1

Temat: Fingerstyle na początek??

Witam Jestem nowym uzytkownikiem  i jak wiadomo kazdy nowy uzytkownik ma wiele pytan tongue

Tak wiec co powinnienem znac przed rozpoczeciem nauki stylem fingerstyle ? (gram na gitarze akustycznej dopiero 15miesiecy).Najczesciej gralem palcami przez ten okres czasu (pare" bardzo "amatorskich utworow fingerstyle ) . Teorie jaka znam to jedynie interwaly jak sie buduje akordy gamy skale ,dziwieki na gryfie znam ale jedynie pokolei choc staram sie uczyc je na wyrywki ale jeszcze dluga droga przed opanowaniem tego tongue (w jedynej skali jakiej improwizowalem byla pentatonika molowa ) Niestety nie znam takze nut ;( ale nie wiem cyz sa az tak potrzebne na moim obecnym poziomie ale kto wie tongue .I tu pytanie jakie jeszcze zagadnienia z teori powinnienem uzupelnic przed rozpoczeciem nauki fingerstyle , myslalem nad 12 taktowym blusem ze strony "may szkola" ale nie wiem czy dobry pomysl co widze ludzi grajacych bluesa (to kojarzy mi sie prawie zawsze z fingerstyle zawsze walking bassy wystepuja pewnie dlatego tongue). Podsumowujac to 12 taktowy blues przydalby sie przed nauka fingerstyle cyz jakies komkretne zagadnienia macie dla mnie ? a moze nie ma co czekac i odrazu rzucic sie na gleboka wode i uczyc sie utworu tommy emmanuel day tripper lady madona sungha jung abba - the winner take it all eric clapton clasiccal gas.Podobno po paru naukach tego poziomu utworow reka prawa "sie odblokowuje " . Wiec co mi radzicie poki co ogrywam sobie caly czas pentatonike bo nie wiem co zrobic dalej tongue A nie chce stac w miejscu.
I jezeli mam zaczac to jak sie uczyc tej techniki skoro nut nie znam ani na pamiec tez sie to nie wydaje przyszlosciowe zebys cos osiagnac tym stylem podobnie z tabow nic dobrego z tego nie wyjdzie .Ktos mi polecil zebym sprawdzil czy ktos nie tlumaczy jak zagrac tych utworow na np youtube big_smile.a moze podacie wasze sposoby nauki tej techniki .
Strony z ktorych cwiczylem cwiczenia przygotowujace to fingerstyle .pl  nie dokonczylem wszystkich cwiczen tam ale pare zostalo tylko tongue i guitarnick.net podajze bylo jakos tak tongue skonczylem wszystkie cwiczenia a troche tego bylo ;p
Mozecie tez wy podac utwory fingerstyle ktore mi pomoga usprawnic prawa reka tongue i sa odpowiednie na poczatek  . I jakbyscie podali w ile nauczyliscie sie pierwszy utwor fingerstyle oczywiscie i tytul .

Takze czy ta teoria co dysponuje to wystarczy by zaczac uczyc sie tej techniki ? Cczy bedzie mnie bardzo to ograniczalo ??

WIEM WIEM DUZO TEGO PISZE ALE BEDE BARDZO WDZIECZNY ZA ODPOWIEDZI!!!! big_smile

2

Odp: Fingerstyle na początek??

Ja bym proponował od razu rzucić się na jakieś utwory, nawet z tabów, tylko nie bezmyślnie wkuwać, ale wyłapywać schematy i zasady, może coś własnego tymi technikami kombinować, a teorii douczać się na bieżąco bardziej na zasadzie "dlaczego to tak gram?" niż "co muszę wiedzieć żaby zacząć?".

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Fingerstyle na początek??

Bardzo dziękuję i tak właśnie zrobię jak mi napisałeś tongue

4

Odp: Fingerstyle na początek??

A opłaca się od razu uczyć fingerstyle czy lepiej się uczyć na początku kostkowania? (tak się doczepie do tematu...)

5

Odp: Fingerstyle na początek??

Ucz się tego, co Ci się podoba smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów