Temat: Ustawienia wzmacniacza.

Siemka! Mam VOXa VT40+ i bardzo bym was prosił drodzy koledzy gitarzyści o wypisanie jakichś czadowych konfiguracji tego wzmaka smile
Bardzo chciałbym znaleźć brzmienie w stylu:
a) Jurka Styczyńskiego
b) Claptona
c) Bonamassy (szczególnie z utworu "Stop!")
d) Garry'ego Moore'a z "Still Got The Blues"
e) Hendrixa - coś a'la "Little Wing"

Oczywiście nie sposób wszystko dokładnie odwzorować, ale gdybyście znali coś zbliżonego chociaż, albo jakąś inną fajną konfigurację to piszcie, proszę smile
Bo ja szczerze mówiąc gubię się w tych wszystkich gałkach już. tongue

Aria Pro II Les Paul made in Japan 80s' + VOX VT40+
Cort SFX E BK

2 (edytowany przez Ellon 2013-06-23 22:37:21)

Odp: Ustawienia wzmacniacza.

Ehhh... A kiedyś się siedziało i kręciło gałami, aż znalazło się to, czego było potrzeba... Mógłbym Ci pomóc, ale wiem, że jeżeli siądziesz i będziesz kręcił, to wykształcisz swój słuch (będziesz wiedział czego chcesz), oraz poznasz swój wzmacniacz wink No... i przy doborze brzmienia będziesz kierował się swoimi upodobaniami, a nie robił to co już jest. Na prawdę zachęcam Cie do szukania swojego brzmienia - ja od 3-4 lat poszukuje (bo jestem z tych onanistów brzmieniowych co to nigdy nie będą zadowoleni, jak to kiedyś było ładnie gdzieś powiedziane) i mam z tego tak straszną frajdę, że nie wiem... Polecam. wink

?Edit: Aha, i cierpliwości wink Teraz się gubisz, ale będzie tak, że: trochę pograsz i coś ci nie będzie odpowiadało i pomyślisz "Może midów za dużo? Zmniejszę." -  i tak dojdziesz do czegoś swojego wink Jeszcze jedna rada - jak ustawiasz gały, to na początku wszystkie na godzinę 12 - później dodajesz, lub odejmujesz, albo jest druga metoda - wszystkie na maxa i pomału zdejmujesz ile potrzebujesz zdjąć. Spróbuj, w ostateczności mogę Ci powiedzieć co i jak, ale wiem, że to Ci tylko zaszkodzi. Tak z dobrego serca nie powiem wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Ustawienia wzmacniacza.

Ech, źle się wyraziłem. Oczywiście poszukuje swojego etc. I wiem, że sam bym się zabił lepiąc własne kawałki np. na brzmieniu Bonamassy.
Nie o to chodzi big_smile Po prostu chciałbym pograć chwilę np. pod jakiegoś backing tracka na takim brzmieniu, żeby się fajnie poczuć chociażby big_smile
Powtórzę: jeśli będę lepił coś swojego, to sobie tak pokręcę, tak nakręcę aż będę spełniony i moim uszom będzie przyjemnie big_smile

Aria Pro II Les Paul made in Japan 80s' + VOX VT40+
Cort SFX E BK

4

Odp: Ustawienia wzmacniacza.

Hmm... to tak ciężko powiedzieć jak ustawić wzmacniacz, żeby brzmiał tak albo inaczej. Musisz trochę poeksperymentować. Tym bardziej, że ten VOX jest całkiem nieźle wyposażony. Poza tym, gitarzyści, których wymieniłeś grali/grają na różnych gitarach (np. Clapton to tylko Fender Stratocastery, Bonamassa to głownie Les Paul, Hendrix też na Fender Stratocaster, Gary Moore raczej Les Paul). Jak podłączysz Les Pau'a do wzmaka, to możesz regulować ile wlezie, ale i tak nie osiągniesz barwy Strata. Druga sprawa to efekty. Hendrix to miał tego tyle, że głowa boli (od przestrów do wahwah + różne kombinacje z ich kolejnością podłączania). Podobnie Bonamassa (z tego co wiem, to używa Tubescreamer'a, ale którego dokładnie to nie pamiętam). Najłatwiej chyba Claptona 'symulować', bo on nie jest bardzo 'efekciarski'. Generalnie, w czasach po Creamowych podkręcał wzmaka na maksa, a gitarę miał ściszoną do minimum. Więc jego przester to tak na prawdę rozkręcony wzmak tongue. Moore używał na pewno też jakiegoś overdrive lub distortion. Czyli, ujmując sprawę krótko, musisz kombinować big_smile.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

5

Odp: Ustawienia wzmacniacza.

Moore'a już ukręciłem! big_smile
No jest nieźle wyposażony i zabawy jest ogrom big_smile

Aria Pro II Les Paul made in Japan 80s' + VOX VT40+
Cort SFX E BK