Temat: Wrodzony pech?

Witam. W wakacje kupiłem gitarę i zacząłem grać. Wszystko idzie świetnie, lecz jest jeden problem. Uczę się grać indywidualnie. Nauczyciel każe mi grać dużo ślimaczków, i ma racje. Ale zawsze gdy gram coś z tabulatury mam wielki problem. Otóż gdy gram 1 i 2 palcem jest dobrze. Lecz gdy gram 3 palcem mój 4 palec automatycznie chowa się pod gryf. Gdy gram 4 palcem 1 i 2 są uniesione w górę. Nauczyciel mi mówi że to wyćwiczę, lecz ja myślę że to niemożliwe ponieważ zawsze nie mogłem w pełni posługiwać się 3 palcem. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co z tym zrobić? Proszę, to bardzo ważne...

2

Odp: Wrodzony pech?

Co z tym zrobić? Ćwiczyć.

Twój nauczyciel ma rację.

Weź tabulaturę, opracuj sobie powoli opalcowanie do niej, graj bardzo powoli, nawet nie w tempo, później przyspieszaj, jak już ogarniesz zmianę palców do danej tabulatury, to zacznij próbować to ogrywać z oryginalnym rytmem.

Powoli do przodu.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

3

Odp: Wrodzony pech?

Borze, co za temat... To utnij sobie palec, nie będzie z nim problemów. Ewentualnie posłuchaj nauczyciela który chyba wie co mówi?

4

Odp: Wrodzony pech?

Boże wink

Sluchaj się mikela i Ramesa wiedzą co mowią

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Wrodzony pech?

Borze- w boga to nie wierze, w bór tak.

6

Odp: Wrodzony pech?

Spokojnie, bez nerwów.

Też zadawałem kiedyś głupie pytania, wy pewnie też i ja teraz też zadaję pytania które za kilka lat będą mnie śmieszyć.

Z taką różnicą, że jak się ma nauczyciela, to trzeba mu ufać, a nie latać po forach i za wszelką cenę szukać innej odpowiedzi ^^

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15