1

Temat: RG331M BOR vs Cort X2

Witam wszystkich:)

Na tym forum jestem nowy i na wstępie chciałbym was prosić o rade/pomoc. Gitarę elektryczną kupiłem jakieś 5 lat temu, pełen zapału nauczyłem się podstawowych chwytów jakiś prostych piosenek itp Stopniowo mój zapał wygasał, ponieważ brakowało mi kogoś/czegoś co pchneło by moją naukę dalej. Ostatecznie gitara przeleżała przez 4 lata nie dotykana. W chwili obecnej tym czymś co ma dać mi nowy zapał jest gra RockSmith na ps3. Od 3 tygodniu widzę u siebie sporę postępy i ogólnie uważam, że daje to masę frajdy. Pojawił się natomiast pewien problem z moją aktualną gitara (Cort X2). Chciałbym zakupić nową/kolejną gitarę. NIe ukrywam, że nie znam się za bardzo czym tak naprawdę gitary różnią się między sobą natomiast bardzo spodobała mi się gitara Ibanez RG331M BOR. Co myślicie o tej gitarzę, czy jest lepsza od cort x2? Czy ja jako laik będę widział jakąkolwiek różnicę mieczy tą gitarą a cort x2? Czy może lepiej trochę dozbierać i zakupić Ibanez RG870Z BK ? Niestety ale nie mogę znaleźć na temat tej gitary żadnych recenzji/opinii.
Z góry dziękuje za pomoc

2

Odp: RG331M BOR vs Cort X2

Kurcze, powiem Ci, że dozbierałbym i kupił używanego Ibaneza z serii Prestige - warto, grałem na kilku i jest zdecydowana różnica brzmieniowa wink Jeżeli koniecznie chcesz Ibaneza. Konkretnie o tych gitarach powiedzieć Ci wiele nie mogę, ewentualnie tyle, że Corty z serii X to wbrew pozorom całkiem fajne wiosła - może najlepsze z tego przedziału... ilekroć nie grałem na Corcie X byłem pozytywnie zaskoczony brzmieniem i jakością wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3

Odp: RG331M BOR vs Cort X2

Zaraz pewnie zostanę skrytykowany przez większość osób ale chciałbym mieć jednak gitarę nową. Nie jestem na tyle doświadczony, żeby obiektywnie ocenić gitarę używaną a już tym bardziej czy nie ma np czegoś wymienionego itp. Mimo wszystko chciałbym mieć nową swoją na której nikt nigdy nie grał, gdzie mam gwarancje itp. A żeby kupić nową Prestige to już spory wydatek. Nie upieram się też na Ibaneza jednak gitara musi mi się też podobać a taki kształt mi się podoba a i kolor ciekawy. Interesuje mnie najbardziej czy jest wogole sens wymiany takiej gitary jak mam na jakąs gitarę za coś koło 2 tys? Na moim X-2 zrobiło się pęknięcie przy gryfie które z dnia na dzień się poszerza i obawiam się, że wcześniej czy później ale dokona swojego żywota....

4

Odp: RG331M BOR vs Cort X2

Dlaczego skrytykowany? To jest wyłącznie twój wybór, jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby kupić używkę (lub nie masz znajomego, który może Ci doradzić) - to twoja decyzja. Z doświadczenia jednak wiem, że nowy towar też może być wadliwy, bo też kupowałem kilka gitar w sklepach i na prawdę musiałem się nawybierać wink Strach ma wielkie oczy, ale tak jak mówiłem - to twoja decyzja.

Jeżeli kupować gitarę, to na pewno koło 2000 - jeżeli nie więcej. Prestige za to nie kupisz, ale jest też wiele możliwości. Powiedz przede wszystkim na jaką grę chciałbyś się nastawić - solo, w zespole, w jakich gatunkach chciałbyś się obracać, sprecyzuj swoje wymarzone brzmienie (albo daj link do filmiku na którym ktoś gra tak jak ty byś chciał wink) Rozumiem, że pieca nie chcesz na razie kupować, ale jeżeli będziesz chciał, to wszystko musi być dopasowane wink Aha, masz jakieś sklepy muzyczne niedaleko siebie?

Tak BTW, mógłbyś zrobić zdjęcie tego pęknięcia i tu wstawić?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: RG331M BOR vs Cort X2

zdjęcie postaram się umieścić. Jeżeli chodzi o Twoje pytanie to chciałbym nastawić się na grę solo, w zespole żadnym raczej nigdy nie pogram;P chociaż kto wie:) Piec posiadam Roland Cube x20 i szczerzę mówiąc na warunki domowe w zupełności mi wystarcza. Sklepy muzycznei niedaleko siebie owszem mam jednak nie ukrywam, że jako totalny laik nie czuje się tam zbyt komfortowo wink a co do tego co chciałbym grać to znam powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jednak chciałbym jak najbardziej uniwersalny sprzęt. W związku z czym wydaje mi się, że byłby dla mnie najlepszy układ H-S-H no chyba że się mylę:)