1 (edytowany przez mikel1994 2013-08-26 19:40:57)

Temat: Forumowe jam session!

Cześć!

Tajak pisałałem w rozmowach niekontrolowanych, tak startuję tutaj.

Nagrywamy forumowe jam session dla każdego.

Podkład to standardowy 12 taktowy blues w tonacji A, więc z powodzeniem można używać pentatoniki molowej i durowej w A.

Zasady:

- Każdy ma 12 taktów na jedno nagranie, ewentualnie może zrobić jakieś wejście i przedłużyć dźwięk na wyjściu, ale staramy się nie wychodzić bardziej z tych 12 taktów. 

- każde kolejne nagranie jest wysyłane w kolejnym poście. Żeby zapewnić jakąś moderację, OBECNĄ najnowszą wersję do której można się dogrywać bierzemy z TEGO POSTA, którego ja będę edytował. Jeżeli ktoś coś schrzani, to nagra jeszcze raz, a jak ktoś coś dogra na zrąbanym pliku to będzie problem. Również jak będzie trzeba, to dokleję kolejne takty. 

- (można to olać) między kolejnymi solówkami jest 12 taktów przerwy. Tzn. że jak ja skończyłem ok 1:27, to następna osoba nagrywa się od 2:08

- NIE WOLNO nic majstrować przy podkładzie, nie dotykamy poprzednich solówek, nie dogrywamy nic do nich, nic nie ucinamy.

- podkład ze swoją solówką wrzucamy na hosting z którego można zarówno ściągać, jak i odsłuchiwać, np. właśnie zippyshare

- do podkładu dogrywamy nową ścieżkę w programie typu audacity, adobe audition, cokolwiek,

- w swoich 12 taktach ze swoimi ścieżkami robimy co chcemy - śpiewamy, mówimy, dogrywamy 15 razy gitarę, oczywiście w granicach dobrego smaku,

- na miłość boską nie przesadzajcie z głośnością, przesterem, iloscią dźwięków, czy czymkolwiek, chyba że naprawdę jesteście w stanie to ogarnąć.

- finalny plik ma mieć taką sama jakość, jaką ściągamy - tzn. mp3 320kbps.

- Nie edytujemy głośności podkładu.

- Proponuję po zapisaniu pliku mp3 zachować projekt programu. Jakby coś było zrąbane w podkładzie, to można zawsze dokleić solówkę do dobrego podkładu, nie będzie jej trzeba nagrywać jeszcze raz.

Obecna lista nagranych osób:

0:45 - mikel1994
2:08 - oarsman
2:50 - krethh

Obecny plik:

http://www41.zippyshare.com/v/21903786/file.html

Nie jestem wirtuozem, nie nagrałem nie wiadomo czego, jest to oczywiście improwizacja. Nikt od Was też nie oczekuje niczego wielkiego, wiec bawmy się! Być może w przyszłości dogram jakiś wokal.


Mam nadzieję, że to choć trochę ożywi forum. Jak pomysł się przyjmie, to pewnie będą następne edycje.

Pozdrawiam.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

2

Odp: Forumowe jam session!

Kurde no ludzie... Ja rozumiem, że do weekendu się nikt nie nagrał, ale żeby w weekend nikomu się nie chciało?

ŻYJCIE!

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

3

Odp: Forumowe jam session!

W weekend to ja miałem próbę, a później... Saturday Night Fever... Sam rozumiesz... dźwięku miałem już dosyć... Teraz dłuższy weekend, po pracy się za to może wezmę wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Forumowe jam session!

Jeden porządny big_smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Forumowe jam session!

Ja bym chętnie nagrał coś, ale za krótko gram jeszcze smile

6

Odp: Forumowe jam session!

Nagraj, nie marudź ;d

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Forumowe jam session!

A więc i ja dodałem swoje 3 grosze smile Od 2:08 do ok. 2:50. Zapraszam do dołączenia się smile
Aktualny plik:

http://www11.zippyshare.com/v/27691479/file.html

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

8 (edytowany przez mikel1994 2013-05-11 14:29:18)

Odp: Forumowe jam session!

No, w końcu!
Podoba mi się smile

Tutaj brzmienie Twojej gitary z tym przesterem jest, według mnie, o niebo lepsze. Też chcę fendera sad

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

9

Odp: Forumowe jam session!

Zgodnie z obietnicą kiedyś tam złożoną, moje pitu pitu: http://www41.zippyshare.com/v/21903786/file.html (2:50)

10

Odp: Forumowe jam session!

Patrz, a ja już o tym zapomniałem big_smile

Co prawda miał być chorus przerwy między solówkami, ale kij z tym.

Dziękujemy big_smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

11

Odp: Forumowe jam session!

Hmm...ogółem świetny pomysł big_smile
Nagrał bym coś od siebie,ale obawiam się,że moje umiejętności gry na gitarze mogą być nie dostateczne.
Tak btw.:Jeżeli ktoś byłby na tyle miły i cierpliwy,to mógłby podrzucić mi link do jakiegoś poradnika,który wytłumaczył by mi jak nagrać dźwięk z gitary(mam przejściówkę) i nałożyć na to jakiś przester.
Próbowałem już z chociażby z sony vegasem,ale jakość dźwięku nie była powalająca hmm .

12

Odp: Forumowe jam session!

Ściągasz audacity, ustawiasz źródło na wejście liniowe i hula smile Potem szukaj pod hasłem "VST" w Google.