Temat: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

Od kilku dni staram nauczyć się grać na gitarze akustycznej, ale niezmiennie potykam się na pierwszym kroku - strojeniu. Niestety nie posiadam kamertonu. Próbowałam stroić ze stroikiem online, "na wyczucie" i sposobem opisanym na stronie, ale za żadne skarby mi się nie udaje. Czy z czasem się nauczę, czy muszę po prostu kupić kamerton czy po prostu mam drewniane ucho i muszę sobie dać spokój z gitarą? Chciałabym się trochę więcej dowiedzieć na temat tego strojenia i czy wam też było tak trudno?

Chyba jestem dziwna. Ale pewności nie mam.

2

Odp: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

Ojj mi też było cholernie trudno na początku. Na początek polecam, zamiast kamertonu, stroik elektroniczny. Zakładasz na główkę gitary i pokazuje Ci jak mocno napiąć bądź poluzować strunę powinnaś aby uzyskać pożądany dźwięk. Był mi nieokazaną pomocą i nawet teraz się przydaje, np gdy chcę szybko nastroić gitarę na próbie zespołu.
Trzymanko wink

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3

Odp: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

mi już samo strojenie jako tako idzie, jednak największy problem to znaleźć ten dźwięk bazowy dla struny e1, bo od tej zawsze zaczynam strojenie, czy jest jakaś inna metoda oprócz kamertonu? oczywiście nie mówie tu o stroiku, bo takowy posiadam, ale właśnie kiedyś może go nie być pod ręką i co wtedy? smile

4

Odp: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

Masz strony w internecie, nagrane dźwięki strun. Np. http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/s … itary.html Odtwórz i strój.

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

5

Odp: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

Albo gdy grasz z kimś i ta osoba ma nastrojoną gitarę to możesz nastroić pod nią smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

6

Odp: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

Lub Poprostu na wyczucie wink

Adelajna

Jesli masz mikrofon mozesz sprobowac strojenia przez Ap Guitar Tuner

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

7

Odp: Jak nastroić tę przeklętą gitarę?

Witam!
To mój pierwszy wpis na tym forum, więc  chciałbym skorzystać z możłiwosci i przedstawić się wink
Mam na imię Jarek, mam 27 lat. Zaczynam, a właściwie kontynuuję naukę gry na gitarze.

Wczoraj odebrałem gitarę z serwisu. Założono nowe struny (nylonowe, choć to gitara akustyczna* po wielu przejściach)

*Właściwie to sam serwisant nie do końca był pewny czym ta gitara jest. Kołki wskazywałyby na to, że jest to akustyk (klucze są w całości metalowe). Struny jednak są (i były) nylonowe, samo pudło jest niewielkie, gryf dość szeroki. Postanowiliśmy określić ją jako radziecką hybrydę smile Gra nieźle.

Mam problem dotyczący właśnie strojenia. Wiem, ze nowe struny będzie trzeba stroić co moment. I faktycznie, już gdy przyjechałem do domu okazało się, że dźwięki którę próbuję zagrać są nieczyste - po prostu rozregulowane. Nie mam stroika do gitary, więc korzystam ze stroika online:
PRO GUITAR TUNER >KLIK!<
Czy ktoś może potwierdzić, że on faktycznie dobrze stroi gitary? Wg mnie niemożliwe jest, by struna po 30 minutach od strojenia różniła się aż dwoma dźwiękami.

Zastanawiam się nad inwestycją w stroiki z półki "Polot i finezja". Chce wybrać jakiś prosty w obsłudze, który szybko mi pomoże nastroić gitarę i będzie sprawdzał się w podróży. Możecie polecić jakiegoś producenta bądź rodzaj? Słyszałem dobre opinie na temat stroików zakładanych na główkę gitary.

Dzięki z góry za pomoc.