961

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

eQuuS napisał/a:

Randall też wydaje się być fajny, ale wg. próbek z YT czysty trochę słabo wypada.

Wątpie czy znajdziesz razem szklankowy clean i mocny przester w jednym wzmacniaczu z dolnej półki. Jeśli czujesz, że potrzebujesz lepszego przesteru to zawsze możesz zrobić/kupić jakiś. U mnie w Crate przester był...lekko mówiąc: kiepski, ale z Krankiem jest...no... jednym słowem zaje***** smile.


No i takie jeszcze pytanie:

Gwarancja obejmuje zniszczenie głośnika w skutek wysokiej głośności?(Zarówno na kości jak i w wzmacniaczu) Pytam, bo teraz, gdy rozgłoszę wzmacniacz, mam uczucię, że membrana pęknie tongue

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

962

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dochodzą nowe, co o nich sądzicie?
Marshall Valvestate 8020
Epiphone Valve Junior (http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-epi … 2a527a82ca)
IBANEZ GT-100
LDM GA-60 (co sądzicie ogólnie o LDM?)
Marshall Master Lead 30
Ibanez 25 TB
Hayden HGT - P1508 (nowy za 273 zł).

Jeśli warto mogę dorzucić do 500 zł max.

Hohner RP 250 Pro 1985 + Peavey Bandit 112 80W v2

963

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam ponownie, co jeśli chodzi o bezpośrednią konfrontację Laneya LV100 i VOXa VT40+ ?

Aria Pro II Les Paul made in Japan 80s' + VOX VT40+
Cort SFX E BK

964

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Zdecydowanie VOX, to są w ogóle bardzo dobre wzmacniacze wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

965 (edytowany przez eQuuS 2013-07-17 13:17:00)

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

eQuuS napisał/a:

Dochodzą nowe, co o nich sądzicie?
Marshall Valvestate 8020
Epiphone Valve Junior (http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-epi … 2a527a82ca)
IBANEZ GT-100
LDM GA-60 (co sądzicie ogólnie o LDM?)
Marshall Master Lead 30
Ibanez 25 TB
Hayden HGT - P1508 (nowy za 273 zł).

Jeśli warto mogę dorzucić do 500 zł max.

Zamówiłem Peavey-a Bandita 112 80W v2 za 450 zł + kw. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Hohner RP 250 Pro 1985 + Peavey Bandit 112 80W v2

966

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam. Mam gitarę elektryczną cort x6 i zastanawiam się jaki kupić do niej piecyk. Chciałbym grać głównie metal + hard rock. Piec do domu, do nauki, ale dobrze by było gdyby jakoś brzmiał. Do tego pozostaje pytanie : nowy czy używany? Przedział cenowy to do około 500 zł. Nie znam się na tym więc proszę o pomoc.

967

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Mogę zaoferować Ci używkę w postaci Crate FW 15 R. Ma 5 latek, nie grany mocno na próbach, bo podłączałem się do czegoś innego. Chciałbym za niego jakieś 250 zł, ale możemy jeszcze pogadać ;D A jeżeli nie (bo jeżeli tak to prv wink), to nowy Kustom, który był wyżej brany pod uwagę.

No dobrze, a teraz ja chciałbym o coś zapytać. Paka 212 na jakichś fajnych głośnikach z dużą ilością dołu i rockowowo-metalowego pazura (myślałem o Celestionach Vintage V30, ale nie wiem, czy Greenbacki nie byłyby lepsze). Może być używana, może być nowa - nawet lepiej by było, jakby była używana ;> Cena? Do 1k, ale jeżeli by to byłą używka, to chciałbym zejść jak najniżej, bo na głowę planuję wydać coś koło 1,5/2k i się mogę nie wyrobić kasowo.

Kolejna rzecz. Czy ktoś miał do czynienia z wyrobami niejakiego MadDoga? Pan robi klony efektów i wzmacniacze podobno bardzo dobrze, tylko nie wiem jak u niego jest z pakami i ich cenami - ktoś? coś?

TIA wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

968

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

kupiłem moją pierwszą gitarę marki Epiphone Special II. szłyszałem że to najlepsze z tych najgorszych więc się zdecydowałem i mam na początek. kupiłem u lutnika używaną.
ale teraz wzmacnacz by się przydał ( tak ok 200-300 mogę poświęcić) i tu pytanie  czy każdy może być? kabla też nie mam więc nie wiem czy jak zamówię w sklepie internetowym to czy czasem nie okaże się że coś do czegoś nie pasuje. na początek interesuje mnie nie duży może tak ok 15w, tylko do domu. mam dobre warunki gdyż mam głuchych sąsiadów i ostatnie czwarte piętro :-)
czy może być np coś takiego?
http://allegro.pl/nowy-wzmacniacz-piecy … 04992.html

a może coś polecicie? chcę kupić z gwarancją. pozdrawiam i z góry dzięki

969

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Dobra rada: nie kupuj tanich wzmacniaczy nieznanych firm. Wybieraj ze sprawdzonych marek: Vox, Kustom... polecam tego:

http://www.artmusic.pl/offer/42/17562/k … #tab=tab-1

Z tym że trudno go dorwać zawsze. Ja miałem Crate FW 12 R. Nie polecam generalnie, ma słaby przester. Ale może być lepszy niż taki "noname".

