241

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Słuchałam właśnie piosenek Gunsów gdy nagle pomyślałam "Ej, ja też tak chcę grać", wiedząc ,że siostra ma gitarę poszłam do Jej pokoju, niestety obydwie gitary klasyczne miały pozrywane struny (w dodatku jedna kiedyś spadła mojej mamie z szafy gdy sprzątała i gryf się odłączył od reszty, mój tata to skleił ,ale i tak nie brzmiała jak powinna, więc jedna była w ogóle nie zdatna do użytku). Chciałam kupić struny, ale w krótkim czasie siostra sama je kupiła oraz wymieniła, więc mogłam grać. Szukałam różnych kursów i w końcu trafiłam na właśnie tą stronę (przy okazji bardzo, ale to bardzo dziękuję Panu Darkowi za jej stworzenie smile), zabrałam się za naukę i jakoś to idzie. Gram ~5 miesięcy i potrafię zagrać sporo rzeczy z tabów, trochę piosenek i sama nastroić gitarę ,a za jakieś 2 tyg. dostanę swojego pierwszego elektryka i wtedy zacznie się prawdziwa zabawa. big_smile

242

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Zaczęłam grać bo zawsze podziwiałam ludzi którzy potrafią, zawsze mi się to podobało smile. Gitarę kupiłam, kiedy kuzynka zaczęła mnie uczyć podstawowych akordów na swojej gitarce big_smile

243

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja postanowiłem się nauczyc grac gdy pomyślałem sobie że fajnie by było nauczyc się grac na jakimś instrumencie, a ponieważ słucham od ponad 2 lat ciężkich brzmień to wybrałem właśnie gitare smile

244

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja postanowiłam nauczyć się grać na gitarze (włściwie to dopiero się uczę wink ) ponieważ zainspirowało mnie wiele zespołów zwłaszcza rockowych .
Mam nadzieje, że dotrwam do końca tej nauki smile
Pozdrawiam wszystkich tych którzy już umieja grać na gitarze i tych którzy się uczą !!!!

245

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

gitara290 napisał/a:

Mam nadzieje, że dotrwam do końca tej nauki smile

Obawiam się, że ta nauka nigdy się nie kończy wink

246

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja chcę się nauczyć bo, mam elektryka już jakieś 10 lat, grałem trochę na początku, później gitara poszła w niepamięć, w którymś momencie mojego życia stwierdziłem, dlaczego po prostu nie zacznę robić tego co zawsze chciałem robić? a tym czymś jest tworzenie muzyki, słucham metalu i ogólnie cięższych brzmień prawie 15 lat, nie chcę już być tylko biernym słuchaczem, to już po prostu nie wystarcza smile poza tym, nie ma nic przyjemniejszego niż pokonywanie własnych słabości i progres umiejętności, a gitara mocno wiąże się z obiema tymi rzeczami smile szkoda tylko że mam już 27 lat, ale podobno lepiej późno niż wcale? smile

247

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

@mrgreg, powodzenia, nigdy nie jest za późno, tak wcześnie jak dzisiaj już nie będzie nigdy wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

248 (edytowany przez D'Artagnan 2012-12-04 17:11:45)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam Wszystkich Serdecznie smile

