41

Odp: Kogo podziwiasz?

Lynch nie ma w Polsce zbyt wielu słuchaczy, gdyż w jego utworach ważniejsze są raczej humorystyczne teksty od muzyki. Większość osób nie ma na tyle dobrze opanowanej umiejętności posługiwania się językiem angielskim, by to zrozumieć.

42

Odp: Kogo podziwiasz?

to prawda, do jego zrozumienia potrzeba obycia z angielskim, ale jego kawałki mimo to wpadają w ucho, nawet ludziom którzy nie wiedzą o czym on śpiewa :] przykład? mój współlokator co sobie u mnie puszcza lyncha mimo że nie zdaje sobie nawet sprawy z przekazu piosenki, albo znajomi z którymi sobie grywam na gitarze, co pogrywają sobie w domu jego kawałki "bo im kiedyś pokazałem i sie zarazili samą melodią" :] i w tym moim zdaniem leży magia dobrych kawałków, ergo - dobrego gitarzysty który je skomponował :]

43

Odp: Kogo podziwiasz?

Chociaż tekst odgrywa wg mnie bardzo ważną rolę, czasami przebija nawet melodię wink Ale to moje zdanie.

44

Odp: Kogo podziwiasz?

Które kawałki Lynch lubicie najbardziej?

45

Odp: Kogo podziwiasz?

Przyznam sie- nie znam tego Lyncha
Na mnie najwiekszy wpływ ma Noodles(znajome?)z The Offspring.
Zaraz po nim jest Buckethead

46

Odp: Kogo podziwiasz?

Jak dla MNie hmm jest ich wielu ale na pewno Zakk wylde , Alexi Laiho , Kirk Hammet , Petrucci , Satriani , jest ich naprawde wielu to zalezy naprawde kto co lubi no i przepraszam ze pominelem chlopaków z Trivium i Arch enemy !!!

47

Odp: Kogo podziwiasz?

Slash(guns n roses, slash's snakepit, slash's blues ball, Velvet Revolver)
Jimmy Page(Led zeppelin)
Kurt Cobain(Nirvana)

Vintage V100+Marshall VS100

48

Odp: Kogo podziwiasz?

Paul McCartney
John Lennon
George Harrison
Ringo Starr
z czego Paul umie grać dosłownie IDEALNIE na WSZYSTKIM. Jest wg. mnie najlepszym basistą na świecie :]

49

Odp: Kogo podziwiasz?

Slash
Kirk Hammett
James Hetfield (polubiłem go za tą solóweczkę:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=M-oKwxe-B0Y[/video])
Jimmy Page

A z polskich to Mikis Cupas z Wilków

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

50

Odp: Kogo podziwiasz?

według mnie pan Janek Borysewicz z lady pank i grający solowo jest jednym z najlepszych gitarzystów z polski i na świecie zresztą też

w solowych płytach ma super solówki

51

Odp: Kogo podziwiasz?

Kogo podziwiamy jako grę na gitarze czy jako zespół?? Bo jeśli jako zespół to prawie wszyscy jakieś zagraniczne sławy a polscy wokaliści?? "cudze chwalicie swego nie znacie" tongue Nie mówie o tych gwiazdkach popu (typu Feele i Dody, nie obrażając fanów) ale o takim Dżemie, Tadeusz Nalepa, Grechuta, Lady Pank itp.?

52

Odp: Kogo podziwiasz?

Polusia93 ma racje. Warto wspomnieć też o tekstach polskich wykonawców. Nikogo nie obrażając, spora część tekstów zagranicznych, szczególnie angielskich nie ma większego sensu. Oczywiście są zagraniczne zespoły piszące do rzeczy, ale jest jeszcze druga część z nich pisząca od rzeczy. Polscy wykonawcy natomiast mają większość tekstów głębokich i z przesłaniem.
Z polskich szczególnie wspominam Ryśka z DżEmu i Tadka Nalepe. Tylko nie pytajcie dlaczego ich.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

53

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja Dżem  i Nalepe cenię właśnie za to świetne przesłanie... za może banalne ale dla mnie głębokie teksty i przede wszystkim za świetnego bluesa:)

54

Odp: Kogo podziwiasz?

