Temat: Nie umiem się uczyć?

Czołem,
jakiś czas temu pisałem o tym jak się uczyć albo dokładnie czego w kierunku muzyki rockowej/ metalowej. Ok, ale stwierdziłem że jednak coś potrzeba umieć z "podstaw" czyli na akordach.
Patrzę w taby - ok.
Biorę gitare - ok.
Zaczynam brzdąkać - cholera WTF? o.0

Szukam filmiku na yt z piosenką, słucham - gram... nadal nic... eh..
Szukam filmiku gdzie ktoś gra - patrzę, jakie to proste, w czym mam problem... zaczynam grać.. lipa. Przynajmniej w moim odsłuchu,..

Chęć wielka, ale słysząc to co słyszę szlag mnie trafia i mi się odechciewa... Co ja mam zrobić by to zmienić teraz... Chęci i upór nic nie dają... Na siłę przecież nic nie zrobię... Co skoro wszystko co wybrzdąkam moim zdaniem nie ma ładu i składu...

2

Odp: Nie umiem się uczyć?

Akordy bardzo się przydają w muzyce metalowej, mniej więcej jednej piosence na tysiąc. Olej akordy mi jakoś nigdy nie były potrzebne.

3

Odp: Nie umiem się uczyć?

Moim zdaniem powinieneś poszukać kontaktu osobistego z kimś kto gra lub wykupić parę lekcji u nauczyciela gry, żeby ktoś Ci podpowiedział co powinieneś robić, to może dać naprawdę dużo.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

4

Odp: Nie umiem się uczyć?

No to wiem że nie są zbyt przydatne. Stawiam na skale i power chordy, mimo to jednak wypadałoby znać i umieć grać coś lżejszego... jakieś chwytliwe melodie, nie mogę się zamknąć z metalem w czterech ścianach i nieumieć nic innego.
Lekcje... no niby coś by dały... tyle że lada moment czasu wolnego będzie coraz mniej a też nie bardzo mam fundusze na takie bajery tongue

5

Odp: Nie umiem się uczyć?

Nie wiem jak bez dogłębnej znajomości akordów, skal, ogólnie wszelakiej teorii można nazywać się dobrym gitarzystą.

6 (edytowany przez Ziemian 2012-09-23 18:03:47)

Odp: Nie umiem się uczyć?

@up: Myślę, że przegiąłeś pałę wink Jeśli chodzi o mnie to teorii przyswajam tyle ile jest mi potrzebne do tego żeby zagrać konkretne rzeczy.
A to wszystko co wymieniałeś to dobre raczej na nauczycieli, a nie domowych samouków - amatorów :]
No chyba, że ktoś jest pasjonatem i to lubi, bądź po prostu chce to wiedzieć.
Każdy ma inne potrzeby i ambicje.
Teoria zazwyczaj pomaga, ale nie jest niezbędne całkowite pojęcie ogromu materiału muzycznego.
Wolę posiedzieć nad gitarą niż książką wink
I tak każdy umrze głupi.

7

Odp: Nie umiem się uczyć?

I tak każdy umrze głupi.

amen  fajne slowa na credo tongue

I tez tak uwazam na poczatku wkulem wszystkie interwaly i calą masę innej teorii. Szybko zapomnialem to czego sie nauczylem. W praktyce najwiecej uzywa sie power chordsow i skal

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]