Jest, to mój pierwszy post, więc przywitam się big_smile

Mam na imię Mariusz lat 26 wink Do gitary zaczęło mnie ciągnąc już jak byłem mały. Pamiętam, że mój brat cioteczny, który był na początku szkoły średniej, gdy ja byłem jeszcze dzieckiem miał on gitarę w pokoju i za każdym razem, kiedy byliśmy z rodziną, to nie mogłem się opanować i musiałem pobrzękać po strunach, bo, inaczej był bym chory hehe. Czas leciał ja dorastałem wiadomo wszystko szybko szybko i jakiś czas temu zakupiłem gitarę. Tak tradycyjnie nie wyróżnię się, że jest to gitara ''budżetowa'' Człowiek był zabiegany i ta gitara sobie leżała w pokrowcu i czekała, lecz jakiś czas temu po przemyśleniach życiowych postanowiłem ''w końcu'' wziąć i spełnić dziecięce marzenia i nauczyć się gry na gitarze. Od zawsze lubiłem dźwięk gitary i wiele razy przebywając na ognisku, czy ze znajomymi nikt nigdy nie miał ze sobą gitary. Czasami się zdarzyło owszem, że ktoś ze znajomych znajomych przyniósł, ale bardzo rzadko. Zawsze się tylko siedziało gadało i z nudów zasypiało. Pomyślałem, że to jest ten czas, kiedy mógł bym spędzać świetnie czas ze znajomymi dobrze się bawiąc i umilając czas sobie, jak i innym. Chęć nauczenia się gry na gitarze wiąże się też po trochu z tego, że mam romantyczną duszę i jak wiadomo z jednej strony jest to dobre, ale z drugiej przechlapane ;D Uwielbiam słuchać różnego rodzaju muzyki, gdzie jest gitara zwłaszcza country tak tak dobrze czytacie smile No dobra nie będę zanudzał Was więcej ^^ Podoba mi się klimat na tym forum i to, że znaleźć można tu potrzebne wskazówki i materiały. Podoba mi się również, to, iż nie trzeba chodzić do szkoły muzycznej oraz wydawać pieniędzy i tracić czasu. Można nauczyć się samemu w zaciszu domowym gry na gitarze i to jest jak dla mnie piękne. Ćwiczenia idą pełną parą i wstępnie będę chciał kupić gitarę z wyższej półki, ale dopiero wtedy, kiedy opanuje podstawy, a może i trochę więcej. Na razie palce bolą od ćwiczeń, lecz trzeba być twardym i ćwiczyć wytrwale.

Wielkie podziękowania dla autora tej strony i jego pracy którą włożył abyśmy my ludki mogli korzystać i uczyć się grać na tym pięknym instrumencie jakim jest gitara. Wielkie Dzięki. smile

Tymczasem Pozdrawiam.
Mariusz

Pozdrawiam.

249

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam serdecznie wielbicieli gitary! Ja tez ja uwielbiam, zawsze chcialam ja miec, umiec na niej grac. Niestety jedyny kontakt, jaki mialam z tym fajnym instrumentem to jakies 2 miesiace, kiedy to kolezanka z liceum pozyczyla mi swoja gitare i maly spiewnik. Cos tam mi sie udawalo. Niestety gitare trzeba bylo oddac i tak skonczyla sie moja krotka z nia przygoda. Oczywiscie marzenie o grze pozostalo. Teraz mam prawie 38 lat (taaak!), dwojke malych dzieci, pracuje i wlasnie w tym najtrudniejszym momencie zaczelam nauke!!!(taak!)!Moj kochany maz zrobil mi niespodzianke i kupil mi tydzien temu akustyka, dzis potrafie juz troszke pograc np.Lady Pank "Zawsze...".
    Jestem zachwycona portalem, materialem naukowym, swietnie i jasno wszystko jest wyjasniane, nie brakuje poczucia humoru, czytam juz od 2 godzin, nawet :Dla chcacych wiedziec wiecej". Mam ochote zglebic to wszystko co przeczytalam! Oczywiscie krok po kroku.                                                            Dzieki wielkie za to ze jestescie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdro!!!

250 (edytowany przez mrgreg 2012-12-14 19:58:41)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

wow! myślałem że jestem tu chyba najstarszy tongue dobrze wiedzieć, że są osoby która zaczynają również późno naukę, ja mam 27 lat i od 3 miesięcy dopiero się uczę, jak widać nigdy nie jest za późno żeby spełniać swoje marzenia, powodzenia życzę i wytrwałości, bo jednak w tym wieku trzeba mieć jej chyba dużo więcej, z racji tego, że w natłoku codziennych obowiązków znaleźć tę godzinę czy dwie dziennie na naukę stanowi czasem dość spore wyzwanie smile
Pozdrawiam!

251

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Dzieki!

252

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam smile
Mój pierwszy post. Jak pewnie większość uczę się samotnie od ... 2 tygodni.
Znam kilka akordów, ćwiczę płynne przejścia między nimi. A skąd ta pasja?
Bardzo lubię GnR, Led Zeppelin, The Beatles, Johna Lennona, Iron Maiden, Metallicę i chciałem GRAĆ.
Niekoniecznie jak oni na elektryku ale grać cokolwiek, tym bardziej że wiele rockowych piosenek granych jest na akustyku. Czy coś umiem zagrać? Kilka riffów na jednej strunie, kilka wstępów do niektórych piosenek, na razie wszystko. Ale mam zamiar wytrwać w postanowieniu i kiedyś "coś" zagrać.