Jeśli chodzi o polskich gitarzystów to myślę że najwybitniejszym jest Marek Raduli, szkoda że nie znalazłem nikogo więcej kto go podziwia. A z zagranicznych - "Emppu" Erno Vourinen - Nightwish i Brothers Firetribe

55

Odp: Kogo podziwiasz?

Na chwilę obecną najbardziej podziwiam Behemotha. Gdyby nie ten zespół, to nie słuchałbym Death Metalu.

56

Odp: Kogo podziwiasz?

Zagraniczni - Slash ^^ oraz Daron Malakian (dawniej S.O.A.D teraz Scars On Broadway)
A krajowi - To Jan Borysewicz smile

57 (edytowany przez Gitarzystek 2009-08-19 08:51:52)

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja już się tu udzielałem ale każdy gitarzysta z czasem rozwija swoją wiedzę więc do listy moich ulubieńców na pewno dojdzie B.B.King. Za co? Na pewno za Blues Boy Tune. Nie mogę się na rozkoszować tą muzyką smile I ogólnie za całokształt. Za BLUES tongue

A na kolejnym miejscu CHUCK BERRY smile
Pan Chuck Berry... Co by tu mówić wink Posłuchajcie Johnny Be Goode albo Carol :]

58

Odp: Kogo podziwiasz?

Podziwiam moja mamę smile

Lepiej jest grac, niż palić i ćpać
gadu-gadu 2817551

59 (edytowany przez Raphael 2009-09-26 17:16:00)

Odp: Kogo podziwiasz?

Jacka - gitarzystę zespołu Riposta

[video]http://www.youtube.com/watch?v=fmDMDWnA_jU[/video]

Zespół ten grał ostatnio w moim mieście na zakończeniu lata, a jego perkusista jest bratem mojego przyjaciela. Prawdziwy kunszt Jacka dane mi było obejrzeć kiedy oglądałem gitarę, którą ma mi sprzedać. Palce chodziły mu tak, że nie nadążałem za nimi! yikes

Może ta gitara (nie ta, co na teledysku) będzie wkrótce moja... hmm

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

60

Odp: Kogo podziwiasz?

Hmmm... podziwiasz? moze nie dokonca a moze jednak tak.

* Kurt Cobain [*]
* Nasz Rysiek Riedel  [*]
* Anthony Kiedis
* Michael Balzary
* John Frusciante
;D

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

61 (edytowany przez karol1998 2010-01-26 19:40:37)

Odp: Kogo podziwiasz?

Kirk Hammet, James Hetfield i Angus Young, Slash, Ritchie Blacmore

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

62

Odp: Kogo podziwiasz?

Tony Iommi
Slash
Joe Satriani i masa innych wirtuozów

63

Odp: Kogo podziwiasz?

David Gilmour

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

64

Odp: Kogo podziwiasz?

Greg Graffin, Johnny Ramone [*]

65

Odp: Kogo podziwiasz?

Dla mnie najlepszy jest Mark Knopfler.

66

Odp: Kogo podziwiasz?

beatle napisał/a:

Paul McCartney
John Lennon
George Harrison
Ringo Starr
z czego Paul umie grać dosłownie IDEALNIE na WSZYSTKIM. Jest wg. mnie najlepszym basistą na świecie :]

Oj, znalazłoby się wielu lepszych... I wątpie by "IDEALNIE na WSZYSTKIM" mogłoby się odnieść do kogolwiek
A jeżeli chodzi o samych Beatlesów, to wolę Lennona. Ba, ja ubóstwiam Lennona, ale za
"zmysł kompozytorski", a nie za to jak grał na gitarze, czy klawiszach.
A imo najlepszy gitarzysta?
Jest ich trzech i więcej być nie może:
-Al Di Meola
-John McLaughlin
-Paco de Lucía

67 (edytowany przez grzesiek2805 2010-04-15 18:29:56)

Odp: Kogo podziwiasz?

1. John Petrucci
2. Paul Gilbert
3. Joe Satriani
Cała wielka trójca tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

68 (edytowany przez Alias 2009-12-30 11:45:56)

Odp: Kogo podziwiasz?

