Temat: brzęczenie na jednej strunie

Cześć wszystkim wink jestem całkowicie świeży w temacie gitary bo mam ją od tygodnia. w ćwiczeniach zawartych na tej stronie jest do zagrania fragment piosenki "Gdy nie ma w domu" i próbując zagrać 3 razy pod rząd na tej samej strunie za drugim i trzecim szarpnięciem pojawia się taka dziwne trzeszczenie...wiecie może jak to wyeliminować bo na nagraniu tego nie słychać?

2

Odp: brzęczenie na jednej strunie

a dobrze przyciskasz próg? nie chodzi mi o siłe, tylko o pozycje, palec jak najbliżej progu, próbowałeś tego na różne sposoby? jaki to rodzaj trzeszczenia? na jakiej gitarze grasz? troche dziwne że za drugim i trzecim razem pojawia się trzeszczenie a za pierwszym nie ;D

3

Odp: brzęczenie na jednej strunie

Może kolega za trzecim razem już słabiej trzyma strunę i mu brzęczy. Tak z opisu to chyba jedyne wytłumaczenie smile

4

Odp: brzęczenie na jednej strunie

chyba wiem o co mu chodzi
jak raz uderzył strunę A, a potem ma już uderzyć jeszcze 2 razy (na pusto) to gdy struna drga po pierwszym uderzeniu, a później chce szarpnąć kciukiem drugi raz, to struna obija się o kciuk i nie hamuje, tylko drga dalej i wydaje właśnie takie brzęczenie...
a chyba wiem, bo ja tam mam...

5

Odp: brzęczenie na jednej strunie

kurcze ćwiczę dalej i jeszcze nie wyeliminowałem tego elementu hmm  Maraon96 właśnie o to mi chodziło! dokładnie twój opis... gitarkę pożyczyłem od dziewczyny i nastroiłem ją do ap tunera. nie znam modelu bo jej nieopisana i parę lat już ma...

6

Odp: brzęczenie na jednej strunie

mi też to dalej nie idzie tongue
a najgorsze, że oprócz tego brzęczenia drażni mnie struna E, która też drga i to dość długo po szarpnięciu, a później mam uderzyć A i od razu E obija się też o kciuk i wychodzi nie lada kakofonia hmm
ale to pewnie kwestia wprawy i przystosowania palców, przyzwyczajenia się... gorzej, że nie mam swojej gitary, a tę którą mam, będę musiał w niedzielę oddać sad

7

Odp: brzęczenie na jednej strunie

no to mamy podobne problemy heh jasne że trzeba ćwiczyć ale żeby to robić poprawnie to trzeba nam porad starszych gitarzystów a jak widać niewielu nam odpowiedziało hmm ja mam zamiar kupić sobie jakąś tanią gitarę na początek a później to zobaczymy jak mi będzie szło ;P

8

Odp: brzęczenie na jednej strunie

lepiej nie kupuj taniej tongue
u nas w rodzinie z funduszami gorzej niż źle, to Polska przecież, ale zamierzam się chwycić w wakacje jakiejś robótki, zarobić parę stówek i porządnego średniaka kupić (kuzyn muzyk od którego pożyczyłem mi pomoże wybrać) i wtedy jechać porządnie, za ćwiczenia się brać i czekać na efekty..
tak myślę, że lepiej nie kupować taniochy... a zresztą masz to na stronie nawet opisane w temacie wink

9

Odp: brzęczenie na jednej strunie

Maraon96 napisał/a:

drażni mnie struna E, która też drga i to dość długo po szarpnięciu

Bo ma drgac. Jeśli nie chcesz, aby wybrzmiewała zbyt długo to możesz ją wytłumic (lekko dotknac) prawą ręką w okolicy mostka. Poza tym z basowymi strunami obchodzi się delikatnie. Wystarczy lekko trącic aby bas był słyszalny.