"Give peace a chance. " - John Lennon

253

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witajcie ! Mój pierwszy post.

Zaczęłam grać na gitarze trochę ponad 2 lata temu. Zainteresowała mnie gitara która stała w kącie pokoju moich rodziców. Od lat nikt jej nie używał mimo, że mama bardzo dobrze potrafiła grać. Spytałam się jej czy nauczy mnie grać chociaż najprostsze akordy. Razem doprowadziłyśmy gitarę do porządku. Nauczyła mnie 4 akordy i dwa tygodnie później zapisałam się na zajęcia do domu kultury. Teraz z nut gram już bardzo dobrze, z akordów też, chociaż mam trochę problem z chwytami barowymi sad

254 (edytowany przez Xyndrall 2013-05-14 17:09:08)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Siema wszystkim!!!! big_smile
Dlaczego chcę się nauczyć grać na gitarze?? Ano, cosik zawsze mnie do gitar ciągnęło. Od małego, jak bywałem na wsi na działce, lubiłem sobie pobrzdąkać na banjo, które wisiało zawsze w jednym z pokoików. smile Podobało mi się to i zawsze moje paluchy dobierały się do strun. U cioci też fałszowałem, ale już na akustyku, który wisiał na ścianie. tongue W sumie to niewiele w życiu powaliłem w struny. Także w liceum jak byłem to miałem ze dwóch kolegów, którzy grają na gitarze - i tego im zazdrościłem, jak widziałem ich z gitarami, to sam chciałem robić to, co oni. W końcu w tym roku, w którym to (jakiś miesiąc temu) zdarzyło się coś. Mianowicie, tak zupełnie nagle coś mnie wzięło na granie na gitarze. Poczułem po prostu taką silną potrzebę stania się grajkiem. I tak oto jestem. ;D Trafiłem tu, gdy szukałem trochę informacji o m.in. strojeniu gitary. Fajna stronka, na razie kumam o co kaman i zaraz zacznę ćwiczyć (dziś doszła gitarka, wcześniej piecyk i inne takie już zakupiłem). smile W sumie też należe do tych, którzy jako stare dziady zaczynają się uczyć. Mam 20 lat i studiuję... hmm Trochę późno, żałuję, ale cóż... Ważne, że wreszcie zacznę. tongue No i jestem chyba tu czarną owcą, bo... mam wadę słuchu. Znaczy aparaty słuchowe mam (wada nabyta), ale nie sądzę, żeby to była wielka przeszkoda, bo słuch muzyczny chyba mam ok, w końcu jestem muzycznym smakoszem. U mnie codziennie muzyka gra. big_smile Zresztą jak ktoś tu od razu mnie stawia na przegranej pozycji, to dla niego mam to:
http://imageshack.us/a/img833/807/figazmakiem.jpg
Pozdro i piwo dla wszystkich!!!! wink

Cort KX5 BKM | Roland Cube 15XL | Aroma AT03B | Warwick RS20802

255

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

#Xyndrall a więc jesteśmy oboje czarnymi owcami. również mam wadę słuchu, prawdopodobnie też nabyta przez choroby. w dzieciństwie często chorowałem na anginę. Jedyne co mnie martwi to gram juz jakieś 2 lata a nadal nie potrafie porządnie nastroić gitary. Może to się zmieni niedługo, bo za dwa dni mam mieć aparaty...

256

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Wita Was kolejny wielbiciel gitary czyli Ja wink

Do gitary sympatią pałałem już od małego, ale z racji różnych czynników, nigdy nie mogłem zebrać się w sobie, żeby kupić własną i nauczyć się grać. Dziś, kiedy dojrzałem już do decyzji, nabrałem niezbędnej wiedzy (m.in. na Waszym forum), zbieram powoli fundusze na zakup wymarzonej gitary (niestety życie nie jest usłane różami, wpierw trzeba wyjść z długów). Jestem dobrej myśli i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł korzystać z kursu Darka w pełni.


Pozdrawiam pozostałych maniaków gitary
Uncle_Mosquito

257

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam
To mój pierwszy post, wiec pozdrawiam wszystkich. Na stare lata mi odbiło i kupiłem gitarę.
Brzdękam ciut ponad 2 lata i nadszedł czas aby prosić o pomoc (ale to w innych działach).