Mark Knopfler z Dire Straits
Jimmy Page z Led Zeppelin
David Gilmour z Pink Floyd (najpiękniejsze solówki jakie słyszałem)
no jeszcze James Hetfield z Metaliki...po prostu lubię kolesia....porządnie gra smile

Jest jeszcze kilku gitarzystów, którzy  są dla mnie wzorem, ale Ci wyżej są chyba najważniejsi smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

69

Odp: Kogo podziwiasz?

Jak dla mnie najlepszy jest chyba Django Reinhardt. Dlaczego? Bo przez pożar stracił władzę w 2 palcach lewej ręki, ale i tak grał nie używając tych palców.

70

Odp: Kogo podziwiasz?

Masz tą samą książkę co ja. big_smile

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

71

Odp: Kogo podziwiasz?

Freddie King - miał wszystko co bluesman powinien mieć:
piękne improwizacje
piękny głos
duży brzuch ;p muszę powiedzieć, że otyły metalowiec by dziwnie wyglądał, a bluesman naturalnie big_smile sam mam trochę brzucha, czyli gitara pod samą szyję i do przodu smile

72

Odp: Kogo podziwiasz?

Z polskich gitarzystów Jan Borysewicz.

73

Odp: Kogo podziwiasz?

Powiem tak :
Zarówno ja jak i mój tato jesteśmy fanami Marka Knopflera ,
uwielbiam jego grę , a wszystkie piosenki Dire Straits przypominają mi dzieciństwo.  Jednak osobą , na której pragnę się wzorować jest Jim Adkins - gitarzysta (i wokalista też) kapeli Jimmy Eat World.

Rock on young savior , don't give up your hopes.

74

Odp: Kogo podziwiasz?

Angus Young, Malcolm Young, Zakk wylde,  Kirk Hammet i Slash

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR

75

Odp: Kogo podziwiasz?

Jeśli chodzi o mnie, to uwielbiam Twiggy Ramirez'a (Basista, chyba najbardziej rozpoznawalny w zespole Marilyn Manson). Za świetną gre i album "Antichrist Superstar", gdzie napisał większość tekstów, które zwalają z krzesła : ]

Na drugim miejscu bym postawił Jimmi'ego Page'a, za te solówki, których chyba nigdy nie opanuje xP

76

Odp: Kogo podziwiasz?

ANGUS Young ;D nawet nie za sama grę(chociaż też) ale za to co stworzył ;D za pomocą kilku riffów robi cuda np. TNT czy Jailbreak składają sie z 3-4 akordów a mogłabym ich słuchać non stop ;D no i oczywiście za to co robi na scenie wink a z kobiet Joan Jett bo niektórzy sądzą że gitara jest tylko dla facetów a ona to kompletnie obala ;D

77

Odp: Kogo podziwiasz?

Rocker007 napisał/a:

ANGUS Young ;D nawet nie za sama grę(chociaż też) ale za to co stworzył ;D za pomocą kilku riffów robi cuda np. TNT czy Jailbreak składają sie z 3-4 akordów a mogłabym ich słuchać non stop ;D no i oczywiście za to co robi na scenie wink a z kobiet Joan Jett bo niektórzy sądzą że gitara jest tylko dla facetów a ona to kompletnie obala ;D

Zaznaczę że TNT i Jailbreak to są Riffy Malcolma smile

Angus Young The Best

78

Odp: Kogo podziwiasz?

Malcolma też uwielbiam ;D tego akurat nie wiedziałam i dałam dla przykładu ale są też inne piosenki ;D

79 (edytowany przez OZKO 2010-09-01 19:58:42)

Odp: Kogo podziwiasz?

hmm jakoś nie widze Zakka Wylde albo Joe Bonamassa oni są też spoko a pokazała mi ich moja koleżanka tongue i musze powiedziec że dobrze zrobiła.

No ale oprócz nich to oczywiście James Hetfield i Kirk Hammett oraz Lars Ulrich jako perkusista też mi do gustu przyladł ;D Robert Trujillo też przejdzie chociaż nie interesuję się basem.

A z polskich wykonawców to będzie naprzykład Jan Borysewicz z Lady Pank.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

80

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja troche niestandardowo powiem, moim ulubionym gitarzystą jest Jerry Cantrell zarówno z dokonan w Alice in chains jak i w jego solowych nagraniach.Ponad to podziwiam jego teksty, całą osobowosc.