Temat: Palce bolą...

Witam wink
Od kilku dni jestem posiadaczką gitary akustycznej.
Ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę, ale coś mi bardzo przeszkadza...
a mianowicie bolące opuszki palców od przyciskania strun sad
Można coś z tym zrobić ?
Słyszałam, że za jakiś czas skóra stwardnieje i się przyzwyczai, ale za " jaki czas " ??
proszę o pomoc.
pozdrawiam.

2

Odp: Palce bolą...

Hehehe, też tak miałem i czytałem po forach kiedy to przechodzi. Na jednym było że po miesiącu, ale ja po tygodniu przez 2 dni nie miałem czasu grać i wtedy mi stwardniały. Teraz już nie bolą, a przynajmniej nie tak bardzo tylko na wskazującym i środkowym mi się takie dołki (wklęśnięcia) od strun porobiły. Nie martw się, jak się kolegi na początku pytałem kiedy to przejdzie to powiedział: to zależy ile grasz, BĄDŹ TWARDY big_smile więc tobie też powiem bądź twarda tongue

3

Odp: Palce bolą...

Wszystko zależy od ćwiczeń, mi to po paru tygodniach  przeszło...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Palce bolą...

heh przeszlo to pojecie wzgledne moze Cie juz nie bolec ale palce siwe beda dalej. Dam praktyczna rade jesli nie chcesz miec siwych palcow wez sobie jakas nivea to beda Ci twardniec i beda zdatnie wygladac ^^

5

Odp: Palce bolą...

Ja tam nie mam siwych opuszków. Trochę stwardniały i palec wskazujący jest trochę mniej wrażliwy na dotyk, ale kolor jest taki sam.

6

Odp: Palce bolą...

Szeryf napisał/a:

Ja tam nie mam siwych opuszków. Trochę stwardniały i palec wskazujący jest trochę mniej wrażliwy na dotyk, ale kolor jest taki sam.

A ja mam znowu czerwone big_smile Z tym, że chyba jestem jakiś zahartowany, bo mnie opuszki przestały boleć po dwóch dniach big_smile To znaczy pierwsze dwa dni (2-3h gry dziennie) opuszki strasznie bolały, ale 3 już ,,nic nie czułem" wink Myślę, że to po jakim czasie mija zależy od dwóch czynników:

a) charakteru
b) genów
c) treningu

ad.a) - jak ktoś przy byle skaleczeniu płacze, to będzie mu ciężko
ad.b) - komentarz zbędny
ad.c) - lepiej grać raz a 2h naraz niż 20 razy po 10 minut.

7

Odp: Palce bolą...

myślę, że co do stwardnienia palców lepiej grać 20 razy po 10 minut.
regularniejsze ćwiczenia zawsze dają lepsze efekty - przykład: siłownia, organizm się szybciej przyzwyczai do dociskania i szybciej wytworzy grubszy naskórek. ;]
Tak mi się zdaje