41 (edytowany przez CARdinal 2011-07-30 17:09:39)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Zdjęcie poglądowe

http://i264.photobucket.com/albums/ii188/piotrkrasucki/IMG20110710_007.jpg

można sobie porównać z poprzednią, widać Les Paul jest dokładniej wykańczany.




Mała improwizacja,
niestety youtube strasznie zwaliło jakość ;/

[video]http://www.youtube.com/watch?v=jigcAQxYxGo[/video]

]

42

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

mam nadzieje ze cover nie bedzie takiej jakosci big_smile

43 (edytowany przez CARdinal 2011-07-29 15:53:22)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

No właśnie nie będzie bo jak wrzuciłem nagrany komórką to myślałem że padnę. Czekam na kamerę od kumpla.   Mogę ewentualnie nagrywać bez kamery, samym mikrofonem. Tutaj próbka mikrofonu:
(ten gibson to nie mój)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=nvh2dB44aAI[/video]

Modny kawałek ;P

To się teraz wypowiedzcie czy to strawicie bez nagranego obrazu (jeżeli chodzi o jakość nagrania dźwięku).

44 (edytowany przez CARdinal 2012-03-22 19:01:43)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

SOAD Aerials
w 2:50 przeskoczyłem jeden takt do przodu w stosunku do podkładu niestety ale w 3:25 już wróciłem
[video]http://www.youtube.com/watch?v=w_5Ht1Qz … redirect=1[/video]

45

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

jakosc pls? big_smile fajnie nawet tylko jakosc psuje efekt sad

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

46 (edytowany przez CARdinal 2012-06-23 16:30:41)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Krótka improwizacja, taka z dupy ;P

Nagrywane innym sprzętem- kamerka od laptopa

[video]http://www.youtube.com/watch?v=X0xslpwh … e=youtu.be[/video]

EDIT: ktoś wie jak zwiększyc głosnosc na YT w edytorze?

47

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

wydaje mi się ze wyszedł mi fajny tapping pianistyczny ale moze sie mylę wiec lepiej to zobaczcie i wyraźcie swoja opinie

[video]http://www.youtube.com/watch?feature=en … 7P54oKJsLA[/video]

48

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Tapping jest w porządku [czysty i sprężysty], ale do mnie trochę nie uderza - ale to tylko odczucie... Ja bym dołożył jeszcze 2 palce lewej ręki (albo jeden), albo (i?) poskakał po strunach trochę - świetny efekt to daje wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

49

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

wymyśliłem riff i pomyślałem ze przyda mi się opinia odnośnie tego riffu bo sam nie mogę się zdecydować czy go wypierniczyć czy wykorzystać, więc proszę o opinie

[video]http://www.youtube.com/watch?v=yGykvhkIJOg[/video]

50

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

To jest coś między Iron Maiden i "Bad Reputation" Thin Lizzy. tongue

51

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Do 1:40 ok, bardzo fajny riff, tylko naucz grać perkusistę, po 1:40 się słuchać nie da, więc wyłączyłem.

52 (edytowany przez CARdinal 2012-08-29 14:02:29)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Dzięki za opinie, wiec riff zostaje do dalszej obróbki ;D Rames sorki że musiałes słuchac tego gówna dobrze że wyłaczyłeś ;-) mam nadzieje ze to wypadek przy pracy

Nie posiadam oprogramowania i umiejętności aby zgrać idealnie 2 ścieżki dźwięku, jedyne co mam to windows movie maker, miałem kiedys sony vegas pro ale to dla mnie czarna magia...

Wymyśliłem dziś rano (chyba) lepszy akompaniament co o tym sądzisz ?
nie jest to idealnie zgrane, taka trochę kaszanka, ale wydaje sie lepsza od poprzedniej
[video]http://www.youtube.com/watch?v=lIuEGbkTmPA[/video]

53

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Teraz te leady lepiej, ale no masz problemy z mixowaniem. Spróbuj sobię ponagrywać na Reaperze ( http://www.reaper.fm/ ) - darmowy program z całkiem niezłymi możliwościami. Może zrobię niedługo tutorial nagrywania i mixowania domowymi sposobami, jeśli sam nie ogarniesz Reapera, bo szkoda żeby software ograniczał twoją kreatywność.

