Temat: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Właśnie zaczynam naukę i mam 2 pytanka.
Nie wiem jak mocno mam przyciskać strony na gryfie i drugie moje pytanie, jeśli piszą 7 próg, to gdzie konkretnie na tym progu mam przycisnąć, na środku czy przy krawędzi?

Chyba jestem dziwna. Ale pewności nie mam.

2

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Tak masz przycisnąć , żeby dźwięk był pełny .. Powinnaś usłyszeć czy Ci brzmi czy nie wink

3

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Żeby to ja jeszcze wiedziała kiedy dźwięk jest pełny, a kiedy nie, po 30 min grania na gitarze tongue
Ale, będę się starała to usłyszeć, może mi się uda smile

Chyba jestem dziwna. Ale pewności nie mam.

4 (edytowany przez Szeryf 2012-12-23 09:23:23)

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Dźwięk jest pełny, gdy nie słychać żadnego brzęczenia. A jak mocno naciskać? Na początku prawdopodobnie trzeba będzie bardzo mocno. Potem wyczucie samo przyjdzie.

Struny należy przyciskać między progami. Tylko niekoniecznie na środku - łatwiej jest dociskać bliżej progu (tylko nie nad nim).

5 (edytowany przez Bezimienny 2012-12-23 19:00:31)

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Posluze sie zdjeciem Pana Darka, strzałką i literami

http://pics.tinypic.pl/i/00223/9se1t5qt2cbn.jpg

Przyciskamy jak najblizej progu oraz dobieraj sile tak, aby nic nie brzeczalo

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

6

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Ok, dzięki, chyba już rozumiem. Teraz pozostaje mi już tylko ćwiczyć smile

Chyba jestem dziwna. Ale pewności nie mam.

7

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Za to jeśli grubsze struny za mocno przyciśniesz, to dźwięk idzie trochę w górę, więc też trzeba uważać z tą siłą.

8 (edytowany przez GeNeX 2012-12-25 00:13:01)

Odp: Głupie pytanie - jak mocno przyciskać struny?

Ja natomiast od siebie podam sposób który zawsze pokazuję gdy ktoś nie wie jak mocno naciskać - połóż palec na strunie (ale nie naciskaj), zacznij kostkować i delikatnie, coraz mocniej naciskaj palcem na strunę przy progu. Gdy nie będzie żadnych słyszalnych brzęczeń to znak, że tak należy naciskać - nie mocniej (zbędne marnowanie energii palców i możliwe bóle) ani lżej (możliwe brzęczenia strun). Postaraj się zapamiętać siłę włożoną w nacisk palca.
I jeszcze jedno - struny należy przyciskać możliwie jak najbliżej progu (ale nie na nim), o tak - http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 … w4mL9f7kZA

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784