258

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Stare lata? Takie pojęcie nie funkcjonuje na tym forum wink Tu wszyscy jesteśmy gitarzystami - tylko to się liczy. Przy nauce też tak do tego podejdź.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

259

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ellon napisał/a:

Stare lata? Takie pojęcie nie funkcjonuje na tym forum wink .

Lejesz miód na serce me:D

260

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam smile Mnie również ciągnęło cały czas do gitary, od zawsze , ale jak byłam młodsza było to dla mnie za trudne, nie wiem dlaczego bo podstawy są proste dopiero potem się zaczyna cała zabawa. Również mam 20 lat i zdobyłam się na odwagę zacząć grać rok temu. Ale nie żałuję, ważne, że wgl zaczęłam smile

261

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum, więc się przedstawię.

Mam na imię Kuba (kto by się spodziewał) i mam 13 lat,

Tak jak wy, uczę się grać na gitarze (kolejne odkrycie). A dlaczego?

Gdyż... no cóż, nagle zachciałem grać, znalazłem tę stronę, kupiłem gitarę i... jakoś idzie.

262

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

ja zawsze chcialem nauczyc sie gry na jakims instrumencie. gitara to chyba naturalny wybor na poczatek. nie wiem, czy mi sie uda, bo chyba nie mam tzw.. sluchu, ale sprobowac mozna wink

263 (edytowany przez Czarna 2014-07-16 15:00:03)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam Was i pozdrawiam big_smile Dlaczego? Nie wiem dlaczego, zawsze chciałam grać. Jak widziałam kogokolwiek grającego na gitarze myślałam sobie:"Ja też tak chcę!". Im więcej słuchałam muzyki, tym bardziej chciałam zacząć grać. Dlaczego chcę grać? Jak się coś kocha, nie pyta się dlaczego. Tak, wiem, powiało trochę taką tkliwością XD, trudno. Mam 17 lat, w końcu uzbierałam kasę na gitarę:D, szkoda, że nie nauczyłam się wcześniej, kilka lat zmarnowałam, ale trudno wink. Na razie uczę się od ok. tygodnia na akustyku, a jak mi będzie dobrze szło, to kto wie? Może za rok, dwa kupię sobie bas big_smile

264

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Grunt, to żeby nie mieć "słomianego zapału" - wielu ludzi patrzy, jakie to fajne, a potem, gdy okazuje się, że instrument to 10% talent i 90% ciężka praca to wymięka... tongue Ale trzymam kciuki.

Ja po gitarę pierwszy raz sięgnąłem, bo panna chciała, żebym, coś jej zagrał. Chyba z 16 lat miałem. Aktualnie gram na akustyku, elektryku i - przede wszystkim - basie. Gram w kapelach, na jam session, znajomi mnie do nagrań zapraszają. I na drumli brzdąkam. Harmoszkę powoli zaczynam ogarniać. Ale to się pociągnęło big_smile.

265

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Pierwszy post, najrozsądniej napisać tutaj.

Od zawsze chciałem nauczyc się gry na jakimś instrumencie - gitara wydaje mi się najbardziej odpowiednim i przystępnym :-)

Polecam żarówki led e27 sklep w sklepie eled.pl

266

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Cześć wszystkim smile
Póki co jeszcze nie mam gitary, bo próbuję się wkręcić w cały ten świat, ogarnąć jeszcze niektóre rzeczy, paru się nauczyć i lecę niedługo z akustykiem! Zawsze mnie ciągnęło do gitary, ale chyba brakowało mi odwagi (pesymizm, te sprawy), lecz postanowiłem z tym skończyć i spełniać marzenia, więc biorę się do roboty już niedługo!
Pozdrawiam wszystkich smile

267

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam forumowiczów.
Od zawsze podobał mi się utwór "Nothing else Matters" więc z partnerem stwierdziliśmy że nauczymy się grać na gitarze. Dwa dni temu z okazji 30 urodzin dostałam gitarę akustyczną Yamaha, więc zaczynam ćwiczyć, palce pieką,bolą, ale nie zniechęcam się. Obkleiłam palce plastrami i ćwiczę dalej.