54 (edytowany przez Bezimienny 2012-08-29 18:35:48)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Od siebie polece Audacity http://www.dobreprogramy.pl/Audacity,Pr … 11826.html

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

55

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Cubase SX3 - trochę skomplikowane, ale jakie fajne! big_smile

Drugi film lepszy, wybij trochę lead (nie dla picu to się nazywa lead), więcej nie powtórzę po Ramesie...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

56 (edytowany przez CARdinal 2012-08-29 21:47:10)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Dzięki wam za odzew panowie ;-)

Rames ten reaper wygląda jak program prosto ze studia muzycznego, oryginalny nie jest darmowy, próbna wersja na 30 dni jest darmowa ;-). Instrukcja obsługi ma jedyne 461 stron, plus że instrukcja jest po polsku. Pobrałem na razie instrukcje... zejdzie się nim ją przeczytam to liście z drzew opadną a próbna wersja moze sie skonczyc xD

Audiacity jest darmowy jako jedyny z tej trójki mam nadzieje ze w razie co da się tam dokładniej niż w movie makerze sklecić kilka sciezek

57

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Tak, tylko Audiacity jest ubogi jak bosy mnich na deszczu... IMHO jak coś robić, to dobrze - czyli za pomocą narzędzi najlepszych do tego. Już nie mówię Cubase, ale Reaper jest jak najbardziej ok, chociaż spróbuj się w niego zagłębić.

A instrukcja? Kto by to czytał? Rób wszystko metodą prób i błędów, tak najlepiej się nauczysz. Jak czegoś nie wiesz to googluj.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

58

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Polecam Reaper 0.999. Ostatnia darmowa wersja.

59 (edytowany przez CARdinal 2012-08-30 10:14:55)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Oki a jaki polecacie sprzęt do nagrywania, bo na razie używam laptopa, komórki i aparatu z czego laptop daje naj**ujowszą jakość dźwięku

60

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Kabelek jack-jack, przejściówkę na mały jack, do tego kartę dźwiękową, i sterowniki. To będzie najlepsza jakość dźwięku jaką będziesz mógł uzyskać najtaniej.

Polecam też wtyczki VST typu EzDrummer lub GuitarRig 2.0 (5.0 też daje radę). Nie wiem, czy w reaperze są tego typu rzeczy (VST), nie wiem też czy są tam symulatory efektów, korektorów etc. Jeżeli nie ma to można zassać najczęściej za darmo.

Jeżeli chcesz nagrywać na żywca, co imo daje lepszą jakość nagrania i lepszą dynamikę utworu, możesz skorzystać z mikrofonu dynamicznego. Ma to swoje poważne wady przy niskim budrzecie i małym doświadczeniu:
1. Mikrofon kosztuje (O. Tyle.)
2. Musisz się znać na technice nagłośnienia i akustyce.
To tylko wierzchołek góry lodowej - dalej jest tylko masywniej.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

61

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Reaper nie do końca jest płatny. Po 30 dniach testowania użytkownik "powinien" zapłacić, co nie znaczy że program przestanie działać jeśli tego nie zrobisz. wink

62 (edytowany przez CARdinal 2012-08-30 18:28:08)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Nie czytajcie tego ponizej(chyba ze sie nudzicie) ;-) podsumowujac to co tam wypisałem nic mi nie pomoże na beznadziejnego laptopa na którym nic nie działa

No tyle ze w laptopie nie zmienie karty dzwiekowej;-) jacka od wzmaka juz podłaczałem i jakosc takiego nagrania była beznadziejna, mozliwe wynika to z **ujowosci rejstratora dzwiekowego i movie makera wiec postaram sie potestowac te nowe programy, natomiast ma to wiele wad bo nie słysze gitary w momencie kiedy piec podłączam do kompa i nie chciałbym tak nagrywać. Myślałem o jakimś tanim ogarniętym mikrofonie  do lapka który jakoscią dorówna mojemu aparatowi za 200 zł bo to mi w sumie starcza. Aparat jest spoko tylko na nim nie złoze dwóch ściezek. A nagrane oddzielnie nie chca sie idealnie skladać bo zawsze są jakies ułamki sekund przeskoków w perkusji z podkłądu. Reaper dzisiaj właśnie temu nie podołał, 1/10 sekundy błędu w 2 odtworzeniach tej samej perkusji, co śmieszne niektóre dzwięki w siebie trafiają inne nie. xD

Zeby było jasne perkusja jest odtwarzana za kazdym razem z tego samego pliku.

