Temat: Gitara z wąskim gryfem

Witam!

Posiadam gitarę klasyczną i przed zakupem elektrycznej chciałbym nauczyć się na niej grać. Jestem prawie że zielony w grze na gitarze. Mam pewien problem. Gitara ta ma wąski gryf przy kluczach. Taką dostałem. Jednym palcem naciskam prawie że dwie struny, a jak nie naciskam, to trącona struna styka się z palcem i fałszuje dźwięk : ( Do tego struny na tej gitarze są strasznie wysoko, nad progami co tez utrudnia naukę.
Wiem, że raczej z gry na TEJ gitarze nic nie będzie, ale może mogę coś zrobić?

2

Odp: Gitara z wąskim gryfem

zacisnac zęby i zacząc grac poprawnie

3

Odp: Gitara z wąskim gryfem

No, tak, można zacisnąć zęby i ćwiczyć. A z tymi strunami tak wysoko, to może pomógłby lutnik?
Szczerze mówiąc, pierwszy raz stykam się z czymś takim, że gitara klasyczna ma tak wąski gryf, by można było dwie struny docisnąć jednym palcem...

4

Odp: Gitara z wąskim gryfem

Jaką masz szerokość podstrunnicy przy siodełku szyjki?

I jeżeli rzeczywiście tak źle z gitarą jest, to lutnik za przeróbki weźmie pewnie więcej niż jest warta gitara. No chyba że to jakieś wiekowe cacko jest.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Gitara z wąskim gryfem

To była gitara kupiona dla 10 letniej dziewczyny do nauki gry, więc zwykłego gryfu by ręką nie objęła. No nic nie zrobię raczej. Przy siodełku szyjki ma ona zaledwie 4,3 cm. Ile maja normalne gitary?

6 (edytowany przez mikel1994 2012-09-06 20:00:02)

Odp: Gitara z wąskim gryfem

No w takim razie gitara jest po prostu "minaturką" 3/4 lub 1/2. Takie się kupuje młodszym.

Mój klasyk ma 5cm, elektryk 4.3cm, a akustyk 4.4cm

Na elektryku bez problemu jestem w stanie grać czysto chwyty w pierwszych pozycjach, więc jest to chyba kwestia Twojej techniki.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

7

Odp: Gitara z wąskim gryfem

lub paluchow, na poczatku tez mialem z tym problem

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]