2,001

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Acoto ferie? wink Sesja się skończyła, praca, brak czasu, a o swoim zespole już dawno nie myślałem.. a pograłbym smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

2,002

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Ferie to taki czas, gdzie przez tydzień zapierdzielasz nadrabiając zaległości i pracując, a drugi tydzień też zapierdzielasz, tylko masz wieczorem czas na próbę smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,003

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Czy u was też jest tyle śniegu? U mnie klęska żywiołowa ma być chyba ogłoszona... Sic...

Muszę się pochwalić, że kupiłem Zoom'a G3X i chyba nagram jakiś coverek jak będę miał czas w najbliższej przyszłości smile Coś byście zaproponowali? Jakieś tytuły? OFC z tych ciężko-czarnych smile

Aha. Robimy tę kooperację? Jak myślicie?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,004

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Na śląsku śniegu prawie nie ma i oby tak dalej.

Co do nagrywania to Decapitated - Spheres of Madness big_smile Zadowolony z Zooma?

2,005

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Oooo! Jestem za Spheres smile Kiedyś się nawet tego nauczyłem... przypomniałbym sobie tylko...

Zadowolony, zadowolony, tylko muszę ogarnąć jego wszystkie możliwości i dopiero będę mógł powiedzieć 'świadomy'. Jak na razie z braku czasu pomału staram się tworzyć brzmienia, coś próbuję nagrywać, zobaczymy jak to będzie jak będę miał czas smile Na razie jestem zaskoczony możliwościami, bo jak na razie udaje mi się stworzyć to czego potrzebuję, a przyznać trzeba, że jestem wybredny jeżeli chodzi o brzmienie. Wydaje mi się, że będzie tylko lepiej. Chyba najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie skupiam się na procesie tworzenia brzmień, ale na samej jakości, bo sam proces jest bardzo łatwy do ogarnięcia i zrozumienia - jak na razie same plusy wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,006

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Moje ustawienia Zooma do rytmicznej przesterowanej:
ZNR (Thresh: 12; GtrIn) -> TScream (Gain: 0; Tone 72) -> Revo-1 (Gain: 30; Tube 100; Treb: 50; Mid: 50; Bass 41; Cab: off/Alien 4x12 [zalezy do czego podpianam]) -> GraphicEQ (160Hz: -2; 400Hz: -6; 800Hz: 0; 3.2kHz: -7; 6.4kHz: -4; 12kHz: -9) -> ParaEQ (Freq: 1.2kHz; Q: 1; Gain: +6)

Jak ty ukręcisz coś fajnego to podziel się proszę. smile

2,007

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Dzisiaj posiedziałem:

1. NoiseGate: thr-12; lev-100
2. Diezel Herbert: gain-90; tube-66; bass-47; mid-63; trebl-53; presns-59; level-100; + DZ Drive 4x12"
3. Graphic EQ: 160Hz - -1; 400Hz - 1; 800Hz - 2; 3.2kHz - 3; 6.4kHz - 3; 12kHz - 3; lev - 100

Bardzo dobrze to brzmi kiedy stroję do Cis. Wyciąga sound ala Behemoth.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,008

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Hm, ten Diezel to nie jest moja ulubiona symulacja. A ten gain to pan zmniejszy do ~50 i wystarczy, po co komu 90 w tak higainowych symlacjach?

2,009

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Racja, trochę zmodyfikowałem, dodałem praesence aż do 77, tube do 100 i zmniejszyłem gain do 55.  Strasznie rasowo to teraz brzmi smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,010

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Ej ludziska co byście powiedzieli na nagranie forumowego "jama"?

W sensie bierzemy jakiś podkład (bluesowy, funkowy, klasyczny, jakikolwiek, byle nie jazzowy bo to mnie przerasta big_smile), każdy miałby do dyspozycji określoną ilość taktów (żeby nie było że ktoś dogra 3 minuty smęcenia), dograłby się i dorzucał na jakiś hosting.
W sumie to mógłbym to moderować.
W miarę potrzeb doklejałbym wolne takty do podkładu, byłaby jakaś lista z "czasowo" wypisanymi uczestnikami, wywalał źle zrobione pliki (majstrowanie przy innych solówkach, pogorszenie jakości, nagranie się na zbyt dużej głośności, czy kompletny brak skilla, różne rzeczy się zdarzają).