Sensowne pozostaje dogrywanie do odtwarzanej na bieżąco ścieżki (jako narracji np. w movie makerze).  Tylko co zrobić zeby dzwiek odbierany przez lapka nie był tak kijowy ? lepszy mikrofon? jakies kombo do nagrywania na USB ?

Edit : przed chwilą próbowałem dogrywania w reaperze, jakość dzwięku wyszła tak beznadziejna że można się zrzygać. Wniosek to chyba nie zalezy od programu do nagrywania tylko od laptopa ogólnie, ma wbudowany slaby mikrofon. A raczej oprogramowanie wewnętrzne jakies sterowniki od nagrywania bo z odtwarzaniem nie ma problemu. Na mikrofonach słuchawkowych nagrywa tak samo słabo jak na wewnetrznym. Krótko mówiąc wszystkiemu złemu przy dogrywaniu winny jest komputer. Aparat za 200 zł nagrywa lepiej od lapka za 2000 to chyba nie jest logiczne? No i aktualizacja sterowników audio nic nie dała, pobieram tez guitar rig chociaz zapewne tez nic to nie da/edit//guitar rig nie chce działąc ;p

63

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Przeczytałem pierwsze zdanie, dlatego że nie mam za bardzo czasu... Ale jak podłączasz wiosło do karty to wyłączasz wszystkie efekty, bo będzie bulgotać - nagrywasz na cleanie (tak jakby) bo efekty masz z komputera (i słyszysz je z głośnika) i w komputerze generujesz już brzmienie.

Po prostu najpierw przeczytaj instrukcję obsługi karty i dowiedz się co do czego.

Hint! Podłączasz do line-in. I wyłączasz zapętlenie dźwięku odtwarzanego. Wyciszasz output z wejścia do którego podłączasz gitarę. Nie wiem czy zrozumiałeś, bo tłumaczę po swojemu, a dupa ze mnie nie wykładowca... Poczytaj fora nagłośnieniowe i "studiowe".

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

64 (edytowany przez CARdinal 2012-08-30 21:03:08)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Spoko. ;-)    Do tego co piszesz potrzebny jest guitar rig a on nie działa na moim lapku. Na cleanie rzeczywiście odrobinke mniej bulgocze, co nie zmienia faktu ze dalej bulgocze ;-)

Moze znasz jakis prostszy program do edycji dzwieku gitary, który nie wymaga niezintegrowanej karty dzwiekowej i specjalnych sterowników.

65 (edytowany przez Ellon 2012-08-30 23:45:13)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Asio mieć musisz, bez tego ani rusz. Jeżeli mnie pamięć nie myli była jeszcze wtyczka, która nazywała się bodajże Amply Tube, albo coś w tym stylu... Nie używałem, ale mam zamiar. Możesz spróbować. Nie wiem tylko na jakiej to jest licencji... więc może być płatne...

Hint! Podłączasz, nagrywasz, wrzucasz wtyczkę i inne pierdoły typu korektory bla bla bla, słuchasz.  Tak powinno działać... i nie bulgotać. Nie możesz wymagać idealnej jakości z nieidealną kartą dźwiękową - jak dźwięk jest akceptowalny, to już dobrze, dalej tylko poprawiasz. Zawsze możesz pracować na coś typu POD, ale to też koszta... tylko, że wtedy dźwięk jest o niebo lepszy.

/Edit: Ogólnie to temat rzeka... można by gadać tydzień i się o wszystkim nie powie...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

66

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

To co kupic sobie np.  bossa me25 i podpinac przez USB?

