41

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Ja się zbieram do gry na gitarze od 17. roku życia, ciągle ją jednak odkładałam, myśląc, że jestem za stara... Teraz mam prawie 21 lat i umiem grać tylko +/- dwie piosenki. Gdybym naprawdę zaczęła grać, mając te 17 lat zamiast jojczyć, już pewnie bym umiała więcej niż dwa kawałki na dwa akordy na krzyż tongue

42

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Ja mam 16 lat, i tez dopiero zaczynam moja nauke... Raczej nie ma ograniczeni co do nauki smile
Powodzenia i pozdrawiam - Anka :3

43

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

W tym roku stuknie mi 47. Dokładnie rok temu wystartowałem od zera! Z każdym dniem wychodzi coraz lepiej, myślę że za rok będzie nieźle.

44

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Witajcie , mam 33 lata i można powiedzieć, że od półtorej roku gram na gitarze. Zacząłem od elektryka a teraz kupiłem akustyka. Nie słuchajcie nikogo kto Wam mówi, że jesteście za starzy!! Wiele bym oddał aby mieć 15 lat i móc uczyć się gry ale nie wynaleziono jeszcze maszynki to przenoszenia się w czasie. Internet pełny jest kursów gitarowych - wystarczy tylko włączyć i pracować, a efekty przyjdą!! Ludzie w wieku 60 lat konczą studia - dlaczego ludzie w wieku 30+ mieliby rezygnować z pasji ? może nie będziemy wirtuozami ale zagramy dla rodziny lub szerszej publiczności. Grajcie i nie słuchajcie "życzliwych" nastolatków mówiących, że jesteśmy za starzy tongue pozdrawiam Marcin

45

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Ja tam mam 20 lat (11 maja skończyłem) i mam gitarę... od wczoraj. smile Na to nie jest za późno, ale na własny zespół... Nie wiem, może się uda, ale i tak na razie nie mam z kim i może się nigdy nie uda, chyba żebym zaczął z 3-4 lata wcześniej (żałuję właśnie, że wcześniej się nie zainteresowałem gitarowaniem). sad

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

46 (edytowany przez mikel1994 2013-05-17 20:55:31)

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Facet o.0

Człowiek żyje ile? Z 70 lat powiedzmy, taka dolna granica raczej. Masz przed sobą jakieś 50 lat grania (o ile będziesz miał ochotę) i myślisz, że te 3-4 lata by Ci coś dały?

Ludzie się stają sławni nawet po kilku latach grania, a Wy tu chyba wszyscy przed pięćdziesiątką marudzicie że późno zaczęliście. Oczywiście, mi też jest szkoda że od małego mi nie dawali instrumentów do rąk, ale co zrobić. Uczmy się, nie marudźmy big_smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

47

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

No tak, najważniejsze, to być młodym duchem, ciało tu nie ma nic do gadania. big_smile

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

48

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Głównym problemem (moim zdaniem) w nauce gry na instrumencie osoby dorosłej są wymagania wobec siebie. Dziecko ucząc się gry na instrumencie nie zwraca jeszcze uwagi na wiele rzeczy, nie przejmuje się tak błędami. W momencie gdy zaczyna to "czuć" i słyszeć, ma już pewne umiejętności i jest łatwiej. Osoba dorosła często oczekuje efektów bardzo szybko i niecierpliwi/zniechęca się. W nauce gry na gitarze (jak i na każdym innym instrumencie) trzeba cierpliwości i wytrwałości a efekty przyjdą niezależnie od wieku. Sporo rzeczy przychodzi dopiero z czasem, ważna jest systematyka i cierpliwość.

Gibson Les Paul Standard + Ibanez RG970QMZ + VOX AC30 C2 + VOX Satchurator + Line6 POD HD500 + Takamine G220

49

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Witam wszystkich serdecznie. Mam prawie 40 i nie wiem czy jest sens zaczynać naukę na klasyku.Uwielbiam dzwięk gitary,ale nigdy nie było czasu na naukę. Co Wy myślicie o tym ?

50

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Nigdy nie jest za późno zacząć tak jak chce się żyć lalala:)

51

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

jaco8994 napisał/a:

Witam wszystkich serdecznie. Mam prawie 40 i nie wiem czy jest sens zaczynać naukę na klasyku.Uwielbiam dzwięk gitary,ale nigdy nie było czasu na naukę. Co Wy myślicie o tym ?

