Temat: chwyt F

Czy chwyt F mogę zagrać:
---1------
---1------
---1---2---
---1------3
---1------3
---1------

Lub tak ?

----------
---1------
------2---
---------3
----------
----------


PS.Numery to numerki progów

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

2

Odp: chwyt F

I tak, i tak są jeszcze inne wersje, np. mozesz tlumic najcienszą strunę.

3

Odp: chwyt F

Bo kiedy gram piosenkę The Animals-House of the Rising Sun to troszkę mi dużo czasu zajmuje i jeszcze śpiewam wersję tłumaczoną ze 40 lat temu więc ona całkiem się rożni od teraźniejszej...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: chwyt F

Nie zaznaczyłeś które struny grasz puste... W tej drugiej wersji musiałbyś pominąć wszystkie niedociśnięte struny, żeby to jeszcze było F.

Chwyt F-Dur

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: chwyt F

No wlasnie, czyli masz tylko trzy struny z calego akordu. A jesli chcialbys grac house of the rising sun wedlug tych tabulatur: http://www.guitaretab.com/a/animals/538.html to Ci cos zabraknie. Polecam sie nauczyc sie chwytac calym palcem chwyt barre. Akurat F jest chyba jednym z prostszych, moze poza Fmol:) H lub Dis sa trudniejsze.
A tak przy okazji to co to za wersja sprzed 40 lat?

6 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-07-15 21:56:11)

Odp: chwyt F

Jest to to samo, wujek mi spisał na kartce tylko całkiem inne słowa są....próbowałem w internecie znaleźć i nie znalazłem.Wujek mówił że to 40 lat temu tłumaczono...
A ja nie chcę grać z tabulatury bo nie mogę się skupić...mruczeć coś pod nosem, uderzać kolejno struny i łapać chwyty....wolę po prostu jak zwykłą piosenkę
Jeżeli chcesz to daj E-Mail to ci spiszę...(Jak mi się chciało będzie...:D)

Darek napisał/a:

Nie zaznaczyłeś które struny grasz puste... W tej drugiej wersji musiałbyś pominąć wszystkie niedociśnięte struny, żeby to jeszcze było F.

Tylko że ja te inne F zobaczyłem na You Tube że jaki facet inaczej łapie F...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7

Odp: chwyt F

Sugerując się wskazówkami zamieszczonymi na tej stronie po około pół godzinie męczenia palca wskazującego udało mi się poprawnie zagrać F-dur;) Polecam wskazówkę z w/w stronki;)

8

Odp: chwyt F

to ja poproszę - maciej131313@gmail.com cool

Jak zaczynałem na gitarze to stwierdziłem, że nigdy nie naucze się barre i jakoś będę sobie radził. Zapierałem się nogami i rękami od barre a w końcu i tak to przebolałem i teraz nie ma z tym problemów. smile
To było troche ambitne ale nauczyłem się przy piosence 3 doors down - here without you:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=aRkSpLzpM_E[/video]

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

9

Odp: chwyt F

Ja mam lekcje gry na gitarze. Moj instruktor najpierw uczyl:

---1------
---1------
---1-------
---1------3
-----------
----------



Pozniej dokladalam nastepne.
Jakos idzie smile

10

Odp: chwyt F

ale na jakich strunach to gracie? Tylko sie nie smiejcie bo ja dopiero 2 dzien sie ucze ;p

11

Odp: chwyt F

Nie będziemy się śmiać, ale odeślemy Cię do przeczytania kursu zanim zaczniesz zadawać pytania smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

12

Odp: chwyt F

MvManiek:
http://www.gramnagitarze.pl/artykuly/a22/foto11_1.jpg