67

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Ja bym nie dawał 600coś za Bossa jak już, tylko 360 za POD'a GX Studio, tylko czy jest ci to na prawdę potrzebne? Najpierw spróbuj bez tego. OFC jak chcesz wydać kasę i możesz to zrobić etc, to fajnym wyjściem jest POD 2.0, który jest tańszy od Boss'a i słyszałem, że lepszy - tutaj muszą się jeszcze wypowiedzieć inni, którzy mieli z tym więcej do czynienia, moje zdanie tutaj polega na "kolega kolegi miał i mówił, że dobre".

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

68

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Żadne tam amplituby czy gitarrigi, wystarczą darmowe wtyczki typu Legion/Lee456 ( http://lepouplugins.blogspot.com/ ), czy wtyczki pana TSE typu X50 ( http://www.theserinaexperiment.net/website/software.htm ), oczywiście impulsy do tego! Zaraz coś nagram chyba na wtyczkach, żeby pokazać...

69 (edytowany przez CARdinal 2012-09-02 17:21:04)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

jakie impulsy? i jak to sie instaluje ? ;-)

70

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Ja robię tak:
Po pierwsze nagrywasz CZYSTY sygnał gitary, czyli gitara do linowego wejścia karty dźwiękowej (Ellon już chyba o tym wspominał), ma to taką zaletę, że brzmienie możesz ustawić już po nagraniu i zmieniać w nieskończoność bez konieczności ponownego nagrywania.

W większości dobrych programów do nagrywania jest opcja ładowania wtyczek VST, jak to się robi to już zależy od programu, ja używam Cubase, bo dostałem z Zoomem R8, Tobie poleciłem Reapera, bo był darmowy, a teraz chyba można z niego korzystać nawet po upływie trialu.

W wtyczkach VST ważna jest ich kolejność, bo jedna symuluje kostkę, inna wzmacniacz, inna kolumnę, dlatego logiczne, że nie dajemy wzmacniacza za kolumnę, tylko przed. Ja wtyczki układam tak:
-EQ (normalna equalizacja, jest dużo darmowych to sobie znajdziesz jakąś)
-TSE808 (symulator TubeScreamera, drive ustawiam na 0, tone i level podbijam trochę)
-Poulin Legion (wzmacniacz, wyżej dałem linka)
-Poulin LeCab (kolumny do których ładujemy odpowiedzi impulsowe, z tej samej strony co Legion)
-znowu EQ

Odpowiedzi impulsowe to zrobione przez 'kogoś' takie hmm wzory zachowań danych kolumn, których się właśnie używa do symulacji. Ja korzystam z tej paczki impulsów (darmowa) http://www.sendspace.com/file/vx54yx

I efekty takich zabaw, nagrane na szybko: http://soundcloud.com/ravirael/den2

71 (edytowany przez CARdinal 2012-09-02 21:19:08)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Dziękuję ;-) Niestety jestem kaleką i nie podołałem nawet zainstalowaniu wtyczki Poulin Legion. Pobieram rar, dostaje Poulin_Le456_v1_1b.dll   i co ja mam z tym zrobić?

Na forach piszą że jakość dźwięku jest o niebo lepsza z interface(nie wiem co to)niż bezpośrednie podłączenie gitary do line-in.

72 (edytowany przez Rames 2012-09-02 21:24:44)

Odp: CARdinal , Piotrek , improwizacje na klasyku

Interface to np http://guitarcenter.pl/catalog/studio/k … ack-ii-usb . Co do jakości dźwięku, no cóż zależy jaką masz kartę dźwiękową u mnie nie ma przepaści między interfacem, a kartą (robiłem testy porównawcze), ale oczywiście różnice słychać i interface jest lepszy. Jednak interface ma inną zaletę - możesz odsłuchiwać w czasie nagrywania bez latencji. Dodatkowo jest on przystosowany do nagrywania gitar, zazwyczaj ma pokrętło gain i wiele innych przydatnych bajerów, ogólnie fajna sprawa, ale też trzeba mieć opanowane wtyczki VST. Przyznam, że moją próbkę nagrywałem przez interface ze względu własnie na wygodę.

Dll'a z wtyczką masz wrzucić do folderu, który w ustawieniach Reapera jest ustawiony jako folder z lokalizacją VST. Może to być C:\Program Files\VST , albo C:\Program Files\Reaper (?!)\VST, no musisz sprawdzić, ew przeczytać w instrukcji o VST.