81

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Dzięki Darek, a wiesz, że gdyby nie Ty to bym nie zaczął grać bo ciągle bym myślał, że nie mam talentu i się do tego nie nadaję. Mimo tego, że zawsze bardzo chciałem. Ale teraz nic mnie nie zniechęci. DZIĘKI!

82

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Super, na pewno dasz radę smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

83

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Ostatnio nie mogę nastroić gitary AP Tunerem. 3 najcieńsze struny stroi się dobrze, ale 3 najgrubsze to niewykonalne, gdy uderzam w strunę wskazówka pokazuje mi tylko przez sekundę dźwięk D3, A2 lub E2, a później pojawia się jakieś G1, na każdej z nich. Próbowałem usunąć i nagrać program od nowa, ale ciągle to samo. Może coś jest nie tak ze strunami? Może powinienem je wymienić?

84

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Skoro wiolinowe nastrojone, to co za problem ze słuchu nastroić resztę?

Nie daj swoim uszom zapomnieć od czego są, używaj ich do strojenia.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

85 (edytowany przez Xyndrall 2013-05-16 22:47:57)

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Hmm, ja mam pytanie. Trochę mnie to niepokoi - dobrze [wg mego stroika (Aroma AT-03B)] nastroiłem gitarę, lecz brzmienie z kursu (z tych flash'owych odtwarzaczy), a brzmienie uzyskiwane z mej gitary jest inne (gram kostką)... Nie wiem więc, czy wszystko jest ok. Pomóżcie, bo zaczynam popadać w czarną rozpacz. ;_;

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

86

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Brzmienie brzmieniem, wysokość dźwięku wysokością dźwięku smile

Zagraj dźwięk i puść go z tego odtwarzacza, zobacz czy jest ta sama wysokość. Szukaj zjawiska "dudnienia", jak go nie będzie to lekko przekręć klucz. Jeżeli wtedy będzie, to znaczy że gitara była nastrojona dobrze.

W ostateczności wrzuć nagranie z gitary pustych strun.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

87 (edytowany przez Xyndrall 2013-05-18 17:18:22)

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Hmmm, problem po prostu w tym, że u mnie słychać, jak struny się "uspokajają" w przeciwieństwie do nagrań. Może to z powodu szybkości grania, albo, nie wiem, przytłumienia tegoż "uspokajania" się strun w nagraniu (może szanowny pan Darek też się wypowie, on wie najlepiej jak to z tymi nagraniami jest)... I dostroiłem jeszcze raz, bo okazało się, że źle nastroiłem. Bo rozumiem, że jak trącę pustą struną E1 i mi tuner pokaże "1E" i dodatkowo zieloną diodę, to wtedy jest ok??? Analogicznie pusta struna B2 - pokazuje "2B" i zieleń, itp??

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

88

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Ano zakładając, że stroik działa dobrze, to właśnie wtedy powinny być struny nastrojone.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

89

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Oki, spoko. Jeszcze tylko ta sprawa z "uspokajaniem" się strun. Rozumiem, że na akustyku raczej nie bardzo występuje te "uspokajanie", w przeciwieństwie do elektryków i to jest normalne, tak??

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

90

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Uspokajanie? Co masz na myśli? Możesz to jakoś przybliżyć? Albo jakiś filmik czy coś.. smile

91 (edytowany przez Xyndrall 2013-05-21 22:20:17)

Odp: Pytania do tematu Strojenie gitary

Znaczy, takie jakby tłumienie się dźwięku. Po brzdąknięciu w strunę drga ona jeszcze przez chwilę, ale coraz słabiej (i to jest dobrze słyszalne na elektryku), czego nie ma w nagraniach (albo słabo te "uspokajanie" słychać na akustyku). Czyli rozumiem, że to jest jedna z różnic pomiędzy akustykiem a elektrykiem. Albo po prostu mam na tyle poluzowane struny, że tak się robi. Mimo, iż dobrze nastrojone. Nie wiem, czy dobrze to wytłumaczyłem. ;D

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802