Ożywiłoby to trochę forum, a nam dało trochę zabawy i możliwość wysłuchania niektórych użytkowników którzy za nic nie chcą wrzucić swoich materiałów.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,011

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Albo jama, albo kooperację, wydaje mi się, że można by i to i to, ale muszę mieć trochę więcej czasu, żeby na spokojnie siąść i na luzie nagrać, bo jak mam to robić w pośpiechu nic z tego nie będzie dobrego wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,012

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Jeżeli dobrze rozumiem co masz na myśli przez kooperację, to to nie ma większego sensu na tym forum. Same gitary mają Ci jakiś utwór zagrać? No i ile tych ścieżek gitarowych może być, no bez przesadyzmu ;D

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,013

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Mam na myśli coś takiego jak robiło Death Magnetic na 25 lecie Master of Puppets na przykład. Mamy tu przecież basistów (chyba?), mamy sprawnych, albo mniej wokalistów, jeżeli chodzi o bębny to nie ma problemu zrobić ich w EZDrummer'ze. Ograniczyć by się trzeba było do kilku gitar najwyżej, może 2 basów, wokale mogłyby się wymieniać jeżeli byłyby 2 chętne osoby. A jakby ktoś chciał bębny nagrać tym lepiej.

Jeżeli chodzi o jam, to ja jestem za - tylko jakiś podkład ustalimy wink i tylko będę miał trochę czasu, a to może nastąpić dopiero po 20 kwietnia, bo mam olimpiadę...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,014

Odp: Rozmowy niekontrolowane

"SŁAWEK „MORTIFER” ARCHANGIELSKIJ IS DEAD
At night 5th/6th April near a German town of Munchberg, our friend, best comrade and longtime bass player unexpectedly passed away. After the show in Stuttgart last night he went to sleep and never woke up. We found him lifeless early in the morning and immediately called an ambulance. He was reanimated, but to no avail. Results of Sławek’s autopsy should be known soon. In this situation, we decided to cancel the remaining shows and return home. We gave detailed testimonies to the German police. We are shocked and shattered by his sudden, unexpected death. We mourn together with Slawek’s family and friends.
Adam, Konrad, Stanislaw, Daniel /HATE

SŁAWEK „MORTIFER” ARCHANGIELSKIJ NIE ŻYJE
Dziś w nocy z 5-go na 6-go kwietnia w pobliżu miasta Munchberg w Niemczech, odszedł niespodziewanie nasz przyjaciel, wieloletni basista i najlepszy towarzysz Sławek „Mortifer” Archangielskij. Po koncercie w Stuttgarcie, Sławek poszedł spać i już się nie obudził. Znaleźliśmy go nad ranem bez znaków życia. Próba reanimacji przez wezwane natychmiast służby medyczne okazała się nieskuteczna. Dokładną przyczynę śmierci określą wyniki autopsji. W wyniku zaistniałej sytuacji, postanowiliśmy przerwać trasę koncertową i wracać do kraju. Złożyliśmy wyczerpujące zeznania w obecności niemieckiej policji. Jesteśmy zdruzgotani i zszokowani śmiercią naszego przyjaciela. Łączymy się w bólu z rodziną Sławka i wszystkimi bliskimi mu osobami.
Adam, Konrad, Stanislaw, Daniel /HATE"

No i nagrali swoją najlepszą płytę niedawno... Kto by się spodziewał

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,015

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Chwalić się kto maturę pisze w tym roku.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,016

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Ja. Na Polskim cyborgi i cyberświat, a potem Cezary Boryna i Mateusz Gajowiec big_smile
Na macie dzisiaj moim zdaniem nic ciekawego nie było, zadanie z dowodem na x, y, z byłoby fajnie gdyby nie podali podpowiedzi.
Jutro ciężko, bo dwa angielskie pod rząd.
No i w piątek do tego najfajniejsze i najtrudniejsze - mata rozszerzona.

A jak tam wasze wrażenia z matur?

2,017 (edytowany przez mikel1994 2013-05-09 19:51:16)

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Żartujesz sobie, że wpisałeś cyborgi? big_smile

Mój kumpel tam wpisał "informatyk".
Jeszcze inny wpisał cybernauta... Ja na początku miałem cyberologa, ale poprawiłem na właściwą formę.

Polski był łatwy, chociaż czytanie mogło sprawić problem (pytanie o odpowiedź autora której nie było ;D)

Z matmy będę miał setkę pewnie, ale to się zobaczy czy mi za zapis dowodu nie obetną punktów,  bo przy takich erferatach to nigdy nie wiadomo.

