1 (edytowany przez mahcinek 2012-08-21 21:12:20)

Temat: Elektronika Marris OPUS-3

Witam ,

Mam pewien problem, ponieważ jakiś czas temu już zakupiłem gitarę z elektroniką Marris OPUS-3 i nie do końca wiem jak działa i (co chyba najważniejsze) czy działa. Nie wykazuje ona żadnych znaków życia, a znajdująca się tam dioda nie świeci nawet po wymianie baterii (nie jestem pewien czy to dobrze czy źle). Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa ten przetwornik czyli np. co oznacza ta dioda i powiedzieć jak mógłbym ewentualnie niewielkim kosztem ją przetestować ?

Z góry dzięki

http://www.violino.com.pl/userdata/gfx/9d5626150165cc35593bdc8a427f97c9.jpg

2

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

A podpinasz do czegos tą gitarę?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

Właśnie nie bardzo mam do czego. Nastawiam się żeby podpiąć do kompa jak wyjdzie rocksmith żeby pograć i nie wiem czy działa mi ta elektronika.

4

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

To raczej nic dziwnego ze nie dziala

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

Sorry, ale jestem kompletnie zielony, czyli elektronika działa dopiero po podpięciu?

6

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

Nie wiem ja kto jest w akustykach i klasykach ale raczej tak bo co ma robic ten przetwornik?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

7 (edytowany przez GeNeX 2012-08-22 21:02:47)

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

Przecież poprzez kabel  jack-jack wysyłany jest jedynie sygnał, nic nie jest dostarczane do elektroniki gitary. Dla niej więc nie robi różnicy czy jesteś podpięty czy nie - powinna imo działać tak samo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornik_(muzyka)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piezoelekt … 5%9B%C4%87
Polecam poczytać.

Po prostu przejdź się z gitarą do sklepu muzycznego i powiedz, że chcesz ograć jakiś wzmacniacz akustyczny, ew jakiś inny jak nie będzie. Tyle.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

8

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

No tak zapomnialem ze to aktywny

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

9 (edytowany przez GeNeX 2012-08-23 15:11:41)

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

"Wprawiona w drganie struna powoduje zmianę strumienia indukcji magnetycznej objętego uzwojeniem cewki, co powoduje wzbudzenie w cewce siły elektromotorycznej."

Dla pasywów też nie robi różnicy.
Siła elektromotoryczna powstaje taka sama, czy jesteś podłączony czy nie.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

10 (edytowany przez Bezimienny 2012-08-23 18:23:38)

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

Aktywne potrzebuja baterii, pasywy nie wiec one na co one dziala?Z ksiazki  wiem ze w  przetworniku jest elktromagnes

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

11

Odp: Elektronika Marris OPUS-3

Struny oddziaływują na przetwornik tak czy siak imo.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784