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

970

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Lepszą opcją będzie zakup porządnych głośników do kompa niż pierdziawki za 200-300 zł. a symulacje możesz mieć dzięki programowi guitar rig.

971

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam.

Ponieważ jestem całkowicie zielony w tym temacie, to proszę was o pomoc w wyborze wzmacniacza.
Muzyki jakiej słucham (i bym chciał grać) to Metallica, ACDC, Volbeat, Lordi.

Podoba mi się szybkie granie np jak gra zespół Volbit.

Obecny piec jaki mam to byle co: jakieś CD-100

Bardzo proszę o jakieś propozycje.

972

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

http://allegro.pl/piec-peavey-bandit-11 … 09420.html

nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Idealny do rock/metalu

973

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam. Zabieram się do zakupu nowego piecyka. Do tej pory grywałem na Spider IV 15. Jest w miarę ok, ale ma kilka wad jak problemy z brzmieniem wbudowanych efektów (fabrycznie ma wbudowane echo, które trzeba ręcznie kasować), czy niemożność użycia własnej kostki bo wtedy już w ogóle nie da się wykręcić porządnego brzmienia, po prosu ten wzmak nie chce współpracować big_smile Czytałem, że ta seria ma takie zagrywki.

Więc pora na coś nowego. Poszukuję tradycyjnego piecyka, bez żadnych wbudowanych efektów i innych pierdułek. Jedyne co mi się przydaje to wejście Mp3 i wejście słuchawkowe. Zależy mi na czystym rasowym, metalowym brzmieniu.
Gram klasyczny heavy metal (Judas Priest, Accept, Black Sabbath) z gitarą ESP LTD EC-401
Co polecicie? Szczerze nie nawet jeszcze się nie rozglądałem za czymś konkretnym. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

974

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Ludziki czytajcie poprzednie posty i nie "kopiujcie" tych samych pytań. Pablo19coś tam dalej. Sprawdź post wyżej.

975

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

A co sądzicie o Blackstar HT-1R Metal. Zawiesiłem na nim oczko. Jak dla mnie to nawet lepsza opcja od popularnego Bandita.

976

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

To lepsza opcja, bo lampa wink Ale mi na przykład brzmienie nie za bardzo pasuje. Od siebie Laneye IRT - wszystkie burzą mury i kruszą kości. Niedawno stwierdziłem, że to chyba nawet lepsze od Piweja 5150 jest ;D Mniejsza sieka, ale taka selektywność, że o ja Cie wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

977

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Witam, poszukuję combo lub head+paka do 1800 zł. Gram na Fenderze Jim Root Signature (81/85 EMG) oraz Gibolu LP Studio 60 Tribute na P90. To co gram to głównie klasyki rocka, hard rock i metal (ale raczej Metallika, Black Sabbath niż Behemoth:) ) innymi słowy potrzebuję znośnego clean'u oraz dobrego przesteru.
To na co ja zwróciłem uwagę:
head H&K Tubemeister 18 - ok 1400 zł niestety za daleko aby ograć, dużo dobrych opinii, ponoć "sterylny" w brzmieniu ale za to bardzo uniwersalny

head + paka Laney IRT 15 - ok 1800, sprzęt w Anglii więc z ogrywaniem lipa wink ponoć jeden z lepszych tanich headów, zbliżony i często porównywany do punktu wyżej

head + paka Orange Micro Dark - to akurat nowe mam okazję kupić za 1600 zł, ciekawy chociaż nie lampowy, boję się o płytkość brzmienia, będę ogrywał w wtorek

combo:

Marshall DSL 401 - ok 1700 zł, nie da rady ograć bo w rzeszowie, porównywalnie wisi też jeden JCM900 (też za daleko aby ograć) ale mozę się znajdzie ktoś kto ma w Poznaniu wink

Myślałem też nad Bugerami (6260 bodajże) ale nie wiem czy nie za mocne do grania w bloku i czasami tylko jakiegoś jammowania. Dacie radę jakoś pomóc?

978

Odp: [Wzmacniacze i efekty gitarowe] Co wybrać?

Lampa head do 2-3k do domu , żeby miała przełacznik na mniej wat , Rock/Hard Rock/Blues , doradźcie cos smile