1 (edytowany przez Sensei 2008-10-09 17:44:07)

Temat: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Witam wszystkich!!! smile

Mam pytanie dotyczące strojenia gitary klasycznej smile w poradniku napisane jest, że potrzebny jest kamerton. Jak kupiłem gitarę, to dostałem tylko taki najzwyklejszy kamerton dmuchany. Można za jego pomocą stroić gitarę? big_smile

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

2

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Kamerton wydaje dźwięk o częstotliwości 440 Hz. Jak chcesz zacząć stroić gitarę zaczynasz od najcieńszej struny. Ta struna przyciśnięta na 5-tym progu powinna wydać dźwięk o tej samej częstotliwości, jak kamerton. A potem stroisz w górę.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

3

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Podaj więcej informacji o twoim dmuchanym kamertonie. Czy można za jego pomocą wydawać wiele dźwięków, czy tylko jeden? Jeśli tak - jaki to dźwięk?

Jak masz dobry słuch, to gitarę nastroisz i do wyjącej rury wodociągowej wink

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

4

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

No ten kamerton to jest na wszystkie 6 strun smile

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

5

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Ja tam na razie nic nie dotykam, bo się boje, że rozstroje gitare i jej nie nastroje tongue

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

6

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Sensei napisał/a:

(...) Można za jego pomocą stroić gitarę? big_smile

Nawet trzeba. Cała filozofia polega na tym żeby odpowiednie dźwięki stroika miały tą samą wysokość co odpowiednie struny. Najgrubsza struna to najniższy dźwięk E, kolejna to A itd.

O fortuna velut luna statu variabilis...

7

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

jeśli masz mikrofon zawszę możesz użyć tego:
http://www.instalki.pl/programy/downloa … _Tuner.php

8

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

W sumie chyba najwygodniej jest kupić sobie tuner elektroniczny. Prosto i wygodnie.

'Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa - bez czy w pasach bezpieczeństwa'

9

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Emill napisał/a:

jeśli masz mikrofon zawszę możesz użyć tego:
http://www.instalki.pl/programy/downloa … _Tuner.php

Gorąco polecam ten programik - jest naprawdę świetny. Ja na razie stroję gitarę przy pomocy tego programu (ewentualnie podobnego na telefonie, tylko mniej dokładnego) i powoli się uczę stroić ze słuchu.

10

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Ten tuner jest najdokładniejszy, jeśli stroi się gitarę podłączoną kablem do komputera smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

11

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Najtańszy mikrofon z Media Markt (9 zł) też robi swoje wink

12 (edytowany przez Jester 2008-10-14 12:56:20)

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

I w tym właśnie problem. Nigdzie poza pokojem gdzie stoi komp gitary za pomocą softu nie nastroisz. Tu przewagę właśnie uzyskuje stroik elektroniczny/kamerton (lub inne cudo), które można zabrać ze sobą wszędzie (chyba, że jesteśmy w stanie poprowadzić kabel od kompa... gdzieś tam wink). Mimo wszystko najlepiej się uczyć stroić gitarę ze słuchu, co zaowocuje lepszym poznaniem instrumentu.
Co do programów komputerowych. Guitar pro ma zaimplementowany całkiem niezły stroik z tego co pamiętam... poprawcie mnie jeśli się mylę.

Van napisał/a:

Jak masz dobry słuch, to gitarę nastroisz i do wyjącej rury wodociągowej

Dobry pomysł, lecę próbować big_smile

13

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Jak nie ma komputera z mikrofonem w pobliżu, to zostaje mi stroik w telefonie tongue

14

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Mam w pokoju na półce poustawiane puszki aluminiowe z limitowanych edycji, i zauważyłem, że jak szarpnę strunę g to te puszki zaczynają drgać i stukać o siebie big_smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

15

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

To się dopiero nazywa metal!
Jeśli będziesz się dostrajał do puszek to daj nam znać o efektach wink

16

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Trzeba będzie pokombinować z innymi metalami big_smile Może miedź, albo stal smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

17

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

lucky06 napisał/a:

Mam w pokoju na półce poustawiane puszki aluminiowe z limitowanych edycji, i zauważyłem, że jak szarpnę strunę g to te puszki zaczynają drgać i stukać o siebie big_smile

Po prostu częstotliwość drgań tej struny jest taka sama jak częstotliwość drgań własnych puszki i zachodzi zjawisko rezonansu. Uważaj - od tego kilka mostów się rozpadło tongue

18

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

wwr napisał/a:

Uważaj - od tego kilka mostów się rozpadło

Zaintrygowałeś mnie.
Uwaga! Kto ma niebotycznie długi kabel zasilający do wzmacniacza?

19

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Ja radzę stroić używając słuchu, czyli na początku warto stroić do utworów, które są nagrane w naszej tonacji (Nothing Else Matters - tonacja E standard). Dzięki takim ćwiczeniom słuchu za jakiś czas będzie można zaoszczędzić na marnych stroikach, albo programach komputerowych.

