1 (edytowany przez sezam2 2012-08-25 12:11:06)

Temat: Pazurki

Mam pytanie dotyczące tych pazurków,bo zawsze używałam kostek ale chcę ludzie zmiany! Jaką firmę polecacie i na jaki palec bo w sklepach jest na kciuk, wskazujący, środkowy. I czy z pazurkiem gra się po jednej strunie?

Początkująca

2

Odp: Pazurki

Najpopularniejsze są pewno dunlop'a. Kup sobie najlepiej na wszystkie palce to wypróbujesz co ci leży. Poza tym wydaje mi się, że są dwa rodzaje tzn. thumbpick na kciuk i drugi rodzaj na pozostałe 3 palce: wskazujący, środkowy, serdeczny. Z pazurkami grasz normalnie tak jak palcami, tyle że bije się nie za ciekawie.
Trzeba je także odpowiednio piłować. Kupiłem to swego czasu i od razu wyrzuciłem do śmieci, jak dla mnie porażka, ale próbuj jak chcesz, takie twoje prawo wink

3 (edytowany przez GeNeX 2012-08-25 16:34:51)

Odp: Pazurki

Dobra, widzę, że temat dla mnie smile
Ja używam dunlopa na kciuk zrobionego z plastiku. Pazurkiem możesz uderzyć jedną strunę bądź więcej. Możesz też przyłożyć do niego palec wskazujący i grać nim w taki sposób jak grasz kostką smile
Właśnie dlatego lubię używać takiego rozwiązania - możesz mieszać grę palcami z grą kostką bez problemów, poza tym przy fingerstyle masz wtedy porządny, wyraźny bas i miękki, miły dźwięk z wiolinów. No, chyba że zaatakujesz je tak jak kostką : D Wszystkim polecam spróbować takiego pazurka na kciuk, ja właściwie już nie gram zwykłą kostką wcale.
Jeszcze jedno. Ogólnie są dwa popularne rozmiary pazurków - M i L, ja używam tych większych - Ty musisz się sam przekonać jakie pasują na Twój palec.
Poza tym, ja swój piłuję bardzo mocno, tak by wystawał zaledwie koniuszek, dzięki czemu dobrze gra się szybsze solówki.

Zdaje się, że ostatnio takiego właśnie używam i mi bardzo pasuje (rozmiar L) - http://muzyczny.pl/132117_Dunlop-9215-H … iuk-M.html

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

4

Odp: Pazurki

Bardzo polecam pazurki na kciuk- akurat mam Planet Waves- tych na pozostałe palce nie próbowałem, ale słyszałem dużo pochlebnych opinii na temat pazurków Alaska Pik.