1

Temat: Zamiana pękniętej struny

Witam,
Problem jest taki że przed chwilą pękła mi struna e wiolinowa. Na gitarze uczę się grać 2 miesiące. Po miesiącu od kupienia nowej gitary, wymieniłem komplet na nowy, stare struny zachowałem. I teraz znowu pękła mi struna do sklepu muzycznego mam daleko i jest weekend, po nowy komplet wybiorę się gdzieś koło poniedziałku. I teraz moje pytanie czy mogę ze starego kompletu strun włożyć strunę H jako strunę E i nastroić ją do struny E. Wcześniej miałem założone dziewiątki. Czyli jakby założył tą H jako E to dwie pierwsze struny miałyby tą samą grubość. I teraz pytanie czy można taką operacje wykonać? Na niedługo 3-4 dni, potem założył bym nową strunę lub komplet. Aha nie wiem czy to ważne ale chodzi o gitarę elektryczną.

2

Odp: Zamiana pękniętej struny

Raczej nie. Ale próbuj, nic nie stracisz.

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

3 (edytowany przez mikel1994 2013-04-19 20:40:36)

Odp: Zamiana pękniętej struny

Żeby strunę H nastroić do E, to musiałaby być albo o 7 półtonów za luźna, czyli makaron, albo 5 ppółtonów za bardzo napięta - pęknie.

No ale jak chcesz to próbuj, może się uda, albo dasz radę na makaronie grać smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

4

Odp: Zamiana pękniętej struny

No to lipa, nie dałem rady jej naciągnąć za krótka jest. Więc pozostaje grać przez weekend bez struny e ;d