268

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Hej, w sumie od zawsze chciałem nauczyć się grać na gitarze elektrycznej. Zapoczątkował je akurat Slash smile Zawsze jednak znajdowałem wymówki jeśli nie ja to otoczenie moje. W końcu zabrałem się za siebie i zacząłem się intensywnie uczyć grać smile

269

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam. smile
U mnie zaczęło się nie dawno. Tak po prostu. Słuchałam jakiejś piosenki i pomyślałam sobie "Ja też chcę grać na gitarze". Od tamtego momentu wypytuje mamę czy kupi mi gitarę, ale ona ciągle swoje "Nie, bo mamy już w domu". Mamy mamy, ale to jest akustyk, a ja chcę na początek klasyka. Poza tym opinie o tym modelu są nienajlepsze, a ja nie chcę się zniechęcać. Wręcz przeciwnie.
Właśnie dlatego słucham sobie piosenek (głównie The Beatles, bo to Paul McCartney i jego "Blackbird" rozpalił we mnie chęć gry) i oglądam lekcje na youtube, i wyobrażam sobie jak to będzie brzmiało w moim wykonaniu. Na razie nie mając sprzętu pod ręką (a kysz Sounderze i te twoje okropne struny. po jednym uderzeniu bolą mnie palce...) uczę się akordów i innych rzeczy. No i oczywiście czekam na swoją pierwszą gitarę. smile

270

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Cześć Wam!!

To na początek się przedstawię big_smile jestem Julka mam 15 lat jestem tu nowa, przed chwilą założyłam konto tongue

U mnie sprawa wyglądała tak, że od małego dziecka tata mi truł żebym zaczęła grać, ale jakoś nie paliłam sie do tego. Za to chciałam grać na perkusji, ale rodzice się oczywiście nie zgadzali. Potem rodzice sie rozwiedli, a ja zaczęłam obracać sie już na dobre w ciężkim brzmieniu (tata od moich najmłodszych lat puszczał mi metal do kołyski xD). Potem moja siostra stwierdziła że chce zacząć grać na gitarze, a po 3 latach, kiedy szło jej coraz lepiej stwierdziłam że też chce zacząć. I tak się to właśnie stało. Historia niczym pierdyliardny odcinek mody na sukces tongue

271

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich smile mam na imię Ola, miło Was poznać.


W podstawówce chciałam się nauczyć grać na gitarze, bo w naszej szkole otworzyło się kółko gitarowe - niestety, dostałam starego klasyko-akustyka ze strychu, który miał 4 struny, nie dało się go nastroić (ten hehe gryf), a pudło było trzaśnięte. Grać się na tym nie dało. Marzenia chwilowo przeszły w stan wegetacji, a ja poświęciłam się mojej pierwszej pasji, tj. rysunkowi, i na kilka ładnych lat wyrzuciłam gitarę z głowy.

Na przełomie gimnazjum i liceum zaczęłam słuchać country, szant i muzyki irlandzkiej. Generalnie wesołe, brzdąkająco-skoczne melodie. Kupiłam harmonijkę ustną z kieszonkowego, potem kolejną w innej tonacji. Pograłam trochę, do tej pory lubię sobie podmuchać, uważam ją za świetny instrument. Pojawił się jednak problem - bo jak śpiewać przy harmonijce.. big_smile W ten oto sposób wróciliśmy do gitary. Jestem już na studiach, w tym roku broniłam licencjatu i w ramach motywacji na prezent gwiazdkowy zażyczyłam sobie gitarę akustyczną. Koszty rozłożyły się na 4 osoby, w tym połowicznie na mnie samą, bo nie chciałam kupić jakiegoś szajsu z felerem technicznym i zrobiłam wcześniej rozeznanie, a nie jestem burakiem, by naciągać pojedynczych bliskich na wydatek rzędu kilku stów. Po zmacaniu/osłuchaniu kilkunastu modeli i egzemplarzy wyszłam z moim pięknym, mahoniowym Fenderem CD60 AM. Jasne, że to nadal budżetówka, ale moim zdaniem na moje potrzeby jest świetny i nie ma co się pchać w droższe modele. Grać zaczęłam uczyć się tak naprawdę w wakacje, po obronie, wcześniej to była taka nauka akordów w trakcie sesji. Idzie dobrze. smile I sprawia mi to mnóstwo radości.

Nie mam dużych aspiracji, nie chcę zostać zawodowym muzykiem - chcę pograć z przyjaciółką, która też ma gitarę, chcę umieć bez problemu grać moje ulubione piosenki, pośpiewać sobie, pobrzdąkać, wziąć na ognisko i rozruszać znajomych. Gitara w pełni rekreacyjna wink


Pozdrawiam wszystkich!