Ja mam 37 i nie zastanawiam się czy jest sens. Pożyczyłem gitarę i zacząłem ćwiczyć. Przed chwilką zapisałem się też na indywidualne lekcje gry na gitarze w moim mieście. Mam to gdzieś czy komuś się to będzie podobało czy nie tongue - nie planuję kariery muzycznej - chcę natomiast zrobić dla siebie. I kij w oko każdemu, kto mi spróbuje powiedzieć, że jestem na to "za stary" albo, że "to nie ma sensu".

52

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Witam wszystkich!!!

36 na karku i zaczynam brzdąkanie!! "emerytom" idzie trudniej i potrzeba więcej zaciętości.
Ale nikt mnie nie zmusza, tak jak poprzedników - robię to dla siebie a głupie komentarze pomijam.

53

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

No i prawidłowo, powodzenia! big_smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

54

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

'97 napisał/a:
OZKO napisał/a:

jak narazie jestem najmłodszy ;d zacząłem w rok temu w wieku 13 lat

ja mam 13:) wiec nie jestes

Ja zaczęłam w wieku 11 - 12 lat z tej stronki. Później zapisałam się do MDK-u na zajęcia, a teraz umiem zagrać dość dużo piosenek.

55

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Witam a ja mam 37lat i właśnie zacząłem moją przygodę z gitarą. No może nie do końca bo jeszcze nie miałem jej w rękach ale po kolei.

Zacząłem od wszelakiego rodzaju ćwiczeń bez gitary a  więc rozciąganie palców, wystukiwanie rytmu palcami ma stole, najpierw lewą ręką, następnie dwoma równocześnie. Ćwiczenia z warigripem.

A w między czasie teoria: takt, ćwierćnuty, metrum  itp. Czytanie tabulatury. No i że o muzyce miałem wręcz mgliste pojęcie ciągłe słuchanie muzyki. I szukanie taktów, akcentów w takcie itp. Już tak prawie miesiąc.

Pod koniec stycznia planuję zakup gitary. 
Po tym wszystkim myślę że nauka mi się nie znudzi bo doszedłem do wniosku że bardziej nudnych rzeczy w nauce gry nie może być smile

I wszystkim "staruchom" życzę wytrwałości

56

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

nigdy nie jest za późno na naukę, liczy się frajda i fajnie spędzony czas smile

57

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Hej, ja jestem kolejny... moje życie bez muzyki by nie istniało, od zawsze marzyła mi się gitara ale z powodu małej wiary w swoje możliwości nigdy nie spróbowałem grać... teraz mając 32 lata mnie naszło by kupić gitarę i zacząć się uczyć.
nie chcę grać w żadnych zespołach, ani tworzyć swoich nut... chciałbym umieć zagrać kilka polskich nut jak np.
- strachy na lachy - czarny chleb i czarna kawa
- sojka - tolerancja
- scorions - wind of change
- metallica - nothing else matters
- kawałki dżem'u
- etc.

problem jest w tym, że nie mam gitary i nie mam od kogo pożyczyć dlatego muszę ją kupić i kolega doradził mi by na początek wybrać Yamahe CS40 3/4 ~500 zł. Ja chciałem 3/4 bo za wielki nie jestem, palce też nie mam wielkie a rosnąć już nie urosnę.

Tylko cały czas ten dylemat.... wydać 500 zł i nie wiem czy będę w stanie to ogarnąć ... ale mnie kusi bo wiem, że nawet jedną piosenkę się nauczę to dla mnie to będzie cud! ;-)

Jak myślicie? warto spróbować?

58

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Zdecydowanie warto! smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

59

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Ja mam 25 lat i gram dopiero od miesiąca, choć z gitarą stykałam się od zawsze można powiedzieć. Zanim poszłam do zerówki na święta dostałam małą gitarę dla dzieci i coś niej "grałam" bez sensu xp później na komunię otrzymałam klasyczną, wciąż ją mam i przez 16 lat nie nauczyłam się na niej grać. Było kilka prób, ale większość czasu leżała i się kurzyła... Pół roku temu kupiłam akustyka yamahę f310 i też leżała ale w końcu coś mnie tknęło i teraz gram 1-2 godziny dziennie big_smile Zawsze mnie to fascynowało gdy inni grali tylko nie miałam tyle samozaparcia co teraz. Upatrzyłam już sobie model elektrycznej, ale to raczej kupię za rok.

60

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Witam. Mam 36 wiosen i rozpoczynam przygode z gitarą a wszystko za sprawą mojej córki , która rozpoczęła 2 tyg temu kurs nauki. 3majcie kciuki za mnie ☺ To chyba bylo coś ...p.s. Świetna strona dla total laika jak ja

61

Odp: Czy nie jestem za stary na naukę gry na gitarze?

Ja też myślę, że nigdy nie jest za późno. Zawsze może się okazać, że mamy talent, który warto rozwijać.