bo to dwie półki wyżej - dużo więcej możliwości wink

A jak tam ten twój Blackastar się sprawuje? - ostatnio ogrywałem taki i był bardzo obiecujący, ale coś mi w nim nie pasowało brzmieniowo... Nie wiem właściwie co dokładnie, ale na przykład head Labogi, który ogrywałem w tym samym sklepie był dla mnie lepszy, tylko sam head kosztował za dużo... Tutaj mam 3 kanały, boost i multum innych pierdów, których możliwe, że nawet w pełni nie będę wykorzystywał, ale są i będą. Słyszałem, że reverb jest trochę awaryjny, ale ja i tak mam reverb zewnętrzny, a planuję dokupić coś fajnego - może jeżeli się zdecyduję na IRT to będę kompletował cały rack pomału, więc luz.

Nie wiem też na razie jakiej paki użyję, bo łamię się pomiędzy V30'kami, a może jakimiś Greenbackami... A może jest coś innego o czym nie wiem. Ale najpierw head wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4 (edytowany przez GeNeX 2014-02-07 20:08:48)

Odp: Laney IRT-Studio

To zainwestuj od razu w technicznego, który będzie Ci wszystkie te graty nosił xd
Co do Blackiego - oprócz tego, że tuż przed ostatnim koncertem ktoś wymontował mi obwódkę gniazda jack (nie wiem po jaką cholerę mu to) to sprawuje się super. Jego 20W w zupełności wystarcza mi i na próby i na koncerty. Możesz go zawsze posłuchać tutaj - http://www.youtube.com/playlist?list=PL … 3R9ZFImvk_
Niestety ostatnie nagrania (z City Clubu w Kętrzynie) mają lipną jakość (przesterowuje niektóre partie, które grałem na clean'ie - np w pierwszym utworze - a bas to w większości przesterowany huk) - ale jeżeli jesteś zainteresowany, to obejrzyj smile
Dla mnie jest kwintesencją tego, czego potrzebowałem. A co do brzmienia.. wbrew pozorom trzeba umieć go ukręcić. W salce prób w której gramy w Giżycku stoi taki sam jak mój, ale nikt go nie lubił, bo im nie brzmiał. Jak ja go nakręciłem, to wszystkim się spodobało - w końcu znam go dość dobrze. Funkcja ISF jest bardzo ciekawa - pozwala na płynne przejście pomiędzy brzmieniem 'amerykańskim' a 'brytyjskim'. Trzeba to wyczuć smile


btw. dla uściślenia - ja to ten z wiśniowym SG smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784