1

Temat: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

No dobrze *oddycha głęboko*

Jakiś czas temu wpadłam na pomysł prowadzenia vloga o tematyce książkowej. Głównie z recenzjami, ale być może za jakiś czas pojawią się też inne, okołoksiążkowe rzeczy. Wśród społeczności anglojęzycznej istnieje dość silna grupa ludzi, robiąca takie filmiki, tymczasem nie widziałam żadnych po polsku (w ogóle polskie vlogi jakoś niespecjalnie mi się podobają, cóż - takie życie) i pomyślałam: czemu nie?

Dopiero zaczynam, więc filmików jest tylko kilka, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to zapraszam:

http://www.youtube.com/user/Librocubicularists


Mam też do Was pytanie-prośbę. Czy znalazłby się wśród Was ktoś chętny do nagrania krótkiego gitarowego intro? Moja przygoda z gitarą raczej nie obejmuje tworzenia własnej muzyki czy improwizacji, a fajnie byłoby mieć jakiś oryginalny podkład, zwłaszcza, że na YT nie wolno wykorzystywać muzyki, której nie jest się właścicielem. Oczywiście autorstwo takiego intro odnotowałabym w opisie filmiku razem z linkiem do profilu YT autora.  smile

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

2

Odp: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

A jaki miałby być klimat tego intra?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

Tak sobie myślę, że taki jazzowo-bluesowy, jak w starych kawiarniach smile Jestem otwarta na propozycje/sugestie smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

4

Odp: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

To ma być coś w stylu samego 5-10 sekundowego wejścia, czy coś rozwiniętego o trwa 20-30 sekund?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

W tym wypadku pozostawiam wolną rękę - jeśli intro będzie dłuższe można je rozciągnąć jako "podkład" do kawałka wypowiedzi i stopniowo wyciszyć; jeśli krótsze, będzie po prostu samym intro. Ale nie szalejcie: 30 sekund to już naprawdę maksimum smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

6

Odp: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

Wrzucam publicznie gdyby jakiś inny forumowicz miał jakąś sugestię, tudzież chciał się zasugerować moimi "pomysłami".

Jest wieczór, moje upośledzenie zdolności wypowiadania się osiągnęło maksymalny stan chyba, jakbyście chcieli mnie kiedyś skompromitować (jak już będę sławny i bogaty), to rozpowszechnijcie ten filmik z policzonym ile razy powiedziałem "nie wiem" big_smile

http://www.youtube.com/watch?v=eyiEVIh_N_A

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7 (edytowany przez Serum 2013-05-04 23:35:17)

Odp: Vlog książkowy (bezczelna kryptoreklama i prośba)

@mikel1994 - "Taki tam żarcik" made my day, zdecydowanie! big_smile

Co do Twoich propozycji - podobają mi się! Od razu sobie pomyślałam, że ta pierwsza propozycja (bluesowa) mogłaby robić za intro, druga (okołojazzowa) jako outro; brzmią fajnie, są zgrabne i nie za długie, nieźle oddają charakter vloga big_smile Ten fingerstyle też przyciągnął moją uwagę - jestem bardzo ciekawa, jak brzmiałoby to z tą drugą gitarą, o której wspominasz. Chociaż barwa dźwięku mogłaby być w nim nieco cieplejsza (chyba że to tylko moje odczucie sprzętowe). Można by go wykorzystać jako wariant: w końcu nie każdy filmik musi mieć to samo intro. To już jest coś, na czym można pracować - sądzę, że będą pasować bardzo dobrze, kiedy już przybiorą ostateczny kształt.

Oczywiście to takie moje luźne rozmyślania. Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona po tym, co usłyszałam big_smile

No i: powodzenia na maturze big_smile

Serum

PS. Jestem też otwarta na propozycje innych forumowiczów, gdyby jeszcze ktoś chciał podzielić się swoimi pomysłami smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"