20

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Mam takie pytanie

Ten program na komórę do strojenia - skąd go ściągnąć?

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

21

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

O boże poszukaj w google. Ale nie idź na łatwiznę, ucz się słuchać, a nie będziesz musiał się błaźnić, że używasz takich badziewnych rozwiązań.

22

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Szukałem w googlach i nie ma tongue

najpierw muszę trochę ponastrajać z programami, żeby wiedzieć jak ma to brzmieć tongue

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

23

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

To jak, pomoże ktoś w znalezieniu tego programu na kom?

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

24

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Moim zdaniem wystarczy jeden dźwięk wzorcowy, na przykład ten dźwięk struny e, który jest w sekcji strojenie gitary.

Ja sam mam słuch wcale nie absolutny, a udaje mi się nastroić gitarę w opisany tam słuchowo - wzrokowy sposób.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

25

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Sory, że jestem taki uparty, ale wolałbym stroik na kom... Taki żebym szarpnął strunę i żeby pokazywało, czy jest dobrze nastrojone tongue

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

26

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Nie dość, że spamujesz na tym forum, to jeszcze nie dasz sobie wytłumaczyć.

Podobno to jest to http://www.getjar.com/products/5052/GuitarMobileTools2

Ale na przyszłość zapamiętaj, że ktoś doświadczony radził ci uczyć się słuchać.

27

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Nie no bez przesady, Sensei nie spamuje, raczej wytrwale poszukuje łatwych rozwiązań.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

28 (edytowany przez Emill 2008-11-01 21:49:13)

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Sensei: jakoś w połowie września sam szukałem takiego programu na komórkę... i też wpadłem na ten guitar tools.. ale to tragedia i szkoda sobie tym głowy zawracać...

Zatem podejrzewam, że porządnego programu nie ma - i nie ma wyjścia, trzeba wyłożyć te kilkadziesiąt złotych.




_

29

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

No ten guitar tools też mam... ale to kicha hmm kupię sobie mikrofon, programik na kompa do strojenia już mam i na początku będę stroił programem i powoli będę uczył się na słuch stroić smile
dziękuję za zainteresowanie smile
pozdrawiam smile

Zaczęcie gry na gitarze - sierpień 2008 rok smile

30

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Chodziło mi o spam w stylu dwóch postów pod rząd.

Sensei masz racje, nie zawracaj sobie głowy badziewnymi wynalazkami!

31

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Ja tam na poczatku stroilem przez program na koma, powolutku nauczylem sie na sluch stroic i teraz tylko na koniec strojenia sprawdzam z programem czy jest dobrze i ewentualnie poprawiam. Jak ktos chce to moge mu na maila wyslac ten programik (to jest metronom z funkcja stroika).

32

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Odbiegając od tematu to ten Tuner który ktoś podał wcześniej w linku jest naprawdę wyśmienity. Ja zawsze staram się stroić ze słuchu a później sprawdzam właśnie tym programem.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

33 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-02-06 17:39:12)

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Czy jak w mojej Gitarze Elektro-Akustycznej mam elektronikę i mam litery od A do G i na nimi diody to  mogę na tym stroić gitarę?? bo kiedy uderzem w strunę e czyli tą najcieńszą dioda na literą e się zapala a jeśli uderzam w 5 tą prawie najgrubszą dioda zapala się nad literą A czy to może mi posłużyć za kamerton??



http://www.amadeusz.info/themes/front/amadeusz-production/allegro/produkty/epiphone/dr200ceNA/3.jpg

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

34

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

To nie wiesz, czy masz gitarę z wbudowanym stroikiem?:)

35

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

dostałem pod choinke i nie wiedziałem co dostanę  oraz jestem nowicjuszem,

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

36

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Twój opis wskazuje na to, że możesz tego używać do strojenia gitary. Jest to - tak jak pisze master - wbudowany stroik smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

37

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

dzięki

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

38

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Witam. Mam problem z nastrojeniem gitary na Eb. Mógłby mi ktoś poradzić o co chodzi w takim stroju i jak tak nastroić gitarę ?

39

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Ogólnie rzecz biorąc b oznacza obniżenie dźwięku o pół tonu.

Żeby nastroić gitarę na ten strój, należy dźwięk każdej struny obniżyć o pół tonu, zobacz Half step down tuner.

Gitara obniżona o pół tonu będzie miała na pierwszym progu te dźwięki, które normalnie nastrojona gitara ma na pustych strunach.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

40

Odp: Jak nastroić gitarę kamertonem dmuchanym?

Mam pytanie, jak używac tego AP Tunera żeby nastroic gitare klasyczną?? Wszystko po ang. a ja zielona tongue co tam trzeba poustawiać?