Temat: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Niedawno dostałem gitarę akustyczną ( z metalowymi strunami ). Jak grać na niej palcami - paznokciami czy opuszkami ?

2

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Można i tak i tak, poćwicz, a sam zobaczysz jak będziesz wolał. Do grania paznokciami gitarzyści z reguły zapuszczają je trochę dłuższe.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Można też użyć sztucznych pazurków specjalnie stworzonych do gry na gitarze.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

4

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Na gitarze z metalowymi strunami dobrze grać kostką, ale to zależy od Cb jak Ci bd wygodniej ^^

5

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Nutella napisał/a:

Na gitarze z metalowymi strunami dobrze grać kostką, ale to zależy od Cb jak Ci bd wygodniej ^^

Bardzo wiele osób gra na gitarze akustycznej palcami i uzyskuje bardzo ciekawe brzmienie.
Ja osobiście używam pazurka na kciuk (którym czasami gram jak kostką) i palców. Proponowałem to już różnym znajomym ale nikt się nie przekonał tongue

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

6

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

GeNeX -  a ja to co? :<

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

7

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Ty jesteś przyjaciółką, a nie znajomą.
Ty się nie liczysz : D

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

8

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Pazurek - odpada. Piórko już teraz też. Nauczyłam się grać palcami, bez używania niczego, co w założeniu miałoby mi pomóc: tak jest znacznie lepiej. Po czasie, gdy miałam naskórek pozdzierany z powodu zbyt krótkich paznokci lub tez niewłaściwego uderzania strun, przyszedł czas, że nie wyobrażam sobie życia z krótkimi paznokciami u prawej ręki. Wszystko, czego potrzebuję, to dwie dłonie i gitara - i jest cudownie. Znacznie lepiej jest grac paznokciami niż opuszkami - wydaje mi się, że w przypadku gry opuszkami dźwięk jest nieco... Przytłumiony. Nie mówię, że tego nie stosuję, kiedy jest mi to potrzebne, no ale właśnie - tylko wtedy, kiedy jest mi to potrzebne. Tak przynajmniej żaden palec nie sprawia mi przykrości, kiedy boli.

9

Odp: Jak grać na gitarze akustycznej? Paznokciami czy opuszkami?

Polecam rozwijać obydwa sposoby wydobywania dźwięku, razem z techniką hybrydową.

Squier Classic Vibe 50 Strat | Kustom KG112FX
http://www.youtube.com/watch?v=LglltZFJch8