Dzisiaj z angola podstawa pewnie też pyknie setka.
Rozszerzenie... Zaraz po wyjściu z sali byłem załamany. Tragedia. No ale przy dobrych wiatrach z długiej formy mogę liczyć na 80-84%

Jutro rozszerzenie z matmy i moje poważne matury się kończą. Tylko dokończyć prezentację z polskiego, odbębnić ustne i mogę w spokoju zająć się rysunkiem do końca czerwca ;D

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,018

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Ja też mata rozszerzona dzisiaj i w sumie nie był to najłatwiejszy arkus z jaki robiłem. Kombinatoryke pewnie źle, analityczną zły wynik, ale sposób dobry, z prawdopodobieństwem to 5/108, ale mało komu tak wyszło. Teraz zacząć ustną z polskiego przygotowywać big_smile

2,019

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Jaaa matma big_smile

Rąbnąłem się w obliczeniach w zadaniu z funkcją kwadratową, więc zamiast 6pkt pewnie będą 4 i w zadaniu z prawdopodobieństwa założyłem, że 2*2*3*5 to jedyny możliwy rozkład lizcby 60 za pomocą cyfr 1-6 (a są jeszcze dwa -.-), więc pewnie dostanę punkt za moc omegi i 1pkt za myślenie.

Resztę mam dobrze i wyniki i rozumowanie i w ogóle, więc liczę na 90% big_smile no chyba że w zadaniu z ostrosłupem mi obetną punkt za nieuwymiernienie mianownika, ale nie sądzę.
A w prawdopodobieństwo miało wyjść 5/108 (mi wyszło 1/108 bo pozostałe dwa przypadki są 2 razy bardziej prawdopodobne).

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,020

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Obliczenia w ogóle były nie zbyt wesołe na tej maturze. Z ostrosłupem Ci nie odejmą za niewymierność w mianowniku, bo tam były zmienne, a nie liczba. Tam z tą kwadratową to jakoś wyszło m€<0, 3-sqrt(7)> ale długo szukałem błędu w obliczeniach, bo niewymierna delta to od razu panika u mnie big_smile 90% to ładnie, ja liczę na 84-86. Ostatnie zadanie było śmieszne, co ono tam robiło?

2,021 (edytowany przez mikel1994 2013-05-11 17:34:08)

Odp: Rozmowy niekontrolowane

No ostatnie trochę zajechało podstawą.

No właśnie w tej kwadratowe jak obliczałem ostatni warunek to przy ostatecznym trójmianie jak skracałem, to musiałem nie skrócić któregoś czynnika, albo coś źle podzielić, bo mi wyszedł ten pierwiastek 4-sqrt(14) big_smile No ale w sumie wynik podałem zgodnie z ze swoimi obliczeniami, więc może tylko 1 punkt mi odejmą, kto wie.

Ja się najbardziej męczyłem z ciągami. Jak już drugi raz przekreśliłem obliczenia, to musiałem się przenieść do brudnopisu, bo więcej niż ostateczna wersja obliczeń by mi się na tej stronie nie zmieścioło ;D No i w geometrii analitycznej dopiero za drugim podejściem zauważyłem, że ten odcinek i promienie tworzą tójkąt równoramienny. Wcześniej podstawiałem równanie na długość odcinka, uzależnione od wzoru na prostą, do równania okręgu, w życiu bym tego nie policzył. Podobno mojemu kumplowi tym sposobem wyszło, ale i tak w odpowiedzi zamiast wpisać R^2 do wzoru, to wpisał R :-D

Chyba nie będą obcinać punktów za odpowiedź w stylu "11/3" zamiast "3 i 2/3" nie? big_smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,022

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Ja liczyłem właśnie tym sposobem algebraicznym, zamiast zauważać trójkąty no i faktycznie liczenie było trudne. Tak trudne, że gdzieś pod koniec coś walnąłem i wyszło R^2=436. Ale w domu jak policzyłem tym samym sposobem jeszcze raz to wyszło ok, więc generalnie dobry, tylko te obliczenia kurde...
Oby błędy rachunkowe nas drogo nie kosztowały.
A punktów za  nie wyciągnięcie całości z ułamka chyba się nie odejmuje. Co innego gdybyś nie skrócił.

2,023 (edytowany przez Xyndrall 2013-05-21 18:32:43)

Odp: Rozmowy niekontrolowane

A ja stary. ;0 Oberschlesien to fajny zespół, czekacie na ich płytę??? tongue

PS Zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu zygu. No co?? W końcu to rozmowy bez kontroli. ;D

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

2,024

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Zbyt dużo Rammsteina w Oberschlesien... Poza tym nie mój klimat, wolę bardziej prosty w sensie "straight" Metal... wink Życzę im jednak powodzenia, bo chcą - a jeżeli ktoś chce, to jest najważniejsze.

