1 (edytowany przez Ziemian 2012-09-28 19:23:33)

Temat: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Nabyłem dzisiaj drogą kupna elektryka, niestety natenczas nie mam pieca (oprócz centralnego) więc nie bardzo mam go do czego wpiąć.
Mam tylko kabel. Brak także przejściówki na normalnego jack'a więc nawet pod pc'ta nie podepnę.
Zauważyłem, że mój wzmacniacz który ciągnie moje kolumny ma na froncie wejście, które idealnie pasuje pod kabel gitarowy (lewy dolny róg - "phones")

Foto

http://img175.imageshack.us/img175/1774/okdsc07563.jpg

Nosi mnie jak cholera żeby się tam wpiąć, ale mam pewne opory czy próbować aby coś nie schrzanić.
Wiecie coś na ten temat. Można by się tam podłączyć bez ryzyka, że coś się spali albo cóś?
Dajcie znać smile Czekam niecierpliwie

2

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Phones to wyjście a Ty potrzebujesz wejścia ;P Jeżeli masz wejście AUX to możesz sie wpiąć, oczywiście uzyskasz jedynie czysty kanał big_smile A najlepiej kup przejściówke i do komputera, kupisz ją w pierwszym lepszym sklepie agd rtv.

3

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Spalisz sobie głośniki o ile wysterujesz gitarą ten wzmak.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Kupiłem przejściówkę ale nic z tego. Głucho...Czytałem pokrewne tematy i bawiłem się chwilę, ale do niczego nie doszedłem. Nie mam ochoty dalej się bawić, kupię piec i po krzyku wink

5

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Masz na myśli to, że kupiłeś przejściówkę i podpiąłeś gitarę do wejścia o którym mówiłeś? Czy do komputera?

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

6

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Jak się nie odróżnia wejścia od wyjścia to nawet piecyk może nie pomóc.

7

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

mikel1994 napisał/a:

Masz na myśli to, że kupiłeś przejściówkę i podpiąłeś gitarę do wejścia o którym mówiłeś? Czy do komputera?

Do komputera wink

Rames napisał/a:

Jak się nie odróżnia wejścia od wyjścia to nawet piecyk może nie pomóc.

Poważnie? Wielka szkoda, że nie jest to tak jak z drzwiami, wtedy może bym załapał. Wielkie dzięki.

8

Odp: Wzmacniacz muzyczny jako gitarowy

Kumpel polecił mi stronkę ze sprzętem, jest tam pare wzmacniaczy, ale nie wiem,który będzie odpowiedni. One się w ogóle nadają? On mówi, że mu chodzi bez zarzutu, ale ja w przeciwieństwie do niego nie lubie wyrzucać kasy na prawo i lewo, więc wolę się upewnić. Jestem troche laikiem i nie znam się na takim sprzęcie. Prosze o kogoś o w miarę szybką radę ;p oto link do nich : http://audiomagic.pl/92-hifiman/ . Czy firma jest poza tym dobra? Jak uważacie?