Temat: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

Witam wszystkich. Mam pytanko z typu 'czy to się opłaca'. Mam kabel do gitary Fendera 5,5 metrowy, który łączy wzmacniacz z efektami. Gitara jest podłączona do efektów kablem Fendera 1,5 metrowym. Jak zapewnie się domyślacie, kabel gitara-efekty jest za krótki, a kabel efekty-wzmacniacz jest za długi (jest okręcony przynajmniej 3 razy wokół wzmacniacza tongue). Podłączenie kabli odwrotnie jest oczywiście możliwe, ale wtedy efekty muszą być przy wzmaku, gdzie, niestety nie mam za dużo miejsca tongue (plus 5,5 metrowy kabel podłączony do gitary bardzo się zwija i jest irytujący). Idealnym rozwiązaniem (bez kupowania nowych kabli) jest zrobienie z kabla 5,5 metrowego 2 kabli. Czy to się opłaca? Bo oczywiście trzeba lutować, czego nie potrafię, więc musiałbym to komuś zlecić. Wtyki miałbym 4, bo te z kabla 5,5 i poświęciłbym wtyki z kabla 1,5 m tylko czy to się będzie opłacało, w sensie czy taniej nie wyjdzie po prostu kupienie 2 nowych kabli, np. 3 metrowych? Będę wdzięczny za pomoc smile.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

2

Odp: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

Jak zaczniesz grać próby i koncerty to przyda Ci się ten kabelek smile Jeżeli kablem takiej długości gra się stojąc blisko wzmaka to często zdarza się, że się skręci (przynajmniej dla mnie).
Potem będziesz się cieszył, że masz kabelek takiej długości big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3

Odp: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

ja bym kupił jeden kabel jakieś 3m do efektów na twoim miejscu a 5,5m podłączył gitare do efektów. TAk jak ktoś pisał długi kabel jeszcze jak jest dobrej jakości docenisz prędzej czy później. Ja mam osobiście 3m i chciałbym mieć trochę dłuższy.

4

Odp: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

OK, a czy to nie wpłynie na dźwięk? Bo gdzieś wyczytałem, że im dłuższy kabel, tym jest więcej strat na sygnale. Jakbym miał 5,5 plus jeszcze 3 to mi daje 8,5 plus długość efektów. Czy to nie wpłynie na pogorszenie sygnału z gitary?

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

5

Odp: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

Wpłynie, ale czy zauważysz? Raczej nie.

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

6

Odp: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

OK, w takim razie dziękuję wszystkim za pomoc i informację smile. Więc kupujemy kabel 3 metrowy i zostawiamy 5,5. Temat można zamknąć smile.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

7

Odp: Czy opłaca się z długiego kabla zrobić dwa krótsze?

NarsilSW napisał/a:

OK, a czy to nie wpłynie na dźwięk? Bo gdzieś wyczytałem, że im dłuższy kabel, tym jest więcej strat na sygnale. Jakbym miał 5,5 plus jeszcze 3 to mi daje 8,5 plus długość efektów. Czy to nie wpłynie na pogorszenie sygnału z gitary?

Nie ma żadnych strat na sygnale. Impedancja wejściowa wzmka wynosi około 1 000 000 Om a najgorszego kabla z 1.

Jedyne co może Cie złego spotkać to pojemność pasożytnicza kabla która "utnie" górkę częstotliwości, ale tego się nie uniknie nawet w najlepszym kablu.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95