Bez kontroli, ale pamiętamy, że zawsze kulturalne wink

@Rames, jak podłączę bas do Zooma G3 przez bypass to mi nie zetnie sygnału i go nie zniekształci? Próbowałeś może? bo nie wiem czy coś kombinować ewentualnie i chciałbym być na wszystko przygotowany... wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,025 (edytowany przez Xyndrall 2013-05-22 22:41:37)

Odp: Rozmowy niekontrolowane

A ja właśnie celuję w takie klimaty jak Rammstein czy Oberschlesien, znaczy industrial metal. Poza tym ciągnie mnie black metal, death metal, vampiric metal, viking metal, doom metal czy power metal. wink No, to już jakaś recepta na własny zespół. ;D Nawet nazwę mam. tongue

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

2,026

Odp: Rozmowy niekontrolowane

No to swój chłop wink Z Kataną możesz wiele w tym temacie, tylko uważaj z dołami przy bardzo niskich strojeniach bo muli strasznie.

Kurcze, tak ostatnio myślałem o zrobieniu jakiegoś zlotu forumowego... tylko musiałoby się trochę ludzi zlecieć, że tak powiem... wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,027

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Zlot forumowy.. Pomysł nawet i dobry, tylko problem jest, że między użytkownikami jest spora odległość.. A uzbierać większą grupę ludzi, którzy mieszkają stosunkowo blisko siebie i są chętni na taki zlot, może być trudno, nawet bardzo..

2,028

Odp: Rozmowy niekontrolowane

@Ellon bas podpinałem, ale nie umiem stwierdzić na 100% czy ucina coś czy nie - zawsze możesz sobie korektorem poprawić i będzie dobrze.

2,029

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Ja chętnie, jakbym był w okolicy w tym czasie.


Piwo zawsze spoko :-D

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,030

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Coś bym sobie obejrzał na poziomie... Jakieś pomysły? Już kiedyś pytałem, ale znowu nie mam pomysłu...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,031

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Drogówka. big_smile
hahah big_smile

2,032

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Widziałem... Dobra, ale na kolana mnie nie powaliła niestety, bo po Smarzowskim się mogłem więcej spodziewać - Dom Zły i Wesele są o niebo lepsze...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,033

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Dziwny koniec jak dla mnie w Drogówce. big_smile
Może hm.. Kod da Vinci?

2,034

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Wydaje mi się, że akurat koniec jest dobry - wszyscy są źli i wszyscy zostają ukarani - ale trochę to groteskowe, bo przerysowane...

Kod też widziałem... kurcze... tak przeglądam Filmweb i nic nie mogę znaleźć... Rozpacz!

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,035

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Chłopaki, jutro.... W sumie dzisiaj wyniki z matury ;D

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2,036 (edytowany przez Bezimienny 2013-07-02 16:51:48)

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Znalazłem fascynującą recenzję

Gitara bardzo dobra, zwłaszcza jak na początkującego. Wytrzymała, wygodna, dobrze się sprawuje w hard rocku i heavy metalu, a nawet i w punku. Niestety, trzeba wymienić struny i regulować gryf. Moja ocena to: 4


Ile kasy bym zaoszczędził, gdyby nie te struny smile

@Ellon
może Wanted - Ścigani? Niby słaba ocena, a wciąga

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,037

Odp: Rozmowy niekontrolowane

100 zł - przecież widać żeś burżuj i zawsze neonowe Doktory kupujesz big_smile

Cholera! Tego nie widziałem! Drugi punkt u mnie masz wink Pierwszy za Powerwolf'a.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,038 (edytowany przez Bezimienny 2013-07-03 19:17:17)

Odp: Rozmowy niekontrolowane

Słuchałeś ostatnio nowej piosynki Powerwolfa?

Jak nie to zapraszam wink


Album zapowiada się ciekawie, niestety na dalsze 10 piosenek przyjdzie nam poczekać do 19 lipca.

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

2,039

Odp: Rozmowy niekontrolowane

No zapowiada się ciekawie, tylko zobaczymy jak wkomponuje się w album, bo to też ważne wink Poczekam z chęcią do 19 lipca.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

2,040

Odp: Rozmowy niekontrolowane

http://tablica.pl/oferta/blackstar-ht-4 … 3aoxl.html

Sprzedaję ponieważ sąsiedzi nie podzielają mojego zamiłowania do 40 watowych wzmacniaczy lampowych.

Hehe, moi nie mają nic przeciwko mojej 20stce tongue
A nawet jeśli coś tam krzyczą to i tak się nie przebijają przez ścianę dźwięku big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784